altJak każe tradycja, w pierwszy weekend sierpnia obchodzone jest święto miasta – Lato bez granic.  W tym roku, jak zawsze atrakcji nie brakowało. W piątek, 4 sierpnia oficjalnemu otwarciu Dni Sławy 2017 towarzyszył zespół „Orfeus,”, który uświetnił to wydarzenie krótkim występem poprzedzającym  koncert. W Remizie strażackiej można było obejrzeć wystawę zdjęć lotniczych Marka Krukiela, natomiast  w Auli Gimnazjum prezentowane były prace Pani Marii Anuszkiewicz.  Po oficjalnym rozpoczęciu Dnia Sławy 2017 , w kościele im. Michała Archanioła w Sławie odbył się główny koncert zespołu „Orfeus”. Publiczność była zachwycona koncertem. Zespół jest wszechstronny i jego repertuar jest bardzo różnorodny, dlatego maja ogromną rzeszę wielbicieli swojego talentu.

Po występie zespołu, publiczność mogła przenieść się na sławską plażę i trochę rozluźnić. Na scenie  wystąpił bowiem Kabaret „Weźżesz”, który zapewnił widzom ponad godzinę dobrej zabawy. Na zakończenie dnia wystąpił sławski artysta – raper TOPIK, który wspomagany był przez Izabelę Jankowiak i DJ Noreckiego. Młodzi artyści bardzo podobali się publiczności, o czym świadczy domaganie się bisów. Tym miłym akcentem zakończył się artystyczny piątek.

W sobotę,

5 sierpnia, na wszystkich czekała moc atrakcji. Odbywały się różnego rodzaju zawody, turnieje, regaty, mecze. Jednym z ważniejszych punktów dnia był tradycyjny przemarsz ulicami Sławy barwnego korowodu.  Do wspólnej zabawy zgłosiło się prawie 40 ekip, które prezentowały w korowodzie swoje walory. W korowodzie prezentowały się władze miasta, mażoretki wschowskie z orkiestrą, delegacje z Luckau, Drezna, Polanicy, Jaremcza, Vadul Lui Voda,  szkoły, kluby sportowe, sołectwa, zakłady pracy, domy kultury, sklepy, fundacje, centrum sportu, karnawaliści, rowerzyści, ligi kobiet, akademia dorosłego człowieka, aktywni „zabiegani”, szczudlarze i wiele innych towarzyszących im osób. 

Wieczorem wszyscy skupili się na zapowiadanych wydarzeniach muzycznych. Na sławskiej plaży, o godz. 20:00 wystąpił zespół „ABBA SHOW”. Perfekcyjne brzmienie, aranżacje, prowadzenie koncertu oraz zachowanie na scenie do złudzenia przypomina wielką legendę ze Szwecji.

Natomiast o godz. 22:00 na scenę wkroczyła gwiazda wieczoru, zespół LemON z Igorem Herbutem na czele. Koncert był fantastyczny. Lider zespołu ma wielki dar nawiązywania kontaktu z publicznością. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Na scenie LemON dał naprawdę niesamowite show, były bisy, a po koncercie lider zespołu znalazł także czas dla swoich fanów. Chwilę  porozmawiał, rozdawał autografy i fotografował się z fanami. Na zakończenie wieczoru, nad sławskim jeziorem rozbłysły wspaniałe fajerwerki, które jak co roku obwieszczają zakończenie koncertowej soboty. W ten sposób zakończył się drugi dzień obchodów święta miasta.

W niedzielę, 6 sierpnia, czekała nas jeszcze taneczna i muzyczna uczta. O godz. 17:00, przy scenie na sławskiej plaży wystąpiły dziewczęta z grup tanecznych działających w Domu Kultury w Sławie, TUTU i PSOTKI. Przedstawiły swoje układy taneczne, które prezentują podczas różnych wydarzeń kulturalnych zarówno na terenie naszej gminy, jak i za granicą. Natomiast o godz. 18:00 na scenie wystąpiło trio muzyczne „Son de Cuba”. Wspaniali muzycy przenieśli nas w świat roztańczonej i rozśpiewanej Kuby, pachnącej cygarami i sławnym kubańskim rumem. Bardzo otwarci, wspaniali ludzie, którzy w Sławie byli pierwszy raz, ale obiecali, że nie ostatni!

W ten oto sposób zakończyliśmy obchody Lata bez granic – Sława 2017.

Mamy nadzieję, do zobaczenia za rok!!!

Organizatorzy: Urząd Miejski w Sławie, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku

Sponsorzy:

Nadleśnictwo Sława Śląska, Sławski Zakład Przetwórstwa Mięsa i Drobiu „Balcerzak i Spółka”,

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Sławie, Bank Spółdzielczy we Wschowie

Partnerzy:

Sport GÓRSKI, Lubuski Klub Żeglarski, Centrum Sportu X-Fit

Patronat medialny: TVP 3 Gorzów Wlkp., portal zw.pl, Słowo Ziemi Wschowskiej, Gazeta Lubuska, Radio Elka, Tygodnik Krąg, Panorama Leszczyńska, Radio Plus, Głos Głogowa, portal przenet.pl, newslubuski.pl.

D.D. SCKiW