altW piękną, słoneczną niedzielę, 15 października 2017 r. na placu przy Domu Kultury w Sławie po raz piąty została zorganizowana impreza, której królową była dynia. Jesienny Piknik Rodzinny pod hasłem „Dyniowy zawrót głowy” obfitował w wiele atrakcji. Odbyło się wiele konkursów i zabaw dla dzieci i dorosłych, takich jak rodzinny konkurs rzeźbienia w dyni, jedzenie jabłka na sznurku, szatkowanie kapusty oraz cebuli na czas przez panów, taniec na snopku oraz wiele innych, za które organizatorzy wręczali nagrody ufundowane przez sponsorów. Chętni samodzielnie tworzyli korale z jesiennych owoców. Odbyło się także poszukiwanie „Złotej dyni”,

która ukryta była na terenie odbywającej się imprezy. Znalazczyni została obdarowana upominkami ufundowanymi przez Urząd Miejski w Sławie oraz słodyczami od Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku.
Podczas Pikniku jak zawsze Liga Kobiet z Lipinek serwowała pyszności dyniowe - zupę, pierogi i ciasta z dyni oraz inne przysmaki, na które chętnych nie brakowało.
Kluczowym punktem programu było rozstrzygnięcie konkursu na największa dynię w gminie Sława, oraz konkursu na oryginalne przetwory domowe - nie tylko z dyni.
Do konkursu na największa dynię w gminie Sława zgłosiło się 12 osób. Jury obradowało w składzie: Łucja Niewiadomska - Prezes Stowarzyszenia Akademii Dorosłego Człowieka, Monika Pełka - Z-ca Dyrektora SCKiW oraz Adrian Rolla z Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji Gminy w Urzędzie Miejskim w Sławie. Po zmierzeniu 12 dyń ogłoszono, że zwycięzcą konkursu został Pan Grzegorz Michalak z Nowego Strącza, któremu udało się wyhodować dynię o obwodzie 228 cm.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa oraz upominki ufundowane przez Urząd Miejski w Sławie.
W konkursie na oryginalne przetwory zgłoszono aż 22 produkty, w tym 12 w kategorii przetworów słodkich i 10 przetworów w kategorii wytrawnych. Komisja konkursowa po degustacji wszystkich produktów udała się na naradę. Po obradach podjęła następującą decyzję:
W KATEGORII PRZETWORÓW WYTRAWNYCH:
I MIEJSCE zdobyła Pani Anna Domańska z Krążkowa za Ketchup z papryki
II MIEJSCE zdobyła Pani Dorota Maciejewska ze Sławy za Ogórki konserwowe
III MIEJSCE zdobyła Pani Wioletta Pilarska ze Sławy za Grzybki Marynowane
W KATEGORII PRZETWORÓW SŁODKICH:
I MIEJSCE zdobyła Pani Joanna Gonda z Tarnowa Jeziernego za Konfiturę z malin
II MIEJSCE zdobyła Pani Władysława Dwornicka z Lipinek za Frużelinę wiśniową deserową
III MIEJSCE zdobyła Pani Katarzyna Boroszko z Krążkowa za Dżem jagodowy.
Wszystkie laureatki konkursu otrzymały upominki ufundowane przez naszych sponsorów.
Podczas trwania Pikniku strażacy z OSP w Sławie serwowali popcorn i kolorową watę cukrową, a czas umilała nam wspaniała ekipa zespołu „ THE END”, który tworzą zdolni, młodzi ludzie z Poznania i Sławy.
Serdecznie dziękujemy naszym sponsorom i wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tej wspaniałej imprezy:
Urzędowi Miejskiemu w Sławie
Jolancie Tomiczek – właścicielce Zakładu Fryzjerskiego w Sławie
Kołu Łowieckiemu „Ryś” w Sławie
Właścicielom Sklepu „Groszek” w Sławie
Małgorzacie Cichońskiej – właścicielce kwiaciarni „Ładne kwiatki”
Właścicielowi J&L Firma Handlowo-Usługowa Leszek Kijowski w Sławie
oraz
Lidze Kobiet Lipinki
OSP w Sławie
Organizator: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku


 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński