Dla mieszkańców Sławy i turystów przygotowujemy moc atrakcji podczas tegorocznych obchodów "Lata bez granic". Szczegóły są jeszcze w trakcie dogrywania, ale  już dziś zdradzamy, że będziemy gościli wspaniałych wykonawców polskiej estrady.

w piątek 04.08.2017 

alt20.00 Festivitas Musica – Zespół Kameralny „ORFEUS” - Kościół pw. św. Michała Archanioła w Sławie. Kilka słów od zespołu: "Zespół nasz istnieje od 1998r. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznych z całej Polski. Została założona i jest obecnie kierowana przez skrzypka-Rafała Olszewskiego. Orkiestra prowadzi aktywną działalność koncertową. Bierze udział w różnego rodzaju projektach artystycznych, tworząc do nich różnorodną oprawę muzyczną. Skład osobowy  zespołu jest zmienny - od tria instrumentalnego aż do ponad dwudziestoosobowej orkiestry i jest uzależniony od rodzaju i miejsca koncertu. Współpracujemy  na stałe z wieloma polskimi  wybitnymi solistami-śpiewakami młodego pokolenia, na co dzień występującymi  na wielu scenach teatrów operowych w Polsce i za granicą. Nasz zespół proponuje Państwu bardzo interesujący, bogaty i różnorodny repertuar,

który obejmuje zarówno utwory muzyki klasycznej, jak również operetkowej, musicalowej  i filmowej - aż po współczesne standardy muzyki rozrywkowej. Zapewniamy w najwyższym stopniu profesjonalne wykonanie koncertów,  a słuchaczom gwarantujemy przy tym zawsze  wiele wspaniałych, artystycznych wrażeń i przeżycie niezapomnianych chwil z naszą muzyką".

Linki do stron zespołu ORFEUS (w kameralnym- małym składzie):

http://www.youtube.com/watch?v=Wthkc2mDVHg&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=INEHqwhKcdg&feature=plcp

alt21.30 Kabaret „Weźrzesz” – plaża SCKiW

Kabaret Weźrzesz to jedna z najprężniej rozwijających się grup kabaretowych młodego pokolenia. Nagrodzeni na najbardziej priorytetowych festiwalach i przeglądach kabaretowych takich jak: Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry (Nagroda Publiczności), Rybnicka Jesień Kabaretowa (zwycięstwo w Małym Ryjku), Zostań Gwiazdą Kabaretu (Grand Prix i Nagroda Publiczności), Przewałka (Grand Prix), Finaliści Paki oraz zdobywcy wielu innych nagród. Coraz częściej zapraszani do kabaretowych programów telewizyjnych. Mogliśmy ich zobaczyć w programie Stand Up Zabij mnie Śmiechem, Ryjek, Sabat Czarownic, Kabaretowe Wakacje z Duchami, Świętokrzyska Gala Kabaretowa, Płocka Noc Kabaretowa, Dzięki Bogu Już Weekend czy Kabaret na Żywo. Grupa prezentuje skecze bardzo różnorodne. Od relacji damsko-męskich przez policjantów, złodziei, dziwnych biur, instytucji aż do kompletnie odchylonego od normy Człowieka Pampersa. Całość owiana inteligentnym żartem z mocnymi pointami. Kabaret Weźrzesz tworzą: Jarosław Pająk - lider, założyciel, autor, aktor i wiele innych kończących się na er, or i el itp. Wie wszystko, ale jak chcesz się czegos dowiedzieć, to najlepiej zapytaj Kasie. Anetka Kwapisz - w odróżnieniu od Jarka jest kobietą. Aktorka, współautorka skeczów, lubi dzieci i dziczyznę. W kabarecie zazwyczaj gra role kobiece.

 

w sobotę 05.08.2017

15.00 Barwny korowód ulicami miasta

alt20.00 ABBA SHOW

ABBA SHOW jako nieliczny z grona zespołów revivalowych może pochwalić się faktem, że jest bardzo podobny do oryginału. ABBA SHOW wygląda jak prawdziwa ABBA i gra jak prawdziwa ABBA będąc fenomenem na światowym poziomie. Główny człon zespołu tworzy małżeństwo - tak jak w oryginalnej ABBIE ich muzyka powstała z harmonii i wspólnej miłości - po prostu rusza za serce. Wszystko to spięte jest w autorską formę muzyczną z pogranicza teatru i musicalu. Zespół bardzo pieczołowicie dba o odtworzenie wszystkich szczegółów związanych z grupą ABBA. Perfekcyjne brzmienie, aranżacje, prowadzenie koncertu oraz zachowanie na scenie do złudzenia przypomina wielką legendę ze Szwecji. Doskonałość zaowocowały faktem, iż nowo powstające grupy coverowe skuszone łatwym sukcesem wzorują się na Polskiej ABBIE ze Szczecina!  Czyżby cover doczekał się swoich własnych coverów?

 

alt22.00 GWIAZDĄ WIECZORU będzie zespół LemON

LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie – może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami ,,Napraw”, ,,Scarlett”, ,,Spójrz”, ,,Nice” i ,,Jutro”.

Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami (m.in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach). Albumy ,,LemON”, ,,Scarlett”, ,,Etiuda zimowa” w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną.

LemON to także fenomen w Internecie. Na samym Facebooku zespół zgromadził blisko 400 000 fanów. Łącznie klipy zespołu zostały wyświetlone ponad 50 000 000 razy! Co najbardziej zaskakujące, nawet niekomercyjne niszowe utwory, takie jak ,,Lwia część”, ,,Dewiat”, ,,Litaj ptaszko” czy ,,Do świąt” – mają setki tysięcy wyświetleń na YouTube.

Oficjalny Fanclub LemON zrzesza tysiące oddanych fanów, którzy aktywnie uczestniczą w życiu zespołu organizując widowiskowe, zapadające w pamięci akcje towarzyszące koncertom i premierom.

Korzystając ze słów Adama Sztaby, wypowiedzianych na samym początku ich kariery, tuż po wygraniu 3. edycji programu Must Be The Music: ,,LemON to zespół, który ma szlachetność w sobie i jednocześnie można puścić go w radiu. Jestem urzeczony tym bandem. Wydawałoby się, że oni są tacy niszowi. Ale nagrywają piosenki, które są na listach przebojów, czyli okazuje się, że te dwie rzeczy można połączyć”.

 

Po tym wspaniałym koncercie wybuchnie kolejna atrakcja, czyli fire show - pokaz sztucznych ogni.


w niedzielę 06.08.2017

alt18.00 Son de Cuba Trio – plaża SCKiW

Grupa w dzisiejszej postaci koncertuje od października 2003 roku, jako jedyne tego rodzaju Trio w Polsce. Specjalizuje się w interpretacji bogatej, popularnej muzyki kubańskiej tak kochanej i cenionej w Ameryce, Europie i innych częściach świata. W repertuarze Zespołu nie zabraknie oczywiście zmysłowego Son, romantycznego Bolera, energetycznej Salsy, Cha-Cha-Cha czy Cumbii.

Trio Son de Cuba to gitara, bongosy, kongi, trąbka, instrumenty perkusyjne takie jak: guiro, clave, maracas i oczywiście śpiew. Zespół gra tradycyjną muzykę Son, która wyśmienicie nadaje się do zabawy. Grupa stwarza atmosferę znaną ze słynnych klubów, restauracji i barów w Ameryce oraz Europie.

Zespół wykonuje piosenki znane m.in. z filmu "Buena Vista Social Club".

W trakcie koncertu przenosi widownię w klimat Havany i tworzy atmosferę "La Bodeguita del Medio".

 

W pięknym plenerze, nad Jeziorem Sławskim każdy znajdzie coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy.

 

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin