Zachęcamy do udziału w konkursie odrganizowanym przez sławski Dom Kultury. 

Tradycyjnie na początku każdego roku Burmistrz Sławy, Proboszcz sławskiej Parafii i Dyrektor Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW organizują Koncert Noworoczny. W tym roku w sławskiej świątyni wystąpi Zespół Artes Ensemble z „Noworoczną Wiedeńską galą Operetki”. Jak informują sami artyści osoby, które zdecydują się spędzić ten czas w kościele usłyszą muzykę podziwianą i zachwycającą miliony melomanów na całym świecie niezmiennie od dziesiątek lat.

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku wraz z Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze zaprasza szkoły, domy kultury, stowarzyszenia z terenu powiatu wschowskiego do udziału w Lubuskim Konkursie Fotograficznym.

Od najbliższej środy wjazd na teren ośrodka Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku będą miały WYŁĄCZNIE pojazdy osób, które mają rezerwację pola namiotowego, domków i pola karawaningowego oraz dzierżawców. Związane jest to z odbywającym się festiwalem. Za wszelkie pojawiające się utrudnienia przepraszamy, będą one krótkotrwałe i staramy się, żeby w jak najmniejszym stopniu wpłynęły na funkcjonowanie ośrodka. Odbywający się w Sławie na Nowej Plaży Rap Stacja Festiwal przyciągnął wielkie gwiazdy polskiej sceny młodzieżowej. W ślad za nimi pojawi się kilka tysięcy osób. Będą one gościły na terenie SCKiW. Ośrodek ma ograniczoną pojemność, dlatego na SCKiW wpuszczane będą wyłącznie pojazdy osób posiadających rezerwacje w bazie noclegowej naszego ośrodka. Ponadto nie będzie możliwości przyjazdu na pole namiotowe i karawaningowe dla osób, które rezerwacji nie mają.

W imieniu organizatorów, Stowarzyszenia „Witosława”  i Chóru „Cantate Deo”, Burmistrza Sławy, Proboszcza Parafii pw. św Michała Archanioła w Sławie, Dyrektora Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie oraz Dyrektora Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze pragniemy serdecznie zaprosić wszystkie chóry amatorskie do udziału w Lubuskim Święcie Pieśni –  X  Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej, który odbędzie się w Sławie 19 września 2021 roku.

Podopieczna sekcji wokalnej domu kultury w Sławie, Julia Lisowska, przeszła przez Półfinał Wojewódzki i otrzymała nominację do Finału Wojewódzkiego Lubuskiego Konkursu Piosenki 2021, odbywającego się w ramach Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2021.

Finał wojewódzki odbędzie się 11 czerwca 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Przytocznej.
Trzymamy mocno kciuki za Julię i życzymy powodzenia.

W poniedziałek 31 maja domu kultury w Sławie odbyły się przesłuchania online w ramach  II eliminacji Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy” Sława 2021.

Tym razem konkurencja była bardzo duża, wpłynęło aż 57 zgłoszeń. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.