altWychowankowie Domu Kultury w Śmieszkowie Karol Krawczyk (15 lat) i Konrad Knop (13 lat) wzięli udział w popularnym turnieju Ligi Weekendowej Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej, który odbył się dnia 12.09.2014 r. we Wrocławiu. Po zaciętej rywalizacji i pełnych emocji meczach w kategorii graczów początkujących uczestnicy ze Śmieszkowa zajęli IV miejsce na 9 drużyn. Biorąc pod uwagę fakt, że w gminie Sława ta dyscyplina sportowa nie cieszy się dużą popularnością to miejsce jakie udało się zająć mieszkańcom Śmieszkowa jest bardzo obiecujące. Ogromnie się cieszymy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

 

altZ końcem sierpnia w Domu Kultury w Ciosańcu zakończyła się realizacja projektu pn."Wakacyjne spotkania z tańcem od dwóch lat do lat stu".

Projekt realizowany był w miasiącach lipiec - sierpień 2014 roku i obejmował zajęcia  z tańca hip - hop dla dzieci    i młodzieży oraz zumby z elementami fitness dla dorosłych.

W warsztatach uczestniczyło łącznie  60 osób, 30 na zajęciach z tańca hip - hop oraz 30 na zajęciach tańca zumba z elementami fitness.

 

 

altPodczas tegorocznego Winobrania w Zielonej Górze odbyła się impreza pn. Lubuskie Smaki mająca na celu prezentację powiatów i gmin z całego województwa lubuskiego. Powiat Wschowski również miał okazję się zareklamować i przedstawić atrakcje i walory terenu i działalności kulturalnej. W dniu 6 września 2014 r. podczas pierwszego dnia Winobrania zaprezentował się cały powiat - przedstawiono bogaty program artystyczny, pojawiły się stoiska promocyjne Urzędu Miejskiego ze Sławy, UMiG ze Wschowy oraz Szlichtyngowej, a także Muzeum Ziemi Wschowskiej, Hodowli Zwierząt Zarodowych z Osowej Sieni. Swoją ofertę przedstawili również lokalni producenci i rękodzielnicy.

Gminę Sława na scenie w programie artystycznym reprezentowała Akademia Dorosłego Człowieka - Klub Piosenki Biesiadnej "Sławianie".

Dziękujemy za zaproszenie.

 

 

altRealizacja projektu polegała na przeprowadzeniu warsztatów tańca ludowego dla dzieci i młodzieży w wieku 5-13 lat oraz 14-21 lat. Głównym celem projektu było przypomnienie bogatej, wielokulturowej przeszłości regionu poprzez przeprowadzenie warsztatów tańca ludowego. Dzięki realizacji zadania była propagowana historia lokalna a co za tym idzie edukacja młodego pokolenia, wśród uczestników zwiększyło się poczucie przynależności do środowiska lokalnego, wzmocniły się więzi międzypokoleniowe, uczestnicy poznali historię i tradycję regionu, poziom aktywności społecznej uległ zwiększeniu. Przeprowadzenie warsztatów przyczyniło się do upowszechnienia kultury tańca ludowego wśród mieszkańców regionu i zachęciły do zapoznania się z kulturą regionu, przyczyniło się to do krzewienia tradycji ludowej regionu. Warsztaty tańca ludowego z profesjonalnym nauczycielem były prowadzone od 11.01.2014 do 28.06.2014 r. w sali Domu Kultury w Krzepielowie w wymiarze 72 godzin z podziałem na grupy. Grupa młodsza 1,5 godziny w każdą sobotę oraz grupa starsza 1,5 godziny również w każdą sobotę. Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku na realizację ww. projektu pozyskało środki w kwocie 9960,00 zł.

Realizacja projektu z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt pn. "Folklor w Krzepielowie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013

alt   alt   alt   alt  alt

 

 

W tym roku Lubuskie Święto Plonów odbyło się 31 sierpnia 2014 r. w Kożuchowie. To święto wszystkich wsi i rolników. Organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji. Nie zabrakło uroczystego korowodu.

Powiat wschowski reprezentowała młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Krzepielów” wraz z Panią Zofią Tomczak Kierownikiem Domu Kultury w Krzepielowie. Podczas przemarszu młodzież niosła wieniec dożynkowy w kształcie wielkiego kosza pełnego tegorocznych plonów.

 

alt

 

altW ramach działań pracowni plastycznej sławskiego Domu Kultury dzieci i młodzież biorą udział w różnorodnych konkursach artystycznych. Ostatnio młodzi próbowali swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie fotograficznym i plastycznym z elementami literackimi pt. „Seniorzy Oczami Młodych”. Konkurs realizowano w ramach projektu wsparcia środowisk senioralnych zatytułowanego „Pasje przez pokolenia”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013. Organizatorem przedsięwzięcia była fundacja „WIEM I UMIEM” z Gdańska.

 
alt
 

 

altSławskie Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Akademia Dorosłego Człowieka zapraszają na bezpłatne ćwiczenia ruchowe i taneczne z elementami jogi, które są doskonałym sposobem na aktywność ruchową oraz miłe spędzenie czasu

poniedziałki w godz. 12.30 -13.30

wtorki w godz. 9.30 - 10.30

sala kameralna Domu Kultury w Sławie

 

altSławskie Centrum Kultury i Wypoczynku realizuje od września 2012 roku projekt w ramach naboru na działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” tzw. małe projekty. Od września 2012 roku w Domu Kultury w Śmieszkowie trwa realizacja projektu „Spotkanie z tańcem w Śmieszkowie”, który opiewa na kwotę 12 785,88 zł brutto, otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 6718,64 zł.

W lutym 2013 r. przeprowadzono realizację projektu w ramach działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” tzw. małe projekty pn. Kulturalny Autobus 2013, który opiewał na kwotę 19 273, 21 zł brutto, SCKiW otrzymało na realizację tego projektu kwotę 10 968,00 zł.

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w grudniu 2012 roku złożyło wnioski o dofinansowanie w ramach naboru na działania 4.1/413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” tzw. małe projekty.

 
altTrwa remont Domu Kultury w Ciosańcu. Prace wykonuje Firma Budowlano - Handlowa Ryszard Malcher ze Sławy, który zobowiązał się przeprowadzić zadanie za kwotę 408004,35 zł.
Zadanie obejmuje całkowity remont wszystkich pomieszczeń budynku, kapitalny remont sali bankietowej z wykonaniem akustycznego sufitu, remont pomieszczeń pracowni plastycznej, biblioteki, kuchni, kotłowni oraz sanitariatów. Nastąpi wymiana centralnego ogrzewania na całym budynku oraz instalacji elektrycznej. Zostanie wykonana nowa elewacja oraz nowe pokrycie dachowe, wymiana stolarki okiennej oraz drzwiowej. Remont trwa od połowy września 2012 r. Wykonanie zadania przewiduje się do końca listopada br.
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku pozyskało dofinasowanie na remont z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w ramach działania "Odnowa i rozwój wsi".

alt
 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński