W tym roku w Domu Weselnym „Amorre” w Łupicach odbywał się XVII Gminny Konkurs Wypieków Wielkanocnych. W sumie do rywalizacji stanęło 56 ciast. Nagrody przyznawano w trzech kategoriach: baby wielkanocnej, mazurków i łączonej pasch oraz serników.

alt

 

Dodatkowej ocenie podlegała aranżacja stołów świątecznych, którą otrzymało Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet filia Krążkowo. Nagrodę za najpiękniejszy wystrój ufundowali Stanisław Tomczyszyn, Wicemarszałek Województwa Lubuskiego. Agnieszka Skrzypczak — Sołtys wsi Łupice oraz Bożena Wojciech — Radna Rady Miejskiej z Łupic. Nagrodzono również stół przygotowany przez Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Tarnowie Jeziernym. W kategorii baby wielkanocnej wygrała babka przygotowana przez Wiolettę Malon z Ciosańca. Tym samym gospodarzem kolejnego konkursu za rok będzie sołectwo Ciosaniec. Kolejne miejsca zajęły: Koło Gospodyń Wiejskich w Łupicy i Zakładu Przetwórstwa Spożywczego i Handlu Henryk Kuźma. W kategorii mazurków najlepsze okazało się Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Łupic przed Lucyną Gawron z Łupic i Teresy Kaczor z Nowego Strącza. W kategorii paschy i serniki wygrała Lucynie Gawron z Łupic, drugie miejsce zajęło Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet z Kuźnicy Głogowskiej, a trzecie Liga Kobiet z Lipinek. Konkursowi towarzyszyły występy muzyczne i wystawa wypieków. Na specjalnym stoisku można było kupić ozdoby świąteczne. W trakcie obrad jury podopieczni Zespołu Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie zaprezentowali się ze swoimi palmami. W oczekiwaniu na werdykt koncert w repertuarze poezji śpiewanej i piosenki autorskiej zagrał zespół „To My” ze Sławy.

Nagrody dla laureatów konkursu wypieków ufundował Burmistrz Sławy.
Organizatorzy: Burmistrz Sławy, Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet w Gminie Sława.


 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński