Przed nami kolejny ciepły weekend, a wraz z nim najazd turystów na nasze plaże - na teren SCKiW. Cieszy nas ta rosnąca popularność, bo pracujemy po to, żeby zapewnić wszystkim komfort wypoczynku.


W tym roku mamy znacznie więcej obowiązków. W przebieralniach, łazienkach i domkach pojawiły się płyny do dezynfekcji i wszelkiej maści instrukcje przypominające, jak się zachować. Zresztą i tak wszyscy już znamy je na pamięć. Dlatego szanowny turysto pamiętaj, wypoczynek, jak i zakupy w tym roku mocno się zmieniły. I skoro pamiętasz, by nad jezioro zabrać ręcznik, leżak, kocyk… i gatki do kąpieli, pamiętaj o masce lub przyłbicy do zasłonięcia twarzy. Nie musisz ich zakładać wszędzie, ale tylko tam gdzie nie można zachować dystansu. Nasze dwie strzeżone przez ratowników plaże są wystarczająco duże, by utrzymać odległość. Zalecamy stosowanie masek w kolejkach w strefie handlowej, bo tam bardzo trudno o utrzymanie dystansu. To naprawdę żaden wysiłek.

Jeśli szanowny turysto nie zamierzasz się stosować do obowiązków, jakie ciążą na nas wszystkich, to sugerujemy inne miejsce do wypoczynku. Może kolejne lato będzie wymagało mniejszych restrykcji, ale teraz zasady są przejrzyste…
Przy okazji jeszcze standardowa prośba: by nie wrzucać butelek i pojemników do wody i w krzaki – łatwiej nam będzie zadbać o porządek. Standardowo odradzamy też kąpiele z promilami.
A na koniec życzymy sobie, by pamiątką ze Sławy były tylko zdjęcia zadowolonych wczasowiczów.

Tomasz Krzymiński
Dyrektor SCKiW