altPierwszy dzień ferii zimowych w Domu Kultury w Ciosańcu rozpoczął się krótką pogadanką na temat zachowania bezpieczeństwa podczas trwania tegorocznego wypoczynku zimowego. Następnie wszyscy uczestnicy zajęć wykonali prace plastyczne oraz brali udział w quizach i zagadkach nawiązujących do tematyki zajęć.

 
 

alt10 lutego 2015 roku "Małe kino" w Domu Kultury w Ciosańcu odwiedziła grupa 3 i 4 - latków z Oddziału Przedszkolnego w Ciosańcu.  Na początku każdy wykupił bilet do kina którego ceną był 1 uśmiech.Z biletami i uśmiechmi na twarzach oraz torebkami pełnymi prażonej kukurydzy mali milusińscy rozpoczeli seans bajkowy. 

 

altDnia 29 stycznia 2015 roku z udziałem licznej grupy Seniorów w Domu Kultury w Ciosańcu odbyło się „ I spotkanie karnawałowe Seniorów”. Impreza rozpoczęła się występami tanecznymi dzieci i młodzieży z Domu Kultury w Ciosańcu.

 

altDnia 13.12.2014 r. w Sulechowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W eliminacjach wzięły udział podopieczne sekcji wokalnej SCKiW - Domu Kultury w Sławie: Izabela Jankowiak i Aleksandra Mroskowiak - zaśpiewały dwie pastorałki skomponowane przez instruktora muzycznego Henryka Cyrana. Uczestniczki zaśpiewały przy akompaniamencie pana Henryka Cyrana i  pana Tomasza Łuczaka.

 

altWychowankowie Domu Kultury w Śmieszkowie Karol Krawczyk (15 lat) i Konrad Knop (13 lat) wzięli udział w popularnym turnieju Ligi Weekendowej Wrocławskiego Klubu Piłki Stołowej, który odbył się dnia 12.09.2014 r. we Wrocławiu. Po zaciętej rywalizacji i pełnych emocji meczach w kategorii graczów początkujących uczestnicy ze Śmieszkowa zajęli IV miejsce na 9 drużyn. Biorąc pod uwagę fakt, że w gminie Sława ta dyscyplina sportowa nie cieszy się dużą popularnością to miejsce jakie udało się zająć mieszkańcom Śmieszkowa jest bardzo obiecujące. Ogromnie się cieszymy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.

 

altZ końcem sierpnia w Domu Kultury w Ciosańcu zakończyła się realizacja projektu pn."Wakacyjne spotkania z tańcem od dwóch lat do lat stu".

Projekt realizowany był w miasiącach lipiec - sierpień 2014 roku i obejmował zajęcia  z tańca hip - hop dla dzieci    i młodzieży oraz zumby z elementami fitness dla dorosłych.

W warsztatach uczestniczyło łącznie  60 osób, 30 na zajęciach z tańca hip - hop oraz 30 na zajęciach tańca zumba z elementami fitness.

 

 

altPodczas tegorocznego Winobrania w Zielonej Górze odbyła się impreza pn. Lubuskie Smaki mająca na celu prezentację powiatów i gmin z całego województwa lubuskiego. Powiat Wschowski również miał okazję się zareklamować i przedstawić atrakcje i walory terenu i działalności kulturalnej. W dniu 6 września 2014 r. podczas pierwszego dnia Winobrania zaprezentował się cały powiat - przedstawiono bogaty program artystyczny, pojawiły się stoiska promocyjne Urzędu Miejskiego ze Sławy, UMiG ze Wschowy oraz Szlichtyngowej, a także Muzeum Ziemi Wschowskiej, Hodowli Zwierząt Zarodowych z Osowej Sieni. Swoją ofertę przedstawili również lokalni producenci i rękodzielnicy.

Gminę Sława na scenie w programie artystycznym reprezentowała Akademia Dorosłego Człowieka - Klub Piosenki Biesiadnej "Sławianie".

Dziękujemy za zaproszenie.

 

 

altRealizacja projektu polegała na przeprowadzeniu warsztatów tańca ludowego dla dzieci i młodzieży w wieku 5-13 lat oraz 14-21 lat. Głównym celem projektu było przypomnienie bogatej, wielokulturowej przeszłości regionu poprzez przeprowadzenie warsztatów tańca ludowego. Dzięki realizacji zadania była propagowana historia lokalna a co za tym idzie edukacja młodego pokolenia, wśród uczestników zwiększyło się poczucie przynależności do środowiska lokalnego, wzmocniły się więzi międzypokoleniowe, uczestnicy poznali historię i tradycję regionu, poziom aktywności społecznej uległ zwiększeniu. Przeprowadzenie warsztatów przyczyniło się do upowszechnienia kultury tańca ludowego wśród mieszkańców regionu i zachęciły do zapoznania się z kulturą regionu, przyczyniło się to do krzewienia tradycji ludowej regionu. Warsztaty tańca ludowego z profesjonalnym nauczycielem były prowadzone od 11.01.2014 do 28.06.2014 r. w sali Domu Kultury w Krzepielowie w wymiarze 72 godzin z podziałem na grupy. Grupa młodsza 1,5 godziny w każdą sobotę oraz grupa starsza 1,5 godziny również w każdą sobotę. Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku na realizację ww. projektu pozyskało środki w kwocie 9960,00 zł.

Realizacja projektu z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt pn. "Folklor w Krzepielowie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013

alt   alt   alt   alt  alt

 

 

W tym roku Lubuskie Święto Plonów odbyło się 31 sierpnia 2014 r. w Kożuchowie. To święto wszystkich wsi i rolników. Organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji. Nie zabrakło uroczystego korowodu.

Powiat wschowski reprezentowała młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Krzepielów” wraz z Panią Zofią Tomczak Kierownikiem Domu Kultury w Krzepielowie. Podczas przemarszu młodzież niosła wieniec dożynkowy w kształcie wielkiego kosza pełnego tegorocznych plonów.

 

alt

 

altW ramach działań pracowni plastycznej sławskiego Domu Kultury dzieci i młodzież biorą udział w różnorodnych konkursach artystycznych. Ostatnio młodzi próbowali swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie fotograficznym i plastycznym z elementami literackimi pt. „Seniorzy Oczami Młodych”. Konkurs realizowano w ramach projektu wsparcia środowisk senioralnych zatytułowanego „Pasje przez pokolenia”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013. Organizatorem przedsięwzięcia była fundacja „WIEM I UMIEM” z Gdańska.

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin