2023 09 21 fotograficzne zajecia
Zapraszamy na kolejną odsłonę warsztatów fotograficzny pt. „Migawki Sławy”. Już w najbliższą sobotę młodzież szkolna będzie miała okazje nabyć nowe umiejętności z zakresu fotografii.
Warsztaty Fotograficzne „Migawki Sławy” organizowane są w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2023 – 2025 - województwo lubuskie dotowanym przez Narodowe Centrum Kultury, którego Operatorem regionalnym jest Regionalne Centrum Animacji Kultury.
W sławskim Domu Kultury w sobotę (16.09 br.) rozpoczął się cykl zajęć fotograficznych dla uczniów. Młodzież, która zdecydowała się wziąć udział w warsztatach, rozpoczęła je od zajęć teoretycznych. Uczestnicy poznali historię fotografii i dowiedzieli się, jak wyglądały pierwsze urządzenia, których zadaniem było uwiecznienie obrazu. W ramach spotkań młodzież nauczy się podstaw fotografii oraz zdobędzie praktyczną wiedzę potrzebną do wykonywania poprawnych technicznie zdjęć (fotografowanie pejzażu, architektury, panoramy). 

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie wraz ze Szkoła Podstawowa im. Franciszka Niewidziajły w Sławie i Kołem Gospodyń Wiejskich w Lipinkach realizuje projekt pt. Warsztaty Fotograficzne „Migawki Sławy”. Stanowi on cykl zajęć teoretyczno-praktycznych dla młodzieży.

 
8 sierpnia Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie po raz kolejny brały udział w warsztatach zorganizowanych w ramach programu "Wsparcie zespołów ludowych tanecznych i śpiewaczych" projekt pod nazwą Zachowanie tradycji i zwyczajów – „wianki ludowe" - „Projekt współfinansowany z budżetu Województwa Lubuskiego w ramach Programu „WSPARCIE ZESPOŁÓW LUDOWYCH TANECZNYCH I ŚPIEWACZYCH"
 
364144634 735990861871425 2999483638951936818 n
26 sierpnia nasz Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie wystąpił na Dożynkach Powiatowo-Gminych w Starych Drzewcach w wiankach przygotowanych podczas warsztatów wicia wianków w ramach programu "Wsparcie zespołów ludowych tanecznych i śpiewaczych" projekt pod nazwą Zachowanie tradycji i zwyczajów – „wianki ludowe" „Projekt współfinansowany z budżetu Województwa Lubuskiego w ramach Programu „WSPARCIE ZESPOŁÓW LUDOWYCH TANECZNYCH I ŚPIEWACZYCH"
 
W miniony weekend w Starych Drzewcach odbyły się Powiatowo-Gminne Święto Plonów. Całe wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą, po której nastąpiło oficjalne otwarcie dożynek. Nie zabrakło przemówień władz samorządowcych z terenu powiatu wschowskiego, a także innych zaproszonych gości. W uroczystościach wziął udział także Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa, który wykonał obrzęd dożynkowy.

Akredytacje

Zapraszamy dzieci i młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca na warsztaty wicia wianków
 
08.08.2023r. (wtorek), w godz. 13.00 -15.00
Dom Kultury w Krzepielowie
w ramach programu
"Wsparcie zespołów ludowych tanecznych i śpiewaczych" projekt pod nazwą Zachowanie tradycji i zwyczajów – „wianki ludowe"
„Projekt współfinansowany z budżetu Województwa Lubuskiego w ramach Programu „WSPARCIE ZESPOŁÓW LUDOWYCH TANECZNYCH I ŚPIEWACZYCH"
 
Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie kolejny raz spędził czas na nauce wicia wianków. Podczas zajęć przypomniano o tej tradycji, tworząc wianki krakowskie, a to wszystko w ramach projektu pod nazwą Zachowanie tradycji i zwyczajów - "Wianki ludowe". Projekt współfinansowany jest z budżetu Województwa Lubuskiego w ramach Programu "Wsparcie Zespołów Ludowych Tanecznych i Śpiewaczych". Celem programu jest pielęgnowanie tradycji ludowych z uwzględnieniem różnorodności folkloru na Ziemi Lubuskiej, poprzez wspieranie ludowych zespołów pieśni i tańca, a także grup śpiewaczych.
 
364155298 732998865503958 2784853173173667300 n
 
 

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie do udziału w warsztatach wicia wianków, które odbędą się 1 i 3 sierpnia w Domu Kultury w Krzepielowie. Zajęcia odbędą się w ramach programu „Wsparcie zespołów ludowych tanecznych i śpiewaczych” współfinansowanego z budżetu Województwa Lubuskiego.

 

sawe
sawe
Previous Next Play Pause
1

 

 

W pierwszy weekend sierpnia odbędzie się Święto Miasta, które rozpocznie się uroczystym otwarciem 4 sierpnia o godzinie 17:00 w auli Szkoły Podstawowej im. Franciszka Niewidziajły.

Patronat nad Festiwalem objął Burmistrza Sławy Cezary Sadrakuła. Podczas 3 etapów eliminacyjnych, które odbyły się w marcu, kwietniu i maju tego roku, przed komisją konkursową swoje umiejętności wokalne zaprezentowało około 100 wykonawców.

Do ścisłego Finału zakwalifikowało się 42 młodych wokalistów, którzy w niedzielę zmierzyli się  się o główną nagrodę Grand Prix Festiwalu, prym w swoich kategoriach wiekowych oraz inne nagrody i wyróżnienia.