alt

 

 

Kolejność wystąpień chórów.

 

 

Kilka słów o Komisji Konkursowej:

altIwona Wiśniewska-Salamon - dyrygent chóralny, wykładowca akademicki.
Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu gdzie w 1990r. uzyskała tytułu magistra sztuki. W latach 1990-1992 kontynuowała naukę na Podyplomowym Studium Emisji Głosu, a w okresie 1994-1996 na Podyplomowym Studium Chórmistrzowskim w Akademii Muzycznej  im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. W 1991r. stworzyła Chór Kameralny Akademii Rolniczej (od 2009r. Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie), który prowadzi do dziś. Zespół wielokrotnie był laureatem polskich i międzynarodowych konkursów i festiwali chóralnych. Od 2003r. pełni rolę konsultanta wokalnego pracującego z aktorami Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie. W latach 2003-2013 wielokrotnie organizowała i zdobywała środki finansowe m.in.:

w ramach programu „Młodzież” na organizację Międzynarodowych Warsztatów Chóralnych odbywających się na terenie Polski, Niemiec, Litwy, Łotwy i Danii. W 2004r. uzyskała tytuł doktora sztuki muzycznej a w 2011r. doktora habilitowanego sztuki muzycznej w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. W latach 2007 – 2010 pełniła funkcję koordynatora regionalnego Ogólnopolskiego Programu „Śpiewająca Polska” obejmującego działalność chórów szkolnych województwa zachodniopomorskiego. Odznaczona Brązowym Medalem „Gloria Artis” za zasługi dla kultury polskiej, Srebrnym Medalem „Za zasługi w służbie Państwa”,  Medalem Uniwersytetu Szczecińskiego „SIS QUI ES – Pro Publico Bono” oraz srebrną odznaką „Gryfa Pomorskiego” przyznawaną przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Ejszyszkach na Litwie Festiwalu Pasyjnego w Szczecinie oraz Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Tak brzmi Nowe Warpno”. W 2013 roku została wytypowana przez Urząd Miejski w Szczecinie wraz z zespołem do realizacji programu „Szczecin_z całego serca polecam AMBASADOR”.

altEdyta Szostak-Kirzyc ukończyła z wyróżnieniem Wychowanie Muzyczne w Wyższej Szkole Pedagogicznej m. Tadeusza Kotarbińskiego w Zielonej Górze. Jest również absolwentką Podyplomowych Studiów Chórmistrzowskich Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego  w Bydgoszczy oraz Studiów Podyplomowych w zakresie pedagogiki kształcenia słuchu i audycji muzycznych Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Wyróżniona Nagrodą Indywidualną I-go stopnia Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie za szczególny wkład w rozwój edukacji artystycznej w Polsce oraz Odznaką Honorową „ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ” przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odznaczona Brązowym Medalem Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Założycielka i dyrygentka Chóru Campanella PSM I st. w Sycowie (1995) oraz Oleśnickiego Chóru Kameralnego Appassionata (2003). Oba zespoły wielokrotnie były laureatami ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów chóralnych. Dyrektor artystyczny Oleśnickiego Festiwalu Słowiańskiej Muzyki Sakralnej „Głagolica”.Od 2003 roku dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Sycowie.

alt

EUGENIUSZ BANACHOWICZ - absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu wydziału Wychowania Muzycznego.

Przez 9 lat związany był ze szkolnictwem, w tym z Wyższą Szkołą Pedagogiczną w Zielonej Górze, gdzie pracował jako st. asystent na kierunku Wychowania Muzycznego (harmonia, metodyka prowadzenia zespołów wokalnych i instrumentalnych).

W 1976 roku przyjął propozycję Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Zielonej Górze,

został kierownikiem Redakcji Muzycznej, którą kierował przez 33 lata.  W 2009 roku przechodząc na wcześniejszą emeryturę zrezygnował z funkcji kierownika ,ale nadal jako dziennikarz jest związany z Radiem Zachód w Zielonej Górze, zajmując się głównie muzyką   klasyczną. 

 Przez wiele lat zajmował się również komponowaniem i dyrygowaniem. M. in .napisał muzykę na Mistrzostwa Europy w Akrobatyce Sportowej .  Z orkiestrami rozrywkowymi PR i TV w Poznaniu i Katowicach nagrał kilkadziesiąt swoich utworów. Część z nich ukazała się na płytach wydanych  na Zachodzie (głównie w Niemczech).

W 2007 roku jego 8 kompozycji nagrała Orkiestra Filharmonii Zielonogórskiej p/d Czesława Grabowskiego. Wszystkie znalazły się na płycie zatytułowanej "Chwila wytchnienia".

 Za swoją aktywność zawodową i na polu kultury był wielokrotnie nagradzany, został również uhonorowany Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, a także Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

altBenedykt Odya  Prorektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
ds. studenckich i jakości kształcenia 2016-2020

Profesor nadzwyczajny w Katedrze Dyrygentury Wydziału Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W roku 1999 ukończył z wyróżnieniem Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Słupsku (obecnie Akademia Pomorska) w klasie dyrygowania prof. dra Sylwestra Matczaka, a rok później Akademię Muzyczną im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie dyrygowania prof. dra Antoniego Grochowalskiego. W roku 2008 pod kierunkiem prof. dra Sylwestra Matczaka obronił pracę doktorską nt. Próba interpretacji sztuki wykonawczej polskich pieśni pasyjnych epoki średniowiecza i XVI w. Następnie w roku 2016 Akademia Muzyczna w Krakowie nadała mu stopień naukowy doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk muzycznych dyscyplinie artystycznej dyrygentura. Na stałe współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Jego praca artystyczna to przede wszystkim praca z chórami akademickimi Uniwersytetów: Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest uczestnikiem i laureatem wielu krajowych i zagranicznych festiwali i konkursów muzycznych (m.in. Włochy, Hiszpania, Szwecja, Malta, Słowacja, Dania, Niemcy, Austria, Belgia). W zakres Jego zainteresowań oraz pracy artystycznej i naukowej w sposób szczególny wpisuje się Chrystus Ukrzyżowany oraz motywy Golgoty.

 

 

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński