Dnia 27.05.2010r dzieci z sekcji tanecznej i muzycznej oraz ze Szkoły Podstawowej w Śmieszkowie zorganizowały uroczysta akademię z okazji Dnia Matki i Ojca, w trakcie której zaprezentowały piosenki i wierszyki. Po części artystycznej przygotowany został słodki poczęstunek przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Śmieszkowie oraz rodziców.

 
Dnia 1.06.2010 w Domu Kultury w Śmieszkowie przy współudziale Szkoły Podstawowej ze Śmieszkowa zorganizowany został Dzień Dziecka. Dzieci wzięły udział w grach, zabawach oraz konkursach . Odbył się także mecz piłki nożnej, w którym rywalizowały ze sobą dziewczęta i chłopcy. Na zakończenie odbyło się ognisko z kiełbaskami, po którym wszystkie dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Spółdzielczą Kasę Oszczędnościowo-Kredytową -"Wspólnota" oddział w Sławie oraz przez Radę Sołecką wsi Śmieszkowo.
 
Dnia 4.05.2010r. w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 MAJA, na której dzieci zaprezentowały wiersze patriotyczne i utwory okolicznościowe.
alt  
 

Dnia 28.05.2010r. o godz. 17.00 w sali kameralnej Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku - Dom Kultury w Sławie odbyły sie IV eliminacje do X Finału Piosenki ,,Śpiewać może każdy".

 
 

altDnia 29 maja 2010 r. w godzinach od 10:00 do 15:00 na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku odbył się Dzień Dziecka współorganizowany z Komendą Powiatową Policji we Wschowie. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji takich jak: malowanie tatuaży, konkurencje sportowe m.in. przeciąganie liny, chodzenie na szczudłach, pokazy przygotowane przez WOPR, konkurencje przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Sławie, gokarty, spotkanie z Ratownictwem Wodnym w Sławie – przygotowano tor przeszkód z kołami ratunkowymi i kamizelkami, dmuchany zamek.

 

Dnia 25 maja bieżącego roku w Domu Kultury w Ciosańcu odbyła się  uroczysta  akademia z okazji Dnia Matki.

Na początku pani Agata Wojciechowska Kierownik Domu Kultury powitała zaproszonych gości następnie na scenie zaprezentowały się grupy taneczne „Sigma” oraz „Czokodens”, grupa teatralna „Mieszko” i grupa wokalna „Time”.

Wszystkie występy zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Po części artystycznej wszystkie Mamy mogły skosztować pyszności i pogawędzić przy kawie.

 

Dnia 3 maja 2010 roku w Domu Kultury w Krzepielowie odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca uchwalenie konstytucji zwaną Konstytucją 3 maja. W czasie akademii z programem wystąpił Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa. Młodzież i dzieci wystąpiły z pieśniami patriotycznymi oraz montażem słowno-muzycznym tematycznie związanym z obchodzonym świętem. Program bardzo się podobał licznie zebranej publiczności o czym świadczyły gromkie brawa jakimi młodzi artyści zostali nagrodzeni po występie.

 
Dnia 23 maja 2010 roku dzieci oraz młodzież z Domu Kultury w Ciosańcu po raz kolejny wzięły udział w Święcie Pieczarki w Wielichowie. W barwnym korowodzie wystąpiły, jako „Kosmiczne Pieczarki” zdobywając I miejsce za najciekawsze przebranie w nagrodę otrzymały mini więżę marki LG.

 

Serdecznie dziękujemy firmie Hajduk „Podłoże do pieczarek” sp. z o.o. za wsparcie finansowe i pomoc, jaką otrzymaliśmy.

 

21 maja 2010r. w sali kameralnej Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku odbył się VII Wiosenny Przegląd Kulturalny. W przeglądzie wzięły udział reprezentacje następujących placówek:
- Przedszkole Samorządowe w Sławie
- Publiczna Szkoła Podstawowa w Sławie kl. I-III oraz kl. IV-VI
- SCKiW - Dom Kultury w Ciosańcu
- Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie
- Gimnazjum im. L. Stępczaka w Sławie
- Świetlica Profilaktyczna w Starym Strączu

Młodzi artyści zaprezentowali się w tańcu, śpiewie, przedstawieniu kabaretowym i teatralnym. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Pana Cezarego Sadrakułę - Burmistrza Sławy, a opiekunowie otrzymali statuetki.

 
Dnia 8 maja br. o godz. 10:30 na estradzie Nowosolskiego Domu Kultury odbył się finał tegorocznej edycji Lubuskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej. Udział w finale wzięło 50 uczestników, wyłonionych w eliminacjach powiatowych. Były wyróżnienia, a najlepsi otrzymali tytuł laureata oraz nagrody ufundowane przez organizatorów.
 
W dniach 1-2 maja br. na Ośrodku Wypoczynkowym Wratislavia w Radzyniu trwał IV Ogólnopolski Festiwal Bluesowy Las, Woda & Blues.
 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin