altSławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - Dom Kultury w Śmieszkowie w miesiącach wrzesień 2012 - lipiec 2013 prowadziło projekt pn. "Spotkanie z tańcem w Śmieszkowie". Projekt był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Obszarów Wiejskich w ramach działania 413 "Wdrożanie lokalnych strategii rozwoju" PROW na lata 2007 - 2013. Zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Sława miały na celu naukę tańca z profesjonalną kadrą instruktorów, wspólne zajęcia nauczyły integracji i nawiązywania nowych relacji społecznych. W zajęciach tanecznych brały udział dzieci i młodzież ze Śmieszkowa, Sławy i Spokojnej, zajęcia byłyprowadzone przez nauczycieli tańca i choreografów ze szkoły tańca LATINA w Wolsztynie.
 

 
 
W dniu wczorajszym 22 lutego 2012 r. o godzinie 17:00 ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "BAJKI NA CZTERY PORY ROKU". Konkurs ogranizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie. Podopieczne sekcji recytatorsko - teatralnej Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku odniosły wielki sukces:  Sandra Malinowska zajęła I miejsce, natomiast Zuzanna Jastrzębska otrzymała wyróżnienie. Jury przyznało, że wybranie najlepszych bajek to niełatwe zadanie. Wyróżnione utwory zostaną profesjonalnie opublikowane w postaci książki dla dzieci wydanej przez Młodzieżowy Dom Kultury Częstochowa.
Serdecznie gratulujemy Sandrze i Zuzannie i życzymy dalszych sukcesów!!!
 
Oktawia Płaszewska, reprezentująca Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie, zajęła 3 miejsce w III MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE ARTYSTYCZNYM im. WŁODZIMIERZA PIETRZAKA, pt. "Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem", w kategorii: konkurs fotograficzny. Konkurs pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Józefa Kowlaczyka, Prymasa Polski; Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Wiesława Meringa, Ordynariusza Włocławskiego Pana Ziemowita Gawskiego, Przewodniczącego Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".
"Konkurs promuje aktywną i twórczą formę spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Celem konkursu jest stworzenie przestrzeni do realizacji pasji i talentów młodych ludzi w obszarze działań artystycznych - poezja, fotografia, sztuki plastyczne, co sprzyja rozwojowi wrażliwości i osobowości młodego pokolenia. Organizatorzy wierzą, że udział w III Międzynarodowym Konkursie Artystycznym przybliży młodym ludziom postać i twórczość wybitnego poety, prozaika i teoretyka kultury - Włodzimierza Pietrzaka".
Gratulujemy Oktawii i życzymy dalszych sukcesów!!!
 
altPodopieczna sekcji plastycznej Domu Kultury w Sławie - Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku zdobyła nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Piraci z Karaibów". Spośród 600 prac, które wpłynęły do wrocławskiego Centrum Kultury Agora, które było organizatorem konkursu Martyna Zając ze Sławy zdobyła jedną z nagród równorzędnych w swojej kategorii !!! Gratulujemy Martynie i pani Annie Tomiczek, pod której okiem dzieci pracują na swoje  sukcesy. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zobrazować charakterystyczne scenki oraz postacie z filmu serii "Piraci z Karaibów", technika była dowolna. Martyna Zając wybrała trudną technikę: wydrapywanki w pomalowanym papierze. Gratulujemy jeszcze raz i życzymy dalszych sukcesów.

 

Na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie, przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 19 została zakończona inwestycja, której celem jest urozmaicenie bazy gastronomicznej przyczyniającej się do lepszego postrzegania naszego obszaru przez turystów oraz zwiększenia konkurencyjności naszego miasta i regionu.

 
alt

Od marca 2011r. w Domu Kultury w Sławie działa Akademia  Dorosłego Człowieka (według załączonego poniżej planu), która stwarza warunki do rozwoju intelektualnego, poznawania i twórczej samorealizacji. W akademii prowadzone są zajęcia zależnie od pomysłu członków. Spotkania te, to dobry sposób spędzania wolnego czasu, poznawania nowych ludzi, zwiedzania wielu atrakcyjnych miejsc. Dorośli uczestnicy mają możliwość rozwijania swoich zdolności muzycznych, plastycznych oraz wyobraźni, doskonalą sprawność fizyczną i zdrowie, biorą udział w spotkaniach autorskich, z ciekawymi ludźmi, uczestniczą w jednodniowych wycieczkach, które organizowane są w pierwszą sobotę miesiąca.

 
Zgodnie z zarządzeniem nr 23/2010 Dyrektora Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku od 1 stycznia 2011r. zostaną wprowadzone nowe stawki czynszu dzierżawnego pobieranego od dzierżawców gruntu na terenie SCKiW w Sławie.
Więcej informacji kliknij tutaj.

Zmiana stawki czynszu dzierżawnego na terenie SCKiW - Zarządzenie nr 4, 16.02.2011r

 
 

Wywiad z Adamem  Baumannem- Julia Kiełbus SCKiW

 

altAdam Baumann  (ur. 27 marca 1948 roku w Grudziądzu) polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny.

 

            Występował w wielu polskich teatrach, m.in. w Teatrze Ziemi  Pomorskiej w Grudziądzu (1967-74), Teatrze im. S. Jaracza w Olsztynie (1974-77), Teatrze S. Wyspiańskiego w Katowicach (od 1977). Kolejne sezony w Teatrze Śląskim w Katowicach przyniosły liczne wspaniałe kreacje, m.in. Wielkiego Księcia w Nocy Listopadowej i Caramanchela w Zielonym Gilu, za tę rolę otrzymał swoja pierwsza Złotą Maskę w roku 1982.

 W sumie Złotych Masek ma pięć za role: Salieriego w Amadeuszu, Papkina w Zemście Aleksandra Fredry, Sganarela w Don Juanie oraz Ojca w Pułapce Różewicza.

            Na deskach różnych teatrów pracuje już ponad czterdzieści lat a do Sławy przyjeżdża od trzydziestu. Ze względu na sentyment do pojezierza sławskiego Pana Adama Baumann zgodził się udzielić nam krótki wywiad. Tak więc zamieszczamy go na łamach naszej strony internetowej życząc miłej lektury.

 
 
alt
 
altaltalt
17.05.2010r.


alt

alt

alt


alt

alt
 


alt


alt


alt
 
alt
W ramach modernizacji obiektów turystycznych nad Jeziorem Sławskim zostanie wykonana:
- infrastruktura drogowo-chodnikowa
- ciągi piesze z tarasami widokowymi
- zagospodarowanie terenu przy tawernie
- budowa nowej bramy wjazdowej na teren SCKiW
- przebudowa dróg i chodników przy domkach letniskowych
- plac zabaw dla dzieci
- budowa boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni z trawy syntetycznej
- budowa skateparku.

23.04.2010r.
altalt

altalt
altalt
altalt
altalt
 
 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński