altWtorkowe zajęcia rozpoczął "Klub łamigłówki". Tuż po nim odbyły się działania twórcze, w trakcie których uczestnicy zostali" zaproszeni do stołu", na papierowym obrusie malowali zastawę stołową i różne potrawy. Nawiązując do działań twórczych odbyły się także zajęcia z paniami z Ligi Kobiet Lipinki, dzieci wspólnie przygotowywały trzy sałatki jarzynowe, które zjadły ze smakiem. Na koniec, jak co dzień młodzież wzięła udział w zajęciach plastycznych.

 

altW piątek 03.02.2017 i w poniedziałek 06.02.2017 w Domu Kultury w Krzepielowie zostały przeprowadzone zajęcia tematycznie związane z wodą oraz przygotowaniem materiałów do budowy Chatki Baby Jagi. Nie obeszło się bez gier i zabaw ruchowych. Uczestnicy zajęć zostali poczęstowani słodyczami przez solenizantów Olę i Eryka. Padł rekord, w zajęciach uczestniczyło 35 "feriowiczów" było gwarno i wesoło.

M.T. SCKiW

 

altPoniedziałkowe zajęcia rozpoczęły drugi tydzień ferii w Domu Kultury w Sławie. W godz. 10:00 - 12:00 dzieci grały w karty, gry planszowe, rozwiązywały rebusy. Chętni brali udział w warsztatach ceramicznych prowadzonych przez panią Teresę Milewicz "Odpicuj porcelanę". Następnie odbyły się działania twórcze, których tematem przewodnim były legendy i przygoda z Wisłą w tle. O godz. 14:00 dzieci obejrzały spektakl teatru "Maska" pt.:" W księdze się mieści świat opowieści", w trakcie którego mogły brać czynny udział w przedstawieniu. W tym czasie młodzież uczestniczyła w zajęciach plastycznych.

 

altWarunki atmosferyczne sprzyjają, jest mroźno, dlatego zapraszamy na lodowisko zlokalizowane na kąpielisku SCKiW. Codziennie o godz. 14:00 włączana jest muzyka i kolorowe światełka, a po zabawie na lodzie można ogrzać się przy piecu.

 

alt1 lutego 2017 r. w Domu Kultury w Krzepielowie uczestnicy zajęć budowali statek piracki. Następnie własnoręcznie wykonanymi pieczątkami mogli zaznaczyć swoją obecność.
Kolejnego dnia dzieci odwiedzili ratownicy WOPR Sława. Pan Andrzej Borkowski wraz z panią ratowniczką bardzo ciekawie zapoznali wszystkich ze swoją pracą. Dzieci miały okazję przymierzyć różnego rodzaju akcesoria ratowników.
Po pokazie odbył się konkurs rysunkowy związany tematycznie z wodą. Nagrody za najlepsze prace ufundowała Świetlica Profilaktyczna w Krzepielowie.

M.T. SCKiW

 

altW ostatnim dniu pierwszego tygodnia ferii zimowych w Domu Kultury w Sławie odbyły się warsztaty ceramiczne dla dzieci i młodzieży "Glinotwory". Uczestnicy zajęć tanecznych mogli poznać podstawy tańca klasycznego - mini balet, a kogo taniec nie pasjonuje brał udział w zajęciach plastycznych, których tematem przewodnim była zima oraz lalki z papieru i drucików, a młodzież podczas zajęć wykonywała lalki z pianki montażowej.

 

altCzwartkowe zajęcia jak co dzień rozpoczęły się "Klubem Łamigłówki" następnie podczas działań twórczych "Ekologia kropli wody" został poruszony temat zanieczyszczania wody. Odbyły się również zajęcia taneczne - ciąg dalszy nauki układu choreograficznego do muzyki DISCO oraz krakowiaka, a także zabawa z piosenką "Wszystko gra - granie na byle czym", a kto grać i tańczyć nie chciał mógł wziąć udział w zajęciach twórczych "Wodne cudaki". Czwartek zakończyła pracownia rysunku i malarstwa dla młodzieży.

 

altW pierwszym tygodniu ferii w Domu Kultury w Śmieszkowie na uczestników czekało wiele wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy. W poniedziałek dzieci z Domu Kultury w Śmieszkowie pojechały na wycieczkę do Domu Kultury w Sławie, gdzie miały okazję obejrzeć teatrzyk pt. "POD STARYM WAWELEM PRZYGÓD BEZ LIKU ''
W drugi dzień ferii dzieci i młodzież wyruszyły na lodowisko do Głogowa. Następnego dnia odbyło się spotkanie z WOPR Sława. Pan Borkowski opowiedział dzieciom jak należy bezpiecznie zachowywać się podczas zabaw na śniegu i lodzie. Dzieci z zaciekawieniem oglądały sprzęt pierwszej pomocy,miały też okazje wziąć udział w pokazie osób prowadzących.W drugiej części dnia odbyły się działania plastyczne na których uczestnicy wykonali '' ocean w butelce''. W kolejnym dniu zimowego wypoczynku odbyły się zajęcia twórcze ph. ''statki-stateczki''. Smaczny piątek, tego dnia dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową. Sałatka udałasię, wyszła wspaniała.
D.D SCKiW

 

altSerdecznie zapraszamy już jutro tj. 3 lutego 2017 r. na lodowisko zlokalizowane na kąpielisku SCKiW. Codziennie w godz. 14:00 - 18:00 korzystanie z lodowiska umilać będzie rozbrzmiewająca muzyka i kolorowe światełka.

 

altJuż trzeci dzień ferii za nami. Zajęcia w Domu Kultury w Sławie rozpoczęły się od "Klubu łamigłówki" następnie chętni mogli poznać tajniki żeglarstwa np. nauczyć się wiązać węzły i obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy w wykonaniu pracowników WOPR, pozostali wzięli udział w zajęciach tanecznych, podczas których uczyli się krakowiaka. Kto chciał mógł pośpiewać, a kto śpiewać nie lubi brał udział w działaniach twórczych "Palcem po mapie". Zajęcia jak każdego dnia zakończyła pracownia rysunku i malarstwa dla młodzieży.

 

alt

 

 

Kliknij, aby powiększyć.

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin