Obiekt składa się z drewnianej platformy widokowej oraz dwóch tablic informacyjnych. Platforma zlokalizowana jest nad brzegiem Jeziora Sławskiego. Umożliwiająca podziwianie akwenu wraz z tętniącym na nim życiem. Jest to doskonałe miejsce do obserwacji oraz fotografowania awifauny jeziora. Przy punkcie widokowym znajdują się dwie tablice edukacyjne przybliżające czytelnikowi gatunki ptaków wodnych oraz informacje o samym jeziorze.

Wzgórza Pszczółkowskie

Wzgórza Pszczółkowskie jest to trasa prowadząca przez ciekawe przyrodniczo formy krajobrazu polodowcowego. Na ścieżce znajduje się trzynaście tablic, które opisują bogactwo przyrodnicze terenu, informują o sposobach ochrony gatunków i siedlisk, ale również informują o procesach w nim zachodzących. Miejscem, gdzie turyści mogą odpocząć podczas zwiedzania ścieżki są liczne zestawy drewnianych ław z zadaszeniem.

Szlaki wodne

Jezioro Sławskie ze względu na swoje wielkie przestrzenie, z wielokilometrowymi rozbiegami fal i wiatru stwarza doskonałe warunki do żeglowania, także do żeglowania lodowego. W miejscowości Lubiatów z Jeziora Sławskiego wypływa rzeka Obrzyca, która po ok. 50 km wpada koło Cigacic do Odry. Jezioro Sławskie i Obrzyca to początek wielkiego spływu Lubuskim Szlakiem Wodnym: Sława – Santok. W 1960 r. Lubuski Szlak Wodny na trasie: Sława-Skwierzyna przepłynął ksiądz biskup Karol Wojtyła wraz z grupą studentów z Krakowa. Jezioro Sławskie należy więc do grupy Szlaków Papieskich i m.in. z tej okazji 18 maja organizowane są w Sławie coroczne spływy.

Trasa rowerowa: Sława – Lubiatów (10,4 km)

Trasa rozpoczyna się na Rynku w Sławie (tablica informacyjna o trasie). Przejeżdżamy przez park miejski i teren Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Wyjeżdżamy na drogę wojewódzką nr 278 Wschowa-Sulechów w kierunku Lubiatowa i po 200 m zjazd skośnie w prawo, na drogę gruntową (tablica informacyjna o trasie). Na 3,4 km wjeżdżamy na drogę powiatową nr 1018 f Lubogoszcz-Ciosaniec drogą powiatową przez miejscowość Golę. Po opuszczeniu wsi, na pierwszym rozjeździe dróg w lewo w drogę gruntową i w lewo w drogę leśną. Na skrzyżowaniach (5,9 i 6,7 km) prosto. Po drodze mały parking leśny. Na 7,7 km miejscowość Krępina. Po wyjeździe z miejscowości na skrzyżowaniu prosto drogą gruntową, na rozjeździe (8,3 km) w lewo drogą gruntową a po 200 m w prawo w drogę leśną. Na leśnej krzyżówce (9,5 km) prosto, dojeżdżamy do rancha Pensjonatu „Haleszka”. W tym miejscu rozpoczyna się Lubuski Szlak Konny. Na 10,0 km w lewo drogą leśną i po 400 m dojeżdżamy do drogi wojewódzkiej Sulechów-Wschowa przy wyjeździe z miejscowości (tablica informacyjna o trasie).

Wieża widokowa

Obiekt posiada szkieletową konstrukcję drewnianą i mierzy dokładnie 40 metrów i 20 centymetrów. Jest najwyższą w Polsce drewnianą wieżą widokową. Do jej budowy zużyto około 130 metrów sześciennych drewna, które sprowadzano z całego kraju (drewno o takich przekrojach było trudnodostępne), a także około 10 ton stali. Z wieży roztacza się panorama na sławskie lasy i jeziora, w szczególności na Jezioro Sławskie.

multimedialny punkt edukacyjny

W sąsiedztwie budynku Nadleśnictwa Sława Śląska w Sławie – znajduje się multimedialny punkt edukacyjny „Z NATURĄ ZA PAN BRAT”, który stanowi uzupełnienie obiektów turystyczno-edukacyjnych. Jest to miejsce, gdzie każdy może zasięgnąć wiedzy na temat zagadnień dotyczących przyrody, edukacji ekologicznej, różnorodności gatunkowej, atrakcji turystycznych na terenie Nadleśnictwa Sława Śląska. W skład punktu edukacyjnego
wchodzą: