"Spotkania z podróżnikami" w Gminie Sława zataczają szersze kręgi.

Dotrzemy do dwóch kolejnych miejscowości po raz pierwszy:

zapraszamy do  Lipinek na godz. 16.00 a następnie pojawimy się w Starym Strączu o godz 18:30.

Oba spotkania odbędą się w niedzielę 30 września 2018.

Gościem będzie przezabawny Tomasz Korgol z opowieścią autostopowej podróży do Indii.

wstęp wolnyorganizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku

alt

alt

 

W Sławie została rozegrana ostatnia edycja biegów przełajowych SOLID RUN 2018. Tegoroczny cykl biegowy składał się z trzech etapów. Zawodnicy biorący w nim udział rywalizowali w Śremie, Wilkowicach i Sławie. Mieli do wyboru dwa dystanse 10 km lub 20 km (dwie pętle). Przy okazji dzisiejszych zawodów organizatorzy przygotowali trasę dla najmłodszych sportowców.
Po sportowej rywalizacji nastąpiło uroczyste podsumowanie sezonu i nagrodzenie najlepszych biegaczy.

alt

 

 

Serdecznie zapraszamy na VII Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej w Sławie, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 23 września 2018 roku.

Przedstawiamy uczestników oraz jury festiwalu.

alt

 

Projekcja filmu i spotkanie z aktorką
W piątek (12 października) o godz. 17:00 w sławskim Domu Kultury odbędzie się seans filmu Najlepszy oraz spotkanie z Kamilą Kamińską odtwarzającym jedną z głównych ról w filmie. Scenariusz i reżyseria tego obrazu to dzieło Łukasza Palkowskiego. Jest on gratką dla kinomanów. Film zdobył łącznie sześć nagród na 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Otrzymał m.in. nagrody indywidualne za scenografię, profesjonalny debiut aktorski (dla Kamili Kamińskiej) oraz Nagrodę Publiczności.
Film opowiada o drodze na szczyt Jerzego Górskiego organizatora Sława Triathlon, który mimo wielu przeciwności został mistrzem świata w podwójnym Triathlonie.
autor zdjęcia: Nikodem Szymański

alt

 

alt

 

alt

 

alt

 

W niedzielę Stowarzyszenie "Twórcze Horyzonty" i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW zorganizowali pierwsze po wakacyjnej przerwie Spotkanie z Podróżnikami. Tym razem gośćmi byli Bartek Rubik i Joanna Pluta, którzy opowiedzieli o Ladakh i Spiti-dwóch niezwykłych miejscach w Himalajach. Najpierw o godzinie 16:00 w Sali Kameralnej Sławskiego Domu Kultury opowiedzieli o himalajskich królestwach, tybetańskiej kulturze i życiu codziennym w buddyjskiej wierze. O godzinie 18:30 przedstawili historie swojej podróży w Świetlicy Wiejskiej w Krążkowie. Było to pierwsze tego rodzaju spotkanie w tej miejscowości. W tym roku odbędą się jeszcze 3 spotkania w Sławie i 5 spotkań z podróżnikami poza Sławą w Lipinkach, Starym Strączu, Ciosańcu, Śmieszkowie i Krzepielowie.

 

 

alt

 

alt

 

alt

 
Więcej artykułów…
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński