Fotograficzna opowieść o plemieniu Mentawajów z wyspy Siberut. Historie pisane na gorąco w rozpadającym się z wilgoci zeszycie zabiorą Państwa przez błotniste ścieżki pełne pijawek wprost do Umy.

Tam przy kubku gorącej herbaty i grillowanych robakach poznacie szamanów, pójdziecie zapolować na małpy, a wieczorem zasiądziecie wspólnie przy lampie naftowej pośrodku dżungli i zatopicie się w jej odgłosach wsłuchując się w szamańskie legendy czy śpiew. Opowieści o tym, jak żyje się w dżungli w XXI wieku, o wierzeniach, tradycjach, pradawnych rytuałach, o tym kto chce ich zniszczyć i dlaczego wciąż wielu opiera się cywilizacji i woli pozostać strażnikiem lasu tak jak przodkowie. Zapraszamy do wspólnej podróży z Mentawajami do ich świata. Świata ludzi, których zdobycze cywilizacyjne myśmy odkryli 2 tys. lat temu. Tam, gdzie hołdują wartości, o których my czasami zapominamy, świata wspaniałych wytatuowanych ludzi w przepaskach z kory drzewa i niedziałającym zegarkiem, a to wszystko humorystycznie z dymkiem mentawajskiego papierosa.

Na tę niezwykłą podróż zapraszamy do sławskiego domu kultury w niedzielę 13 września 2020 r. Ze względu na zagrożenie związane z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 osoby decydujące się na udział w spotkaniu prosimy o zapoznanie się z regulaminem wydarzenia. Obowiązuje również ograniczona liczba uczestników prelekcji - maksymalnie może w niej wziąć udział 24 słuchaczy.
Organizatorzy spotkania: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty przy współudziale SCKiW w Sławie.

Podróżnik
Podróżnik
Podróżnik
Podróżnik
Podróżnik
Podróżnik
Podróżnik
Podróżnik
Podróżnik
Podróżnik
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5