W związku z dużą ilością zgłoszeń, 13 marca zakończyliśmy przyjmowanie kart uczestników na II eliminacje XVII Festiwalu piosenki "Śpiewać może każdy", które odbędą się 31 marca (piątek) o godz. 17:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie.
Wszystkich chętnych zapraszamy do składania kart uczestnictwa na kolejne eliminacje, które odbędą się 21 kwietnia i 26 maja 2017 roku.

 

Muzeum Ziemi Wschowskiej serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy czasowej zatytułowanej „Z gliny stworzone. Wystawa ze zbiorów Muzeum Ceramiki w Bolesławcu”. Wernisaż odbędzie się w środę, 8 marca 2017 r., godz. 17.00 w Muzeum Ziemi Wschowskiej przy pl. Zamkowym 2.

Wystawa zaprezentuje przekrojowo dzieje bolesławieckiej ceramiki. Na ekspozycji będzie można zobaczyć kilkaset wyrobów. Najstarsze spośród nich są bolesławieckie naczynia, pozyskane na drodze badań archeologicznych pochodzące z XVI i 1 poł. XVII w. oraz

 

alt24 lutego 2017 r. rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu. Jak co roku odbywają się one w Hali Stulecia. W imprezie bierze udział ponad 200 wystawców z Polski i zagranicy, wśród nich jest także delegacja z Urzędu Miejskiego w Sławie i Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku, promująca walory turystyczne naszej gminy.
Targi trwać będą do niedzieli, 26 lutego 2017 r.

Poniżej link do filmiku z Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu.

 

Dyrektor SCKiW Małgorzata Sobczak serdecznie dziękuje za liczne korzystanie z lodowiska na Jeziorze Sławskim. Jednocześnie informuje, że tej zimy lodowisko nie będzie już organizowane, natomiast jeśli warunki atmosferyczne pozwolą to za rok również będzie można się poślizgać, do czego gorąco zachęca.

 
 

Zachęcamy do głosowania na lekturę Narodowego Czytania 2017. Poniżej zamieszczamy link do strony, na której można oddać głos.

http://nck.pl/edukacja/318520-wybierz-lekture-narodowego-czytania-2017/

 

Na ośrodku SCKiW trwają prace remontowe bazy noclegowej. Poza tym remontowana jest również część małego sanitariatu, która zostanie przeznaczona na pomieszczenie socjalne dla pracowników gospodarczych.


 

 

Popierasz integrację europejską i masz pomysł, jak ją usprawnić?

A może nie odpowiada Ci obecny kształt Unii Europejskiej i wiesz, co należy w niej zmienić?

Chcemy poznać Twoją opinię!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w debacie

z okazji 60. rocznicy podpisania traktatów rzymskich:

60 lat i co dalej?

Warszawa, 25 marca 2017 r.

Kogo szukamy?

36 osób z całego kraju, w każdym wieku (18+), o różnym nastawieniu do integracji europejskiej, bez względu na ich wykształcenie czy miejsce zamieszkania. Interesuje nas Twoje zdanie!

O czym będziemy dyskutować?

 

Informujemy, że zajęcia taneczne w Domu Kultury w Sławie zostają odwołane do 17 lutego 2017 r., z powodu choroby instruktora.

 

alt30 stycznia 2017 r. na zamarznięte kąpielisko SCKiW strażacy OSP Sława wylali wodę w celu wyrównania tafli. Prosimy o niewchodzenie na lód, aby woda mogła zamarznąć i jeśli warunki atmosferyczne pozwolą już niedługo będzie można korzystać z lodowiska pod nadzorem ratownika.

 

altPomimo chłodu i opadów śniegu mieszkańcy Gminy Sława jak co roku pokazali, że mają wielkie i hojne serca. Kwota zebrana przez Sztab SCKiW w Sławie wynosi 33 604, 91 zł i została przekazana na konto fundacji. Temat tegorocznej zbiórki brzmiał „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”.

 

altW 2017 r. w Domu Kultury w Sławie przy ul. Głogowskiej 5 funkcjonował będzie punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 12:00-16:00 oraz w piątek w godz. 10:00-14:00. Informujemy, że od 1 stycznia 2017 r. wprowadzono nową kategorię osób uprawnionych - kobiety w ciąży. Nowelizacja ta przewiduje, że kobiecie, która jest w ciąży, nieodpłatna pomoc prawna jest udzielana poza kolejnością.
W związku z tą zmianą wprowadzono nowe wzory kart nieodpłatnej pomocy prawnej oraz zbiorczej informacji o wykonaniu zadania.

 

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości

 

Kliknij na informację, aby powiększyć.

 

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin