altSławskie Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Akademia Dorosłego Człowieka zapraszają na bezpłatne ćwiczenia ruchowe i taneczne z elementami jogi, które są doskonałym sposobem na aktywność ruchową oraz miłe spędzenie czasu

poniedziałki w godz. 12.30 -13.30

wtorki w godz. 9.30 - 10.30

sala kameralna Domu Kultury w Sławie

 

altSławskie Centrum Kultury i Wypoczynku realizuje od września 2012 roku projekt w ramach naboru na działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” tzw. małe projekty. Od września 2012 roku w Domu Kultury w Śmieszkowie trwa realizacja projektu „Spotkanie z tańcem w Śmieszkowie”, który opiewa na kwotę 12 785,88 zł brutto, otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 6718,64 zł.

W lutym 2013 r. przeprowadzono realizację projektu w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” tzw. małe projekty pn. Kulturalny Autobus 2013, który opiewał na kwotę 19 273, 21 zł brutto, SCKiW otrzymało na realizację tego projektu kwotę 10 968,00 zł.

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w grudniu 2012 roku złożyło wnioski o dofinansowanie w ramach naboru na działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” tzw. małe projekty.

 
altTrwa remont Domu Kultury w Ciosańcu. Prace wykonuje Firma Budowlano - Handlowa Ryszard Malcher ze Sławy, który zobowiązał się przeprowadzić zadanie za kwotę 408004,35 zł.
Zadanie obejmuje całkowity remont wszystkich pomieszczeń budynku, kapitalny remont sali bankietowej z wykonaniem akustycznego sufitu, remont pomieszczeń pracowni plastycznej, biblioteki, kuchni, kotłowni oraz sanitariatów. Nastąpi wymiana centralnego ogrzewania na całym budynku oraz instalacji elektrycznej. Zostanie wykonana nowa elewacja oraz nowe pokrycie dachowe, wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej. Remont trwa od połowy września 2012 r. Wykonanie zadania przewiduje się do końca listopada br.
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku pozyskało dofinasowanie na remont z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi".

alt
 

altSławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - Dom Kultury w Śmieszkowie w miesiącach wrzesień 2012 - lipiec 2013 prowadziło projekt pn. "Spotkanie z tańcem w Śmieszkowie". Projekt był współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Obszarów Wiejskich w ramach działania 413 "Wdrożanie lokalnych strategii rozwoju" PROW na lata 2007 - 2013. Zajęcia dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Sława miały na celu naukę tańca z profesjonalną kadrą instruktorów, wspólne zajęcia nauczyły integracji i nawiązywania nowych relacji społecznych. W zajęciach tanecznych brały udział dzieci i młodzież ze Śmieszkowa, Sławy i Spokojnej, zajęcia byłyprowadzone przez nauczycieli tańca i choreografów ze szkoły tańca LATINA w Wolsztynie.
 

 
 
W dniu wczorajszym 22 lutego 2012 r. o godzinie 17:00 ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Konkursu "BAJKI NA CZTERY PORY ROKU". Konkurs ogranizowany był przez Młodzieżowy Dom Kultury w Częstochowie. Podopieczne sekcji recytatorsko - teatralnej Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku odniosły wielki sukces:  Sandra Malinowska zajęła I miejsce, natomiast Zuzanna Jastrzębska otrzymała wyróżnienie. Jury przyznało, że wybranie najlepszych bajek to niełatwe zadanie. Wyróżnione utwory zostaną profesjonalnie opublikowane w postaci książki dla dzieci wydanej przez Młodzieżowy Dom Kultury Częstochowa.
Serdecznie gratulujemy Sandrze i Zuzannie i życzymy dalszych sukcesów!!!
 
Oktawia Płaszewska, reprezentująca Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie, zajęła 3 miejsce w III MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE ARTYSTYCZNYM im. WŁODZIMIERZA PIETRZAKA, pt. "Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem", w kategorii: konkurs fotograficzny. Konkurs pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Józefa Kowlaczyka, Prymasa Polski; Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Wiesława Meringa, Ordynariusza Włocławskiego Pana Ziemowita Gawskiego, Przewodniczącego Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".
"Konkurs promuje aktywną i twórczą formę spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Celem konkursu jest stworzenie przestrzeni do realizacji pasji i talentów młodych ludzi w obszarze działań artystycznych - poezja, fotografia, sztuki plastyczne, co sprzyja rozwojowi wrażliwości i osobowości młodego pokolenia. Organizatorzy wierzą, że udział w III Międzynarodowym Konkursie Artystycznym przybliży młodym ludziom postać i twórczość wybitnego poety, prozaika i teoretyka kultury - Włodzimierza Pietrzaka".
Gratulujemy Oktawii i życzymy dalszych sukcesów!!!
 
altPodopieczna sekcji plastycznej Domu Kultury w Sławie - Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku zdobyła nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Piraci z Karaibów". Spośród 600 prac, które wpłynęły do wrocławskiego Centrum Kultury Agora, które było organizatorem konkursu Martyna Zając ze Sławy zdobyła jedną z nagród równorzędnych w swojej kategorii !!! Gratulujemy Martynie i pani Annie Tomiczek, pod której okiem dzieci pracują na swoje  sukcesy. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zobrazować charakterystyczne scenki oraz postacie z filmu serii "Piraci z Karaibów", technika była dowolna. Martyna Zając wybrała trudną technikę: wydrapywanki w pomalowanym papierze. Gratulujemy jeszcze raz i życzymy dalszych sukcesów.

 

Na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie, przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 19 została zakończona inwestycja, której celem jest urozmaicenie bazy gastronomicznej przyczyniającej się do lepszego postrzegania naszego obszaru przez turystów oraz zwiększenia konkurencyjności naszego miasta i regionu.

 
alt

Od marca 2011r. w Domu Kultury w Sławie działa Akademia  Dorosłego Człowieka (według załączonego poniżej planu), która stwarza warunki do rozwoju intelektualnego, poznawania i twórczej samorealizacji. W akademii prowadzone są zajęcia zależnie od pomysłu członków. Spotkania te, to dobry sposób spędzania wolnego czasu, poznawania nowych ludzi, zwiedzania wielu atrakcyjnych miejsc. Dorośli uczestnicy mają możliwość rozwijania swoich zdolności muzycznych, plastycznych oraz wyobraźni, doskonalą sprawność fizyczną i zdrowie, biorą udział w spotkaniach autorskich, z ciekawymi ludźmi, uczestniczą w jednodniowych wycieczkach, które organizowane są w pierwszą sobotę miesiąca.

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński