altZapraszamy na ostatnie w tym roku Spotkanie z podróżnikami w Sławie - 11 grudnia.Tradycyjnie w niedzielę o godzinie 16:00 w Domu Kultury w Sławie. Anna i Marcin Sowińscy. Pochodzą z południa Polski, ze Śląska oraz Podkarpacia. Najczęściej podróżują rowerami i po górach. W ubiegłym roku zakończyli 10 miesięczną rowerową podróż po Ameryce Północnej, podczas której odwiedzili Kanadę, USA, Meksyk oraz Kubę.

 

alt

 

altW minioną sobotę, 12 listopada, na Sali wiejskiej w Krzepielowie odbył się uroczysty jubileusz 70-lecia pracy Zespołu Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie. W obchodach brało udział prawie 160 zaproszonych gości. Świętowanie było naprawdę huczne - zresztą jak na 70-lecie działalności przystało. Był tort, tańce, śpiewy i oficjalne podziękowania Lista osób, którym należą się podziękowania za zaangażowanie i pomoc w organizację tak ważnego wydarzenia jest naprawdę długa. Jednak szczególne podziękowania kierujemy do:
- Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły,

 

alt6.11.2016 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie w ramach cyklu „Spotkania z podróżnikami” odbyło się spotkanie pt. „Yukon bicecle quest - rowerem przez północnokanadyjską zimę” z Kamilą Kielar. Podróżniczka opowiedziała o swojej pieciomiesięcznej zimowej, rowerowej wyprawie przez Jukon w Kanadzie. Interesującej prelekcji towarzyszył pokaz multimedialny prezentujący fotograficzny i filmowy zapis z podróży.
Mecenas Bank Spółdzielczy we Wschowie
Wsparcie:
OLYMPUS
Bank Spółdzielczy we Wschowie
Piekarnia Gierczak
Kaja Komputer
Organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku
/MP-SCKiW/

 

alt29.10.2016 r. w ramach cyklu puk...puk.. KULTURA! Tropem średniowiecza odbyło się wyjątkowe spotkanie w świetlicy wiejskiej w Kuźnicy Głogowskiej. Na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, między innymi pokazy i warsztaty tańca średniowiecznego, popularne w tamtych czasach gry, zabawy i konkursy z nagrodami oraz kuchnia średniowieczna. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę według średniowiecznej receptury. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku dla wszystkich uczestników. Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Organizatorzy: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie, Sołtys i Rada Sołecka wsi Kuźnica Głogowska.

/MP-SCKiW/

 

alt28.10.2016 r. w barze „U Dudka” w Sławie odbył się koncert muzyczny „Heniu i przyjaciele” przeplatany recytacją poezji. Okazjonalnie wystąpili lokalni muzycy, artyści i wokalistki: Izabela Jankowiak; Kaja Frankiewicz; Henryk Cyran, Roman Urbański, Grzegorz Kamiński; Katarzyna, Adam i Tomasz Łuczakowie; Grzegorz Kania; Robert Mazurkiewicz; Zespół Stacja Poezja: Damian Świtoń, Tomasz Łuczak, Tadeusz Zielnica, Konrad Szmyt; Wioleta i Łukasz Kotowscy oraz Bożena Palańska (recytacja). Wykonawców połączyła przyjaźń i pasja do muzyki stąd też piątkowy spektakularny koncert. Inicjatorem imprezy był Henryk Cyran na co dzień pracujący jako instruktor muzyczny w Domu Kultury w Sławie. Zespół stworzył wspaniałą, niepowtarzalną atmosferę, w której doskonale bawiła się licznie zgromadzona publiczność. Oprócz koncertu, na wszystkich, którzy przybyli czekała kawa, herbata i ciasto.

Organizatorzy: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.

Sponsorzy: Handel-Gastronomia Dominika i Jerzy Dudek s.c., Hanna Schornik Piekarnia w Sławie

/MP-SCKiW/

 

altKamila Kielar jest podróżniczką, która kolejny raz odwiedzi Sławę i zaprezentuje swoją opowieść o ekstremalnych, rowerowych, samotnych podróżach po zmarzniętych ziemiach.

Zapraszamy na przedostatnie w tym roku Spotkanie z podróżnikami w Sławie 6 listopada o godz. 16:00 w Domu Kultury przy ul. Głogowskiej 5

więcej:

 

alt25.10.2016 r. we wtorkowy wieczór w Domu Kultury w Sławie odbyła się projekcja filmu pt. „Moje córki krowy" oraz spotkanie autorskie z odtwórcą głównej roli Marianem Dziędzielem. Pojawiła się spora grupa zainteresowanych. Aktor opowiadał o kulisach pracy nad filmem, rozmawiał o pracy, życiu osobistym i dzielił się ciekawymi spostrzeżeniami. Przytaczał wiele zabawnych anegdot i odpowiadał na każde pytanie, jakie padło ze strony publiczności a było ich mnóstwo. Po zakończonym spotkaniu można było uzyskać autograf aktora i zrobić wspólne zdjęcie.
Inicjatywa dofinansowana dzięki dotacji Gminy Sława, Powiatu Wschowskiego.
Wsparcie: Bank Spółdzielczy we Wschowie.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty oraz Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.
/MP-SCKiW/

 

alt

 

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt23.10.2016 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie w ramach cyklu „Spotkania z podróżnikami” odbyła się prelekcja podróżnicza pt. „Piąta płeć i inne tajemnice Indonezji” z Anną Jaklewicz - podróżniczką, archeologiem, pilotem wycieczek i ekspertem kierunku Indonezja współpracującą z magazynem National Geographic Traveler. W przygotowanej prezentacji pani Ania przedstawiała piękne krajobrazy wyspy Sulawesi oraz

 

altW dniach 18-20.10.2016r. w ramach spotkań THe Kino w trzech domach kultury: w Śmieszkowie, Krzepielowie i Ciosańcu dzieci obejrzały na "dużym ekranie" film w polskiej wersji językowej "Daleko na północy" czyli opowieść o pełnej przygód wyprawie życia.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.
Spotkanie dofinansowano ze środków Powiatu Wschowskiego.
/MP-SCKiW/

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin