alt

9 grudnia 2010r. w Domu Kultury w Sławie w godzinach wieczornych odbyło się spotkanie autorskie z panią Anną Strzelec,

 
alt

9 grudnia 2010r. w Domu Kultury w Sławie odbyło się spotkanie organizacyjne i zapisy do szkoły skippera.

 
alt

Kolejny rok z rzędu, w Sławie, 6 grudnia br. w Mikołajki,można było spotkać policyjny patrol ze św. Mikołajem.

 

alt27 listopada w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbył się koncert zespołu The Sunpilots. Czteroosobowa grupa muzyków pochodzi z Sydney i gra rocka alternatywnego.

 
alt

27 listopada 2010r. od rana do południa, w ramach akcji kulturalny autobus około setki dzieci przywieziono do Domu Kultury w Sławie. Mnóstwo atrakcji i wiele radości zaserwowali organizatorzy dzieciom. Tym razem dla uczestników przygotowano „dzień andrzejkowy”.

 

alt30 października 2010r. w ramach kulturalnego autobusu dzieci i młodzież wyjechała do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie, które jest jedyną historyczno-wojskową placówką muzealną na terenie Środkowego Nadodrza i jedną z największych w Polsce.

 


alt11 listopada 2010r. o godz.20.00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbył się koncert Krissa Matthews Band. W swojej pierwszej trasie koncertowej w naszym kraju Krissy wystąpił z  Łukaszem Gorczycą (bass) i Tomkiem Dominikiem (perkusja). Dla licznie przybyłej publiczności była to wyjątkowa okazja do spotkania na żywo z wykonawcami dobrego rocka. Muzycy nie zawiedli fanów, dostarczając porcję znakomitego rockowego grania.

 

alt11 listopada 2010 r., o godz.18.00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbył się koncert  muzyki patriotycznej połączonej z klasyką operetki w wykonaniu znakomitej sopranistki Elżbiety, Małgorzaty Mach. Artystka śpiewając wzniosłe kompozycje przysporzyła obecnym na koncercie widzom niespotykanych doznań i niezapomnianych wrażeń.

 

POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY „POLICJA W OCZACH DZIECKA” 2010

 

Dnia 30 września br. W gmachu Starostwa Powiatowego we Wschowie wręczono nagrody dla laureatów  Powiatowego Konkursu Plastycznego „Policja w oczach dziecka”. Z pośród 101 nadesłanych pracy wyłoniono 22 najlepsze, które zostały nagrodzone. W konkursie brały udział dzieci z klas „0”, I-III oraz IV-VI klas szkół podstawowych z całego powiatu wschowskiego.

 
altDnia 07 września 2010 r. na scenie na Nowym Rynku odbył się koncert zespołu folklorystycznego "Kud Gerdan" z Macedonii. Publiczność, która zebrała się bardzo licznie z dużym zainteresowaniem oglądała występy. Zespół w swoim repertuarze przedstawiła takie tańce jak: povardarje, sopski, egejski, kalajdgisko, zetvarka, sedenka, osogovka, ohridski, mariovo. Największą atrakcją podczas koncertu było zaproszenie publiczności na scenę i wspólny taniec z członkami zespołu. "Kud Gerdan" w swoim repertuarze przedstawił również pieśni solowe przy akompaniamencie kapeli. Zwyczajem zespołu folklorystycznego "Kud Gerdan" jest podczas koncertu zaśpiewać piosenkę w języku ojczystym państwa, do którego przyjechali na występy, i tak też było tym razem.
Program „Kud Garden” zawierał pieśni i tańce obrazujące bogaty folklor z regionu Povardarje, wschodniej i Egejskiej Macedonii, Marioco, Ohrid i wielu innych.Dyrektorem grupy jest Metodija Baroakovski, choreografem – Aleksandar Petroski, kierownikiem muzycznym – Mitko Pumpaloski.
 
Dnia 08 września 2010 r. na scenie na Nowym Rynku odbył się koncert w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Policyjnej z Brandenburgii. W programie można było usłyszeć walce, polki, muzykę pop, muzykę solową na klarnecie, flecie oraz saksofonie. Muzyka jaka wydobywała się z instrumentów dętych Orkiestry wprowadziła wspaniały nastrój wśród publiczność, która zebrała się bardzo licznie.

 
alt
 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin