Wraz z nowym rokiem z terenu ośrodka SCKiW w Sławie zniknął stary, wysłużony plac zabaw. W jego miejsce pojawiły się całkiem nowe urządzenia.
 
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW wzbogaciło się w sumie o dwa nowe place zabaw. Pierwszy z nich zainstalowano na terenie ośrodka nad jeziorem, uzupełniając tym samym istniejącą bazę turystyczno-rekreacyjną. Obiekt nad jeziorem zyskał segmentowe urządzenie przypominające statek, a także huśtawki, karuzelę czy też równoważnie. Przedsięwzięcie skierowane jest do rodzin z dziećmi, które licznie odwiedzają ośrodek. Poza ogrodzeniem ustawione zostały także betonowe stoły do szach oraz tenisa.
 
Stworzenie nowego miejsca zabaw ma zapewnić bezpieczną rozrywkę dzieciom oraz uatrakcyjnić pobyt. Drugi plac zabaw powstał przy ul. Głogowskiej za Domem Kultury.
 
Nowe place oprócz urządzeń i zestawów zabawowych zyskały także ogrodzenie, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. Dodatkowo zadbano także o elementy małej architektury takie jak: ławki, kosze, stojaki na rowery czy też tablice informacyjne.
Plakat SCKiW 2
 
Koszt inwestycji to 158.348,30 zł - SCKiW pozyskało na ten cel dofinansowanie w kwocie 70.754,00 zł, które pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wkład własny Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku wynosi 87.594,30 zł.
 
Więcej zdjęć: Galeria