altW pierwszym tygodniu ferii w Domu Kultury w Śmieszkowie na uczestników czekało wiele wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. W poniedziałek dzieci z Domu Kultury w Śmieszkowie pojechały na wycieczkę do Domu Kultury w Sławie, gdzie miały okazję obejrzeć teatrzyk pt. "POD STARYM WAWELEM PRZYGÓD BEZ LIKU ''
W drugi dzień ferii dzieci i młodzież wyruszyły na lodowisko do Głogowa. Następnego dnia odbyło się spotkanie z WOPR Sława. Pan Borkowski opowiedział dzieciom jak należy bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci z zaciekawieniem oglądały sprzęt pierwszej pomocy,miały też okazje wziąć udział w pokazie osób prowadzących.W drugiej części dnia odbyły się działania plastyczne na których uczestnicy wykonali '' ocean w butelce''. W kolejnym dniu zimowego wypoczynku odbyły się zajęcia twórcze ph. ''statki-stateczki''. Smaczny piątek, tego dnia dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową. Sałatka udałasię, wyszła wspaniała.
D.D SCKiW

 

altSerdecznie zapraszamy już jutro tj. 3 lutego 2017 r. na lodowisko zlokalizowane na kąpielisku SCKiW. Codziennie w godz. 14:00 - 18:00 korzystanie z lodowiska umilać będzie rozbrzmiewająca muzyka i kolorowe światełka.

 

altJuż trzeci dzień ferii za nami. Zajęcia w Domu Kultury w Sławie rozpoczęły się od "Klubu łamigłówki" następnie chętni mogli poznać tajniki żeglarstwa np. nauczyć się wiązać węzły i obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu pracowników WOPR, pozostali wzięli udział w zajęciach tanecznych, podczas których uczyli się krakowiaka. Kto chciał mógł pośpiewać, a kto śpiewać nie lubi brał udział w działaniach twórczych "Palcem po mapie". Zajęcia jak każdego dnia zakończyła pracownia rysunku i malarstwa dla młodzieży.

 

alt

 

 

Kliknij, aby powiększyć.

 

altPierwsze dwa dni ferii w Domu Kultury w Krzepielowie za nami.Wczoraj uczestnicy zajęć wykonywali statki oraz odbyły się gry i zabawy ruchowe. Dziś hitem dnia była budowa wigwamu i namiotu gdzie dzieci udały się na wesoły odpoczynek. Ferie organizowane są wspólnie ze Świetlicą Profilaktyczną w Krzepielowie.

M.T. SCKiW

 

altPodczas pierwszego i drugiego dnia ferii uczestnicy zajęć w Domu Kultury w Sławie na pewno się nie nudzili.
W poniedziałek, 30 stycznia odbyły się zajęcia ceramiczne z panią Teresą Milewicz "Kraina stempli", późnej każdy mógł wziąć udział w działaniach twórczych pn. "Legendy i przygoda (z Wisłą w tle)". Tego dnia odbył się również spektakl teatru "Maska" pt. "Pod starym Wawelem przygód bez liku".
We wtorek, 31 stycznia dzieci i młodzież wzięły udział w konkursie plastycznym "Zdrowe fanaberie - owoce" następnie odbyła się nauka układu choreograficznego w rytmach DISCO, a po zajęciach ruchowych nadszedł czas na małe "co nieco", czyli warsztaty kulinarne z paniami z Ligi Kobiet Lipinki, podczas których uczestnicy wspólnie przygotowywali sałatkę owocową, a panie upiekły gofry. W programie ferii każdy dzień rozpoczyna się "Klubem łamigłówki", w którym dzieci grają w gry planszowe, karty, rozwiązują rebusy i krzyżówki, układają puzzle, a kończy się pracownią rysunku i malarstwa dla młodzieży.

 

alt

 

 

Kliknij, aby powiększyć.

 

alt

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

altW poniedziałek, 23 stycznia 2017 r. o godz. 11:00 do Domu Kultury w Śmieszkowie przybyli na występ swoich wnuków licznie zgromadzeni goście. Na twarzach dzieci widoczna była ogromna radość i skupienie. Po zaprezentowaniu programu artystycznego babcie i dziadkowie otrzymali od dzieci własnoręcznie wykonane prezenty. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno wnuków jak i dziadków.
Organizatorzy:
Oddział Szkoły Podstawowej w Śmieszkowie, Rada Rodziców oraz Dom Kultury w Śmieszkowie.

D. Durek

 

altPodczas ferii zimowych zapraszamy na warsztaty ceramiczne dla dzieci i dorosłych do Domu Kultury w Sławie.

Będą to zajęcia płatne, które poprowadzi pani Teresa Milewicz. Zapisy na warsztaty przyjmowane są w sekretariacie Domu Kultury w Sławie lub pod numerem tel. 68 356 62 87.

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin