Stowarzyszenie "Witosława" i Chór "Cantate Deo" w Sławie, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie , Parafia rzymskokatolicka pw. św. Michała Archanioła w Sławie oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze serdecznie zapraszają wszystkich sympatyków muzyki chóralnej do wzięcia udziału w Lubuskim Święcie Pieśni, czyli XI Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej. Festiwal objęty jest patronatem Burmistrza Sławy.

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku wraz z Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych oraz szkół specjalnych powiatu wschowskiego do udziału w Lubuskim Konkursie Fotograficznym w ramach programu PRO ARTE 2023.

W sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, odbywającego się w ramach PRO ARTE 2023 – programu promocji twórczości dzieci i młodzieży, organizowanego przez Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Do konkursu zgłosiło się 46 uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu wschowskiego.

Jarmark ściąga na sławski rynek różnych rzemieślników z rękodziełem, regionalnymi przysmakami oraz rozmaitymi specjałami.

Z okazji zbliżających się Świat Zmartwychwstania Pańskiego kolejny raz organizujemy Gminny Konkurs Wypieków Wielkanocnych. Zapraszamy do udziału

 

Nominację do Finału Wojewódzkiego otrzymują:

Zachęcamy dzieci, młodzież, a także dorosłych do wzięcia udziału w corocznym konkursie pn. Sposób na pisankę.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji Festiwalu Piosenki "Śpiewać moze każdy" Sława 2023.

Lubuski Konkurs Recytatorski w ramach PRO ARTE, odbędzie się w Domu Kultury w Sławie 13.03.2023 r. o godz. 10:00. Zachęcamy do zgłaszania się poprzez link zgłoszeniowy: https://forms.gle/ei3zVK6iBMiVJVqg6

Regulamin konkursu

Na początku marca w sławskim Domu Kultury odbędą się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Plastycznego organizowane przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku. Są one konkursem otwartym dla uczniów szkół podstawowych, średnich oraz szkół specjalnych z terenu powiatu wschowskiego. Temat przewodni to podróżowanie i odkrywanie.

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie zaprasza do złożenia oferty cenowej: