Ponad 1000 hektarów wody jezior w Gminie Sława, w tym ponad 850 ha tylko Jeziora Sławskiego to prawdziwy raj dla wędkarzy.

Teren gminy obejmuje jeden z trzech obwodów wędkarskich, na który składają się: Rzeki - Obrzyca od wypływu z Jez. Sławskiego do Jez. Rudzieńskiego, Czernica, Cienica, Radzyńska Struga z rozlewiskiem (Kopalnia); Jeziora - Sławskie, Tarnowskie Duże i Małe, Młyńskie (Głuchowskie) Duże i Małe, Kuźnickie (Błotne), Brzezie (Radzyńskie), Steklno Górne i Dolne (Droniki i Nowa Rola).

 

Nasze jeziora obfitują praktycznie we wszystkie gatunki ryb słodkowodnych. Okazałe sandacze, szczupaki czy wędkarze wcale nie są rzadkością – to dla miłośników drapieżników. Liny, leszcze, płocie, karasie to dla tych, którzy lubią posiedzieć, obserwując spławiki. Wiele z nich to okazy rekordowe.

Żeby wędkarze nie narzekali na brak ryb, rokrocznie akweny zarybiane są różnymi gatunkami. A w samym gospodarstwie funkcjonuje wylęgarnia narybku.

O popularności wędkarskiej naszego największego jeziora niech świadczy fakt, że organizowane są tutaj duże i prestiżowe zawody. Rozgrywana była jedna z edycji Garmin Fishing League oraz międzynarodowe zawody Manyfik.

Dodatkowo połowy z łodzi dostarczają wielu niesamowitych widoków.

Wodami na terenie gminy zarządza Gospodarstwo Rybackie w Sławie i ono pobiera opłaty za zezwolenia na amatorski połów ryb. Dostępne są one w wielu miejscach na terenie miasta Sława i gminy. Szczegółowe informacje można znaleźć na www.gospodarstworybackie.slawa.pl/

Wędkarstwo
Wędkarstwo
Wędkarstwo
Wędkarstwo
Previous Next Play Pause
1 2