alt11 września 2016 r. na boisku sportowym przy świetlicy w Nowym Strączu odbyło się spotkanie kulturalne pod nazwą puk...puk.. KULTURA! Tropem średniowiecza. Uczestnicy imprezy przenieśli się na chwilę w dawne czasy. Nie zabrakło ciekawych atrakcji: była inscenizacja średniowieczna, występy taneczne, dawne gry, zabawy zespołowe i konkursy z nagrodami takie jak: ciuciubabka, bilard średniowieczny i spacer nosiwody. Dodatkowo na dzieci czekały słodkości,napoje, ognisko i dmuchana zjeżdżalnia.

Organizatorzy: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, Sołtys i Rada Sołecka wsi Nowe Strącze oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie.
/MP-SCKiW/

 

alt

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt2 października 2016r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie w ramach cyklu „Spotkania z podróżnikami” gościliśmy panią Monikę Witkowską. Tym razem podróżniczka opowiedziała o fascynującej wyprawie po krajach Afryki: Kamerunie, Gabonie, Angoli i Gwinei Równikowej. Uczestnicy poznali kulturę i zwyczaje mieszkańców tej części świata. Prelekcja została uzupełniona ciekawymi zdjęciami przywiezionymi z podróży. Na koniec padło wiele pytań ze strony publiczności.
Inicjatywa dofinansowana ze środków Gminy Sława.
Mecenas: Bank Spółdzielczy we Wschowie.
Wsparcie:
OLYMPUS,
Piekarnia Gierczak,
Kaja Komputer.
Organizatorami cyklu są:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty,
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.

/MP-SCKiW/

 

altGościem październikowego SPOTKANIA Z PODRÓŻNIKAMI będzie Monika Witkowska.
Po ostatnim spotkaniu z Australią pora na równie fascynującą Afrykę.
Zapraszamy - 2 października (niedziela) na godz. 16:00.
Dom Kultury w Sławie, ul. Głogowska 5.
Wstęp wolny.

Witkowska opowie nam o najgorętszym kontynencie:
Afrykańskie M&M Kamerun, Gabon, Kongo, Angola i Gwinea Równikowa to rzadko odwiedzane, jedne z trudniejszych do podróżowania krajów świata,

 

altW każdą pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy wszystkie dzieci od 3 do 12 lat na sobotnie spotkania w Domu Kultury w Sławie. Jest to też świetna okazja na twórcze spędzenie czasu z dala od ekranów używając klocków LEGO i eksperymentów do zabawy i nauki. Najbliższe spotkanie odbędzie się:

Kiedy? 1 października 2016 r.

Co? Baśniowo w Sławie

O której? dzieci 6 - 12 lat: godz. 11:00 i 16:00

dzieci 3 - 5 lat: godz. 13:30

Za ile? 35 zł/ 120 min (rodzeństwo po 30 zł/dziecko)

Gdzie? Dom Kultury w Sławie, ul. Głogowska 5

Zapisy:
http://kloclegownia.pl/weekend-w-slawie/

 

alt

 

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

altW Domu Kultury w Sławie odbył się spektakl pt. "Para buch, koła w ruch, czyli kabaret na długiej przerwie". Teatr Obwoźny Włóczykij gościł ostatnio w Ciosańcu i Krzepielowie, a 30.08.2016 dał przedstawienie dla najmłodszych mieszkańców Sławy. Wstęp na spektakl był darmowy.
50 minutowy, zabawny występ zaangażował dzieci do wspólnej zabawy.

Tekst J. Paczkowska, foto H. Cyran

 

altW minioną sobotę (tj. 27.08.2016 r.) na plaży miejskiej w Sławie odbyła się druga edycja Pikniku Służb Mundurowych i Ratownictwa Medycznego pod patronatem Burmistrza Sławy.
Na terenie ośrodka SCKiW powstało wiele stref, m.in. strefa medyczna, wojskowa, policyjna, strażacka, nadleśnictwa, artystyczna i gastronomiczna. Atrakcji nie zabrakło dla nikogo. Imprezę rozpoczął piękny pokaz umiejętności Zespołu Mażoretek „Finezja” działających przy Stowarzyszeniu Kultury Ziemi Wschowskiej,

 

altZapraszamy do Domu Kultury w Sławie 30 sierpnia 2016 r. o godz. 12:00. Teatr obwoźny Włóczykij przedstawi opowieść o języku polskim pt. "Para buch, koła w ruch, czyli kabaret na długiej przerwie". Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od 6 roku życia, wstęp bezpłatny.
Para buch, koła w ruch, czyli kabaret na długiej przerwie to 50 minutowy, kolorowy, rozśpiewany i roztańczony spektakl dla dzieci o języku polskim, angażujący młodych widzów do przekomarzania się, podpowiadania i wspólnego śpiewania.

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin