altDzieci i młodzież z pracowni plastycznej Domu Kultury w Sławie pracujące pod czujnym okiem plastyczki, pani Anny Tomiczek, wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Makulatura to nie śmieć- owady", organizowanym przez MDK Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Na konkurs nadesłano 1245 prac z całej Polski, z ponad 100 placówek oświatowych, wychowawczych i kulturalnych. Komisja oceniając prace kierowała się estetyką wykonania, samodzielnością, pomysłowością w wykorzystaniu materiałów, kreatywnością i niestandardowym podejściem do formy. Spośród tak dużej ilości nadesłanych prac zostały zauważone "owadzie" dzieła naszych wychowanków. W kategorii Szkoła Podstawowa klasy IV - VI wyróżnienie otrzymała nasza reprezentantka, Alicja Przydróżna, natomiast do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się prace Laury Schudaj oraz Oktawii Suchorskiej.

Serdecznie gratulujemy młodym twórcom i życzymy dalszych sukcesów!!!
D.D SCKiW

 

 

altOśrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze zaprasza na spotkania otwarte dla osób, grup, organizacji pozarządowych, parafii zainteresowanych rozkręceniem biznesu w formie spółdzielni socjalnej i uzyskaniem na ten cel bezzwrotnej dotacji:

 

Termin: 30 maja 2017 o godz. 16.30

Miejsce:

Urząd Miejski, ul. Henryka Pobożnego 10, Sława

 

Oferujemy:
- kompleksową pomoc w założeniu biznesu w formie spółdzielni socjalnej,

 

altW Domu Kultury w Sławie od poniedziałkowego poranka świetne nastroje. Jak pisaliśmy wcześniej, zespół "Sławianie" ze Sławy, otrzymał nominację do udziału w XI Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Czerwieńsku, który odbył się w niedzielę, 21 maja 2017 roku.
Śpieszymy poinformować, że sławski zespół odniósł ogromny sukces.
Po pierwsze - zdobył I miejsce w kategorii "Instrumenty żywe"!!!
Po drugie - zdobył główną nagrodę - Grand Prix XI Festiwalu Piosenki Biesiadnej Czerwieńsk 2017.
Po trzecie - otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1600 zł.
Po czwarte - utwory zespołu zostaną zaprezentowane w Radiu Zachód, w audycji "Swojskie klimaty". Informację o dniu i godzinie emisji materiału zamieścimy na stronie internetowej i fanpag`u SCKiW.

Na festiwalu wystąpiło 19 zespołów, a wśród nich kilkunastoosobowa grupa członków Akademii Dorosłego Człowieka ze Sławy,

 

altNadleśnictwo Sława Śląska zaprasza na leśny dogtrekking.

Poniżej linki do artykułów, w których znajdują sie szczegółowe informacje na temat imprezy.

http://www.slawaslaska.zielonagora.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/zaproszenie-na-lesny-dogtrekking#.WR0xt9ykKM8

http://naturalnaslawa.pl/pl/zaproszenie-na-lesny-dogtrekking

 

 

altW Domu Kultury w Śmieszkowie trwają zajęcia z modelarstwa plastikowego, podczas których dzieci wykonują statki i żaglówki.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zajęcia z szydełkowania dla początkujących, które rozpoczynają się od 24 maja 2017 o godzinie 16:00

Natomiast od 7 czerwca 2017 będzie można podziwiać wystawę Rękodzieła Artystycznego Pani Zofi Kotowskiej z Krzepielowa.

Wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się w jaki sposób spędzić wakacje zachęcamy do zapisu na zajęcia ph. ,,Wakacje z tańcem i ruchem" kontakt: 683 566 108.

W Domu Kultury w Śmieszkowie można zagrać i zapoznać się z tajnikami gry w piłkarzyki. Liczna grupa osób czy to

 

altW Domu Kultury w Sławie każdy poniedziałkowy poranek zaczynamy ze śpiewem na ustach.
Na próbach spotykają się bowiem członkowie zespołu piosenki autorskiej i poezji śpiewanej "To my" ze Sławy.

 

W związku z dużą ilością zgłoszeń, w dniu dzisiejszym tj. 15 maja zakończyliśmy przyjmowanie kart uczestników na ostatnie eliminacje XVII Festiwalu piosenki "Śpiewać może każdy", które odbędą się 26 maja (piątek) o godz. 17:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie.

 

alt10 maja 2017 r. w Domu Kultury w Sławie uczestniczki zajęć wokalnych: Małgorzata Sacha, Aleksandra Mroskowiak i Iga Jóźwiak pod okiem instruktora muzycznego, Pana Henryka Cyrana ćwiczyły między innymi emisję głosu i interpretacje wokalną.
Przypominamy, że zajęcia w Domu Kultury w Sławie są bezpłatne!

Zapraszamy.

 

 

altJak w każdy wtorek, tak i 9 maja 2017 r. zespół piosenki biesiadnej "Sławianie" działający przy Akademii Dorosłego Człowieka w Sławie spotkał się na zajęciach wokalnych w sławskim domu kultury. Przy akompaniamencie zespołu przygotowywali się do XI Festiwalu Piosenki Biesiadnej, który odbędzie się 21 maja w Czerwieńsku. Sławski zespół otrzymał od organizatora, którym jest Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Czerwieńsku nominację do udziału w tym festiwalu, co oznacza docenienie dotychczasowych dokonań zespołu.

Życzymy powodzenia!
D.D SCKiW

 

altW poniedziałek, 8 maja 2017 r., w Domu Kultury w Sławie odbyły się zajęcia formacji tanecznej "TUTU". Pod czujnym okiem instruktorki, Pani Grażyny Żelichowskiej, dziewczęta przygotowują się do Lubuskiej Gali Tanecznej, która odbędzie się w czwartek, 11 maja 2017 r. w Domu Kultury w Śmieszkowie.
W konkursie swój udział zgłosiło 10 zespołów z powiatu wschowskiego. My trzymamy kciuki za nasze roztańczone dziewczęta!
D.D SCKiW

 

altLubisz śpiewać? Chcesz się sprawdzić? Zgłoś się do nas !!!

26 maja 2017 roku o godz. 17:00 zapraszamy do Domu Kultury w Sławie przy ul. Głogowskiej 5, na ostatnie już, czwarte eliminacje do finału XVII Festiwalu piosenki "Śpiewać może każdy" Sława 2017.

Przypominamy, że Festiwal jest konkursem o zasięgu ponadregionalnym, a

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński