W domu kultury w Sławie odbyły się przesłuchania online w ramach  I etap eliminacji Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy” Sława 2021. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.

Wśród nadesłanych nagrań wyłoniono osoby, które wystąpią w finale Festiwalu;

Park Linowy Bonobo otwiera się w ten weekend. Od 1 maja zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia Parku Linowego na 
 
W związku z rządowymi obostrzeniami dotyczącymi zwalczania pandemii COVID-19 informujemy, że do 3 maja włącznie nie ma możliwości wynajęcia domków, pokojów oraz pobytu na polu namiotowym i caravaningowym. Liczymy, że w niedługim czasie będziemy mogli przyjąć gości do naszej bazy noclegowej.
Jednocześnie informujemy, że w okresie majówki pracować będą punkty gastronomiczne serwujące potrawy na wynos.

Zapraszamy do udziału w przeglądzie powiatowym Lubuskiego Konkursu Plastycznego. Konkurs ten jest częścią Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE realizowanego w województwie lubuskim. Operatorem programu jest Regionalne Centrum Animacji Kultury. Szczegóły i warunki udziału dostępne są w poniższych załącznikach i na stronie http://rcak.pl/pro-arte/lubuski-konkurs-plastyczny/.

Regulamin

Zachęcamy do wzięcia udziału w XXI edycji Festiwalu Piosenki "Śpiewać może każdy" - Sława 2021. Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju eliminacje zostaną przeprowadzone w formie online. Szczegółowe informacje o konkursie dostępne w poniższych załącznikach:

Ostatniego dnia marca w domu kultury w Sławie odbyło się posiedzenie komisji konkursowej oceniającej nadesłane prace w konkursie plastycznym „Sposób na pisankę – Wielkanoc 2021”. Konkurs odbył się w formule online, jury oceniało nadesłane fotografie wykonanych pisanek. Ocenie podlegała przede wszystkim kreatywność podczas tworzenia prac, estetyka wykonania oraz nakład pracy.

Reprezentantka SCKiW - Julia Lisowska zakwalifikowała się do półfinału lubuskiego festiwalu piosenki dziecięcej. Prezentowała ona dwie piosenki "Laleczka z saskiej porcelany" i "Lato na wsi". Julia uczęszcza na zajęcia pod okiem instruktora muzycznego Henryka Cyrana w Domu Kultury w Sławie.

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW ogłasza konkurs pn. "Sposób na pisankę" skierowany do dzieci, młodzieży, a także dorosłych! Jedynym warunkiem jest wykonanie oryginalnej i ciekawej pisanki! 🖌🥚🧑‍🎨 Warunkiem uczestnictwa jest zapoznanie się z regulaminem i wypełnienie karty zgłoszeniowej.

Tegoroczne ferie zimowe były inne niż w latach poprzednich, a to ze względu na panujące obostrzenia epidemiologiczne. Niemożliwe były spotkania i udział dzieci i młodzieży w zajęciach prowadzonych przez instruktorów sławskiego Domu Kultury. Dlatego zaproponowaliśmy pewne rozwiązanie w postaci dwóch konkursów plastycznych. W pierwszym z nich uczestnicy mieli do przygotowania komiks pt. "Moja zimowa przygoda", drugi natomiast polegał na stworzeniu rysunku naszego miasta z innej perspektywy "Sława - Miejsca mniej znane". We wtorek 16 lutego 2021 roku w sali kameralnej DK miało miejsce ogłoszenie wyników i rozdanie nagród uczestnikom wspomnianych konkursów organizowanych przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie.

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku – Dom Kultury w Sławie zaprasza do udziału w eliminacjach powiatowych Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Eliminacje odbędą się w formule online. Zgłoszenia uczestników należy przesyłać w do 23.02.2021 r.