altDnia 12 grudnia 2016 roku w Domu Kultury w Krzepielowie odbyły się warsztaty zdobienia bombek metoda decoupage. W warsztatach uczestniczyły dzieci klasy ,,0'' z Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzepielowie wraz z opiekunkami, którym również przypadła do gustu ta metoda zdobienia.
Marta Tomczak SCKiW

 

 

altSztab SCKiW prężnie przygotowuje się do 25 Finału WOŚP, który odbędzie się 15 stycznia 2017 r. na boisku szkolnym przy Gimnazjum w Sławie. Temat, na który będą zbierane fundusze brzmi: „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”.

35 wolontariuszy od rana będzie kwestowało na terenie Gminy Sława.

Finał obfitował będzie w wiele atrakcji. Od godz. 17:00 na scenie rozpoczną się występy artystyczne dzieci z SCKiW oraz aukcja. Będzie można wylicytować gadżety WOŚP np.: koszulki, kalendarze, płyty, zegarki oraz ciekawe przedmioty przekazane przez darczyńców m.in.: całoroczny bilet na przejazd z firmą „LEONIDAS” na trasie Sława-Nowa Sól- Sława, koszulkę i piłkę Lecha Poznań oraz innego klubu piłkarskiego, gadżety FALUBAZU, artykuły gospodarstwa domowego. Będzie ciepły posiłek i słodki poczęstunek, a o godz. 20:00 wydarzenie zakończy pokaz sztucznych ogni – tradycyjne „Światełko do nieba”

M. Pełka SCKiW

 

altŚwiąteczne i kreatywne było „Mikołajkowe” popołudnie w Domu Kultury w Ciosańcu.
Podczas spotkania robiono świąteczne kartki, aniołki, zawieszki na choinkę, tworzono rozmaite stroiki i świeczniki. Punktem kulminacyjnym tego popołudnia była niespodzianka, a mianowicie odwiedziny Świętego Mikołaja. Radości było co niemiara, gdyż każdy otrzymał od Mikołaja paczkę i mógł się z nim sfotografować. Całe spotkanie umilały świąteczne pierniczki, rogaliki i ciasteczka upieczone przez zaprzyjaźnione z Domem Kultury Mamy.
Kierownik Domu Kultury w Ciosańcu składa serdeczne podziękowania sołtysowi panu Maciejowi Krasowi oraz Radzie Sołeckiej za ufundowanie paczek.
Paniom: Małgorzacie Prządce, Iwonie Szlafce, Irenie Kras, Ewelinie Kalitce, Monice Ratajczak i Dorocie Sosnowskiej za słodkości, a także Kornelii Sosnowskiej za wykonanie zdjęć.
A. Wojciechowska SCKiW

 

alt29 listopada 2016 roku w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci ph.: "Czary - mary".
W czasie tego magicznego wieczoru były wróżby, lanie wosku, magiczne kubki, cukierki z niespodzianką oraz gry i zabawy.
D. Durek SCKiW

 

alt30 listopada 2016 roku w Domu Kultury w Ciosańcu odbyło się spotkanie andrzejkowe „W krainie czarów”.Celem spotkania było przybliżenie dzieciom ludowych zwyczajów i obrzędów związanych z andrzejkowym świętem. Zabawa rozpoczęła się od tradycyjnego lania wosku na wodę, z kształtu jaki powstał dzieci odczytywały jaki zawód jest im przeznaczony. Następnie wrzucano monetę do „studni” przez lewę ramię, myśląc o życzeniu które ma się spełnić i wypowiadając, „Hokus, pokus, czary mary, aby życzenia się spełniały”. Ustawiano buty do wyjścia z sali, rzucano kości, odczytywano znaczenia imion.Podczas trwania spotkania odbywały się również liczne zabawy integracyjne np. „Taniec z miotłą". Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał ciasteczko z wróżbą.

A. Wojciechowska SCKiW

 

 

alt29 listopada 2016 roku o godz. 10:00 w Domu Kultury w Ciosańcu odbyła się trzecia edycja gminnego przeglądu "Polskie Pieśni i Piosenki Patriotyczne".
Na scenie wykonawcy ze szkół ze Starego Strącza, Krzepielowa i Ciosańca zaprezentowali takie utwory jak: "Warszawskie dzieci", "Piechota", "My, Pierwsza Brygada", "Rozkwitały pąki białych róż", "Ostatni list", "Dziewczyna z granatem".
Laureatami w pierwszej kategorii wiekowej klas IV - VI została grupa "Trio" ze Szkoły Podstawowej w Starym Strączu, która wykonała utwór "Piechota", natomiast Laureatką w drugiej kategorii wiekowej klas I-III Gimnazjum została Aleksandra Dudek z Zespołu Szkół w Ciosańcu, która wykonała utwór "Dziewczyna z granatem".
Wszyscy wykonawcy otrzymali upominki, natomiast zwycięzcy bony w wysokości 100 złotych ufundowane przez Urząd Miejski w Sławie.

A. Wojciechowska SCKiW

 

 

altW piątek 25 listopada 2016 roku z okazji Dnia Pluszowego Misia w Domu Kultury w Ciosańcu dzieci szyły pluszaki.

 

altOd 21 do 25 listopada 2016 roku w Oddziale Przedszkolnym w Ciosańcu odbywały się zajęcia pn. „Tydzień z teatrem”.
Były więc liczne atrakcje, między innymi 22 listopada dzieci z klasy „0” odwiedziły Dom Kultury, gdzie wspólnie przygotowały przedstawienie kukiełkowe „Tęczowe duszki”.
Na początku dzieci przygotowały dekoracje oraz kukiełki potrzebne w przedstawieniu, były to: król, tęczowe duszki,

 

alt26 listopada 2016 r. w ramach akcji „kulturalny autobus” w Domu Kultury w Sławie odbyła się magiczna, andrzejkowa impreza, podczas której dzieci bawiły się z zespołem czarodziejów i wróżbitów. Kilkugodzinna zabawa przeplatana była wróżbami i konkursami andrzejkowymi takimi jak: latanie na miotle, zgaduj-zgadula. Największym zaciekawieniem wśród dzieci było lanie wosku i odczytanie z niego wróżby. Wesoła muzyka zachęcała do wspólnych tańców. Został przygotowany także „bufet słodkości” i wszystkie dzieci otrzymały złote dukaty, które zamieniały na watę cukrową. Tego dnia dobrej zabawy i emocji było co niemiara.
Organizatorzy:
Urząd Miejski w Sławie
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie
/SCKiW-MP/

 

altW czwartkowe popołudnie 17 listopada 2016 roku w Domu Kultury w Ciosańcu odbyła się kolejna odsłona „Jesiennych rozmaitości". Tym razem motywem przewodnim był ziemniak.Podczas trwania imprezy odbyły się konkurencje sportowe:

* „ Slalom z ziemniakiem”

* „Wykopki”

* „Transporter ziemniaków”

* „Mistrz obierania ziemniaków”

Tworzyliśmy :

 

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - Dom Kultury w Ciosańcu zaprasza do udziału w Gminnym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt.: „Polskie Pieśni i Piosenki Patriotyczne” 29 listopada 2016 roku godz. 10:00.

Zgłoszenia do 25 listopada 2016 roku na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Dom Kultury w Ciosańcu Ciosaniec 19

67-410 Sława.

Konkurs przeznaczony dla uczniów klas III – VI Szkoły Podstawowej oraz Szkół Gimnazjalnych.

Karta zgłoszenia

Regulamin

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin