alt25.10.2016 r. we wtorkowy wieczór w Domu Kultury w Sławie odbyła się projekcja filmu pt. „Moje córki krowy" oraz spotkanie autorskie z odtwórcą głównej roli Marianem Dziędzielem. Pojawiła się spora grupa zainteresowanych. Aktor opowiadał o kulisach pracy nad filmem, rozmawiał o pracy, życiu osobistym i dzielił się ciekawymi spostrzeżeniami. Przytaczał wiele zabawnych anegdot i odpowiadał na każde pytanie, jakie padło ze strony publiczności a było ich mnóstwo. Po zakończonym spotkaniu można było uzyskać autograf aktora i zrobić wspólne zdjęcie.
Inicjatywa dofinansowana dzięki dotacji Gminy Sława, Powiatu Wschowskiego.
Wsparcie: Bank Spółdzielczy we Wschowie.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty oraz Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.
/MP-SCKiW/

 

alt

 

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt23.10.2016 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie w ramach cyklu „Spotkania z podróżnikami” odbyła się prelekcja podróżnicza pt. „Piąta płeć i inne tajemnice Indonezji” z Anną Jaklewicz - podróżniczką, archeologiem, pilotem wycieczek i ekspertem kierunku Indonezja współpracującą z magazynem National Geographic Traveler. W przygotowanej prezentacji pani Ania przedstawiała piękne krajobrazy wyspy Sulawesi oraz

 

altW dniach 18-20.10.2016r. w ramach spotkań THe Kino w trzech domach kultury: w Śmieszkowie, Krzepielowie i Ciosańcu dzieci obejrzały na "dużym ekranie" film w polskiej wersji językowej "Daleko na północy" czyli opowieść o pełnej przygód wyprawie życia.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.
Spotkanie dofinansowano ze środków Powiatu Wschowskiego.
/MP-SCKiW/

 

alt16 października 2016r. na terenie Domu Kultury w Sławie po raz czwarty została zorganizowana impreza z dynią w roli głównej. Atrakcji nie brakowało. W programie znalazły się między innymi dyniowy golf, punkt robienia korali z owoców jesieni, ścianka małego artysty, na której kolorowano wielką dynię, poszukiwanie „złotej dyni” ukrytej na terenie imprezy oraz rzeźbienie w dyni. Liga Kobiet z Lipinek serwowała pyszności dyniowe - potrawy i ciasta z dyni. Ponadto rozstrzygnięte zostały konkursy:

 

altW każdą pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy wszystkie dzieci od 3 do 12 lat na sobotnie spotkania w Domu Kultury w Sławie. Jest to też świetna okazja na twórcze spędzenie czasu z dala od ekranów używając klocków LEGO i eksperymentów do zabawy i nauki. Najbliższe spotkanie odbędzie się:
Kiedy? 5 listopada 2016 r.
Co? Strrraszliwe spotkanie w Sławie
O której? dzieci 6 - 12 lat: godz. 11:00
dzieci 3 - 5 lat: godz. 13:30
Za ile? 35 zł/ 120 min (rodzeństwo po 30 zł/dziecko)
Gdzie? Dom Kultury w Sławie, ul. Głogowska 5
Ilość miejsc ograniczona! Nie będzie więcej grup. Kto pierwszy ten lepszy!
Maksymalna liczebność grupy to 10 osób. Zastrzegamy sobie prawo do odwołania spotkania, jeżeli liczba uczestników będzie mniejsza niż 6 osób. Zapisz swoje dziecko już teraz przez formularz na stronie www.kloclegownia.pl/warsztaty/weekend-w-slawie/ lub zadzwoń do nas pod nr telefonu 794 186 073.

 

alt23 października, w niedzielę o godz. 16:00 w Domu Kultury w Sławie, ul. Głogowska 5 odbędzie się kolejne Spotkanie z podróżnikami.
Gościem będzie Anna Jaklewicz z Warszawy, podróżniczka, archeolog, pilot wycieczek i ekspert kierunku Indonezja współpracujący z magazynem National Geographic Traveler. Ania opowiadała już w Sławie o Chinach. Pora na kolejny bliski podróżniczce kraj - Indonezję

więcej:

 

altZapraszamy chętnych na seanse filmowe, które tym razem kierujemy do najmłodszych.

"Daleko na północy" będziemy prezentowali:

18.10. w Domu Kultury w Śmieszkowie godz. 9.00

19.10. w Domu Kultury w Krzepielowie godz. 9.00

20.10. w Domu Kultury w Ciosańcu godz. 9.00

wstęp wolny

inicjatywa realizowana dzięki dotacji Powiatu Wschowskiego

organizator

Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku

 

alt16 października 2016 r. (niedziela) serdecznie zapraszamy na IV Jesienny Piknik Rodzinny "Dyniowy zawrót głowy", który odbędzie się na placu za Domem Kultury w Sławie o godz. 15:00. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych m.in.: jesienne zabawy, konkurencje rodzinne, występy dzieci z sekcji i szkółki wokalnej Domu Kultury w Sławie, rozstrzygnięcie konkursów na największą dynię oraz na oryginalne przetwory domowe, koncert zespołu "Stacja Poezja", stoisko gastronomiczne OSP Sława (grill, popcorn,wata cukrowa). Będzie to doskonała okazja do spędzenia niedzielnego popołudnia wśród rodziny i znajomych, a także do skosztowania dyniowych pyszności ze zbiorów jesiennych przygotowanych przez Ligę Kobiet z Lipinek.

 

alt25 października, we wtorek o godz. 18:00 w sali kameralnej, ul. Głogowska 5 w Sławie odbędzie się seans filmu
„Moje córki krowy” i spotkanie z MARIANEM DZIĘDZIELEM odtwarzającym jedną z głównych ról w filmie.

Scenariusz i reżyseria tego obrazu to dzieło Kingi Dębskiej.
Film zdobył na rozdaniu nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2016 Nagrodę Publiczności oraz za Najlepszy Scenariusz.
Niewątpliwie gratką dla kinomanów będzie spotkanie z Marianem Dziędzielem, odtwórcą jednej w głównych ról w filmie, którego pamiętamy ze świetnych kreacji w filmach W. Smarzowskiego "Dom zły", "Drogówka", "Róża", "Pod mocnym aniołem".

 

alt17 września 2016 r. w ramach cyklu puk...puk.. KULTURA! Tropem średniowiecza spotkanie odbyło się w Goli, gdzie również na uczestników czekało pełno atrakcji i miłych przeżyć. Zachwycone dzieci brały udział w konkursach z nagrodami, przeciąganiu liny. Były występy wokalne i taneczne, ognisko, słodycze i puszczano gigantyczne bańki mydlane.

Organizatorzy: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, Sołtys i Rada Sołecka wsi Gola oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie.
/MP-SCKiW/

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin