alt21 marca 2011r. w dzień kalendarzowej wiosny ulicami Sławy przemaszerował „wiosenny” korowód z Marzannami. Po długiej i mroźnej zimie na plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie przedszkolaki oraz uczniowie klas I – III szkoły podstawowej w uroczysty sposób powitali wiosnę.
 
 
 11.03.2011r., o godz. 10.00 w Domu Kultury w Sławie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego. Frekwencja była wysoka – łącznie w trzech kategoriach wiekowych wystąpiło 66 osób. Repertuar był eklektyczny, poziom występów wyrównany.
 
alt4 marca 2011r. z okazji Dnia Kobiet w auli Gimnazjum w Sławie wystąpił Hrabi- jeden z największych gwiazd polskiej sceny kabaretowej.
 

alt3 marca 2011r. kolejny raz w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie mogliśmy wysłuchać wspaniałej bluesowej muzyki  w wykonaniu GG Amos – amerykańskiej gitarzystki i wokalistki.

 
altPo raz kolejny 26 lutego 2011 roku dzieci wzięły udział w akcji noszącej tytuł "Kulturalny autobus".
 

Po raz kolejny  mięliśmy okazję usłyszeć młodych artystów na scenie kameralnej Domu Kultury w Sławie. A to za sprawą I eliminacji XI festiwalu piosenki "Śpiewać może każdy", które miały miejsce  25 lutego 2011 roku. Frekwencja dopisała, poziom był bardzo wysoki, jednak festiwal ma charakter konkursowy, więc wygrać musieli najlepsi. Jury konkursowe w składzie: przewodniczący- Pan Zbigniew Adamczak (RCAK Zielona Góra), Pan Robert Mazurkiewicz (Sława) oraz Pan Łukasz Kotowski (Sława), postanowiło nagrodzić:
W I grupie wiekowej (w której wystąpiło 5 wykonawców) statuetkę małego mikrofonu otrzymała Jagoda Olejarz z Klubu Piosenki Solo ze Wschowy; W II grupie wiekowej (w której wystąpiło 6 wykonawców) przyznano dwie statuetki małego mikrofonu. Wśród laureatów znalazła się: Zuzana Stefens, która wokal ćwiczy w Grupie Artystycznej Erato przy Domu Kultury Orle Gniazdo z Poznania oraz Magdalena Katarzyńska, która wystąpiła z piosenką "Dziwny jest ten świat". Magdalena przejechała ze Wschowy, na zajęcia wokalne uczęszcza do Zespołu Szkół w Kąkolewie. W III grupie wiekowej (1 uczestnik) jury przyznało nagrodę Katarzynie Jakubowskiej  z Klubu Piosenki Solo ze Wschowy. Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy. Było nam niezwykle miło gościć młodych, utalentowanych artystów!
Opracowała:DT

 

 

Dzień Babci i Dziadka to święto którego również w tym roku nie zabrakło w kulturalnym kalendarzu Domu Kultury w Ciosańcu.

 

alt26 stycznia 2011 roku w Domu Kultury w Krzepielowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Poznajemy Regiony Polski – Region Krakowski. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej klasa 1 i 3 z wychowawczyniami Panią Ewą Jamorską i Małgorzatą Sudą.

 

alt20 stycznia 2011 roku w Domu Kultury w Krzepielowie odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Poznajemy Regiony Polski. Udział w spotkaniu wzięły dzieci klasy II Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzepielowie, które na spotkanie przyszły ze swoją wychowawczynią panią  Teresą Paluch

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin