altOd 21 do 25 listopada 2016 roku w Oddziale Przedszkolnym w Ciosańcu odbywały się zajęcia pn. „Tydzień z teatrem”.
Były więc liczne atrakcje, między innymi 22 listopada dzieci z klasy „0” odwiedziły Dom Kultury, gdzie wspólnie przygotowały przedstawienie kukiełkowe „Tęczowe duszki”.
Na początku dzieci przygotowały dekoracje oraz kukiełki potrzebne w przedstawieniu, były to: król, tęczowe duszki,

 

alt26 listopada 2016 r. w ramach akcji „kulturalny autobus” w Domu Kultury w Sławie odbyła się magiczna, andrzejkowa impreza, podczas której dzieci bawiły się z zespołem czarodziejów i wróżbitów. Kilkugodzinna zabawa przeplatana była wróżbami i konkursami andrzejkowymi takimi jak: latanie na miotle, zgaduj-zgadula. Największym zaciekawieniem wśród dzieci było lanie wosku i odczytanie z niego wróżby. Wesoła muzyka zachęcała do wspólnych tańców. Został przygotowany także „bufet słodkości” i wszystkie dzieci otrzymały złote dukaty, które zamieniały na watę cukrową. Tego dnia dobrej zabawy i emocji było co niemiara.
Organizatorzy:
Urząd Miejski w Sławie
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie
/SCKiW-MP/

 

altW czwartkowe popołudnie 17 listopada 2016 roku w Domu Kultury w Ciosańcu odbyła się kolejna odsłona „Jesiennych rozmaitości". Tym razem motywem przewodnim był ziemniak.Podczas trwania imprezy odbyły się konkurencje sportowe:

* „ Slalom z ziemniakiem”

* „Wykopki”

* „Transporter ziemniaków”

* „Mistrz obierania ziemniaków”

Tworzyliśmy :

 

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - Dom Kultury w Ciosańcu zaprasza do udziału w Gminnym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt.: „Polskie Pieśni i Piosenki Patriotyczne” 29 listopada 2016 roku godz. 10:00.

Zgłoszenia do 25 listopada 2016 roku na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Dom Kultury w Ciosańcu Ciosaniec 19

67-410 Sława.

Konkurs przeznaczony dla uczniów klas III – VI Szkoły Podstawowej oraz Szkół Gimnazjalnych.

Karta zgłoszenia

Regulamin

 

altZapraszamy na ostatnie w tym roku Spotkanie z podróżnikami w Sławie - 11 grudnia.Tradycyjnie w niedzielę o godzinie 16:00 w Domu Kultury w Sławie. Anna i Marcin Sowińscy. Pochodzą z południa Polski, ze Śląska oraz Podkarpacia. Najczęściej podróżują rowerami i po górach. W ubiegłym roku zakończyli 10 miesięczną rowerową podróż po Ameryce Północnej, podczas której odwiedzili Kanadę, USA, Meksyk oraz Kubę.

 

alt

 

altW minioną sobotę, 12 listopada, na Sali wiejskiej w Krzepielowie odbył się uroczysty jubileusz 70-lecia pracy Zespołu Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie. W obchodach brało udział prawie 160 zaproszonych gości. Świętowanie było naprawdę huczne - zresztą jak na 70-lecie działalności przystało. Był tort, tańce, śpiewy i oficjalne podziękowania Lista osób, którym należą się podziękowania za zaangażowanie i pomoc w organizację tak ważnego wydarzenia jest naprawdę długa. Jednak szczególne podziękowania kierujemy do:
- Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły,

 

alt6.11.2016 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie w ramach cyklu „Spotkania z podróżnikami” odbyło się spotkanie pt. „Yukon bicecle quest - rowerem przez północnokanadyjską zimę” z Kamilą Kielar. Podróżniczka opowiedziała o swojej pieciomiesięcznej zimowej, rowerowej wyprawie przez Jukon w Kanadzie. Interesującej prelekcji towarzyszył pokaz multimedialny prezentujący fotograficzny i filmowy zapis z podróży.
Mecenas Bank Spółdzielczy we Wschowie
Wsparcie:
OLYMPUS
Bank Spółdzielczy we Wschowie
Piekarnia Gierczak
Kaja Komputer
Organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku
/MP-SCKiW/

 

alt29.10.2016 r. w ramach cyklu puk...puk.. KULTURA! Tropem średniowiecza odbyło się wyjątkowe spotkanie w świetlicy wiejskiej w Kuźnicy Głogowskiej. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, między innymi pokazy i warsztaty tańca średniowiecznego, popularne w tamtych czasach gry, zabawy i konkursy z nagrodami oraz kuchnia średniowieczna. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę według średniowiecznej receptury. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Organizatorzy: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie, Sołtys i Rada Sołecka wsi Kuźnica Głogowska.

/MP-SCKiW/

 

alt28.10.2016 r. w barze „U Dudka” w Sławie odbył się koncert muzyczny „Heniu i przyjaciele” przeplatany recytacją poezji. Okazjonalnie wystąpili lokalni muzycy, artyści i wokalistki: Izabela Jankowiak; Kaja Frankiewicz; Henryk Cyran, Roman Urbański, Grzegorz Kamiński; Katarzyna, Adam i Tomasz Łuczakowie; Grzegorz Kania; Robert Mazurkiewicz; Zespół Stacja Poezja: Damian Świtoń, Tomasz Łuczak, Tadeusz Zielnica, Konrad Szmyt; Wioleta i Łukasz Kotowscy oraz Bożena Palańska (recytacja). Wykonawców połączyła przyjaźń i pasja do muzyki stąd też piątkowy spektakularny koncert. Inicjatorem imprezy był Henryk Cyran na co dzień pracujący jako instruktor muzyczny w Domu Kultury w Sławie. Zespół stworzył wspaniałą, niepowtarzalną atmosferę, w której doskonale bawiła się licznie zgromadzona publiczność. Oprócz koncertu, na wszystkich, którzy przybyli czekała kawa, herbata i ciasto.

Organizatorzy: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.

Sponsorzy: Handel-Gastronomia Dominika i Jerzy Dudek s.c., Hanna Schornik Piekarnia w Sławie

/MP-SCKiW/

 

altKamila Kielar jest podróżniczką, która kolejny raz odwiedzi Sławę i zaprezentuje swoją opowieść o ekstremalnych, rowerowych, samotnych podróżach po zmarzniętych ziemiach.

Zapraszamy na przedostatnie w tym roku Spotkanie z podróżnikami w Sławie 6 listopada o godz. 16:00 w Domu Kultury przy ul. Głogowskiej 5

więcej:

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin