altW piątkowe popołudnie, 26 maja 2017 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyły się ostatnie już, IV eliminacje Festiwalu piosenki „Śpiewać może każdy” Sława 2017. Na ostatnie eliminacje wpłynęła ogromna ilość zgłoszeń. Ostatecznie w  eliminacjach wzięły udział 34 osoby, w  czterech kategoriach wiekowych.

Rangę tego Festiwalu potwierdza fakt, że chęć sprawdzenia swoich umiejętności wokalnych zgłosiły osoby z odległych miejscowości jak Rzeczyca w województwie łódzkim, Kiączyn w powiecie szamotulskim. Rzesza uczestników pochodzi z województwa lubuskiego i ościennych: wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Rada artystyczna w składzie:

 

altPodobnie jak w roku ubiegłym serdecznie zapraszamy na cykl koncertów w ramach Festivitas Musica pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy. Koneserzy muzyki będą mogli wziąć udział w duchowej uczcie i posłuchać różnych gatunków muzycznych.
A wystąpią:
11 czerwca 2017 r. Bogusław Łowiński z zespołem "SHALOM" – muzyka klezmerska,
8 lipca 2017 r. Zespół MORPHEUS SAXOPHONE QUARTET – klasyka jazzowa,
4 sierpnia 2017 r. Zespół kameralny "ORFEUS" – operetka,
2 września 2017 r. Zespół "CZTERY REFY" – szanty.

 

altSerdecznie zapraszamy na Finał XVII Festiwalu Piosenki ,,Śpiewać może każdy'' pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy, który odbędzie się 4 czerwca 2017 r. o godz. 15:00. Będzie to impreza plenerowa na scenie przy plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 19 w Sławie.

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

alt23 maja o godzinie 18:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie, odbyła się projekcja filmu Marcina Wrony pt." Demon". Po projekcji publiczność spotkała się z aktorką Agnieszką Żulewską, która zagrała w tym filmie pierwszoplanowa rolę. Z entuzjazmem opowiedziała widzom o pracy na planie, o swojej pasji, jaką jest aktorstwo oraz o doświadczeniach w tym zawodzie. Publiczność była zachwycona otwartością aktorki. Z ciekawością wysłuchała jej opowieści o świecie filmu.

Seans i spotkanie z aktorką zostało zorganizowane w ramach cyklu "Spotkania z filmowcami", którego organizatorami są: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.

Inicjatywa dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego i Gminy Sława.

 

alt

 

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regulamin imprezy masowej Reggae Hip - Hop Night

Instrukcja PPOŻ Reggae Hip - Hop Night

 

alt28 maja 2017 r. (niedziela) o godz. 15:00 na boisku przy Gimnazjum w Sławie odbędzie się VI Festyn Rodzinny. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji m.in.: gry i zabawy rodzinne, grill, kawa, herbata, ciasto, występy artystyczne, zumba, loteria z nagrodami. Dodatkowo odbędą się pokazy musztry, judo oraz ptaków drapieżnych. Dochód z festynu zostanie przekazany na wyjazdy wakacyjne dzieci i młodzieży.
Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Organizator: Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Michała Archanioła w Sławie.

 

altSerdecznie zapraszamy na Dzień Dziecka, który odbędzie się 3 czerwca 2017 r. (sobota) o godz. 10:00 na plaży SCKiW. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji m.in: pokaz sprzętu strażackiego, konkursy i zabawy, przedstawienie "Żółw i zając", dmuchańce, grochówkę i kiełbaski z grilla. Na dzieci czekać będzie także darmowa wata cukrowa oraz popcorn.
Organizatorzy: Urząd Miejski w Sławie, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, OSP Sława.
Sponsorzy: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie, Koło Łowieckie "Ryś" w Sławie, Sklep "Żabka".
Projekt współfinansowany przez Gminę Sława.

 

alt11 maja 2017 r. w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiej Gali Tanecznej, realizowanej w ramach Programu Promocji Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017. Organizatorami Gali było Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Do konkursu zgłosiło się 10 grup tanecznych z powiatu wschowskiego.

Rada artystyczna obradowała w składzie: Weronika Osowiec – specjalista ds. edukacji tanecznej RCAK w Zielonej Górze, oraz Adrian Rolla z Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji Gminy w Urzędzie Miejskim w Sławie.

Po zakończeniu pokazów tanecznych wszystkich grup i burzliwych obradach, rada postanowiła nominować do finału wojewódzkiego:

 

altStowarzyszenie Twórcze Horyzonty i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku zapraszają na "Spotkania z filmowcami" w Sławie.
23 maja o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Sławie
w ramach "Spotkań z filmowcami" gościem będzie Agnieszka Żulewska.
Spotkanie poprzedzi projekcja filmu "Demon" Marcina Wrony, w którym aktorka zagrała pierwszoplanową rolę.
szczegóły: http://www.tworczehoryzonty.pl/…/436-demon-i-spotkanie-z-ag…
Inicjatywa dofinansowana ze środków
Powiatu Wschowskiego i Gminy Sława. Wstęp: wolny - ilość miejsc ograniczona.

 

altJarmark Produktu Lokalnego za nami. Podczas dwudniowej imprezy uczestnicy mieli szansę wziąć udział w warsztatach rękodzieła wędkarskiego, ceramicznych, a także odwiedzić liczne stoiska z rękodziełem oraz ze świeżymi, najwyższej jakości produktami. Na tegorocznym jarmarku było ok. 70 wystawców z różnych stron Polski. Wśród mnogości straganów każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. Do tego na rynku rozbrzmiewała muzyka folkowa i cygańska,

 

altW piątkowe popołudnie, 21 kwietnia 2017 r. na terenie Domu Kultury w Śmieszkowie, odbył się „Piknik wiosenny”.
Punktualnie o godzinie 16:00 dzieci i młodzież wraz z opiekunami licznie wypełnili Dom Kultury. Można śmiało powiedzieć, że nikt się nie nudził. Każde dziecko mogło wziąć udział w niezliczonej liczbie konkursów i zabaw. Oprócz konkursów sportowych takich jak slalom z piłką, bieg w workach czy rzut woreczkiem do celu,

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński