Trasa rowerowa: Sława – Lubiatów (10,4 km)

Trasa rozpoczyna się na Rynku w Sławie (tablica informacyjna o trasie). Przejeżdżamy przez park miejski i teren Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Wyjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 278 Wschowa-Sulechów w kierunku Lubiatowa i po 200 m zjazd skośnie w prawo, na drogę gruntową (tablica informacyjna o trasie). Na 3,4 km wjeżdżamy na drogę powiatową nr 1018 f Lubogoszcz-Ciosaniec drogą powiatową przez miejscowość Golę. Po opuszczeniu wsi, na pierwszym rozjeździe dróg w lewo w drogę gruntową i w lewo w drogę leśną. Na skrzyżowaniach (5,9 i 6,7 km) prosto. Po drodze mały parking leśny. Na 7,7 km miejscowość Krępina. Po wyjeździe z miejscowości na skrzyżowaniu prosto drogą gruntową, na rozjeździe (8,3 km) w lewo drogą gruntową a po 200 m w prawo w drogę leśną. Na leśnej krzyżówce (9,5 km) prosto, dojeżdżamy do rancha Pensjonatu „Haleszka”. W tym miejscu rozpoczyna się Lubuski Szlak Konny. Na 10,0 km w lewo drogą leśną i po 400 m dojeżdżamy do drogi wojewódzkiej Sulechów-Wschowa przy wyjeździe z miejscowości (tablica informacyjna o trasie).

 Przystanki tematyczne na trasie ścieżek:

  • Natura 2000
  • Jak zbudowana jest sosna?
  • Wyspa Kormoranów
  • Świat ryb
  • Rola wody w ekosystemie leśnym
  • Pojezierze Sławskie
  • Płazy Jeziora Sławskiego
  • Owady wodne Pojezierza Sławskiego
  • Hydrografia Pojezierza Sławskiego
  • Węże Pojezierza Sławskiego

Podczas zwiedzania nie tylko możemy zasięgnąć wiedzy, ale również z bliskiej odległości podziwiać piękno krajobrazu przyrodniczego.

Trasa rowerowa: Lubiatów-Radzyń (11,3 km)

Trasa rozpoczyna się przy wyjeździe z miejscowości Lubiatów (tablica informacyjna o trasie). Skręcamy w prawo na drogę wojewódzką Wschowa-Sulechów i po 300 m skręcamy w lewo w drogę leśną wzdłuż Jeziora Sławskiego. Przecinamy drogę powiatową Radzyń-Lubiatów i wjeżdżamy w drogę leśną. Na rozjeździe (1,2 km) w lewo i po 50 m ponownie w lewo. Dojeżdżamy do drogi powiatowej Radzyń -Lubiatów i na 2,4 km skręcamy w prawo w kierunku miejscowości Józefów. Na rozjeździe (2,8 km) w lewo w drogę asfaltową aż do Józefowa. Po wyjeździe z miejscowości w prawo drogą leśną i cały czas prosto. Na 7,2 km tablica informacyjna przy dębie. Po lewej mijamy użytek ekologiczny „Łąka Kochana”. Dojeżdżamy do Radzynia, mijamy Europejską Klinikę Rehabilitacji „VICTORIA” i dalej prosto droga powiatową 1019 Radzyń-Lubiatów. Po lewej stronie mijamy stację badawczą IMGW. Dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 318 Sława-Lubiatów. Koniec trasy – tablica informacyjna.Trasa wytyczona przez Starostwo Powiatowe we Wschowie wspólnie z Nadleśnictwem Włoszakowice i Nadleśnictwem Sława Śląska.

Podczas zwiedzania nie tylko możemy zasięgnąć wiedzy, ale również z bliskiej odległości podziwiać piękno krajobrazu przyrodniczego.