alt24 czerwca, na plaży SCKiW odbyło się nadzwyczajne wydarzenie z okazji Nocy Świętojańskiej. Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku zapewniło na jedyną taką noc w roku wiele atrakcji. Oprócz koncertów muzyki folkowej można było zrobić własnoręcznie biżuterię, kupić różności na kramie zielarki, zjeść pierogi z pokrzywą, czy wypić pyszną miksturę z wiedźmowego kociołka, zrobić własnoręczny wianek i puścić go na wodę oraz obejrzeć wspaniałe widowisko z ogniem w roli głównej.
Oficjalne otwarcie imprezy rozpoczęło się od występu grupy „Kapela z przypadku”. Licznie przybyła publiczność miała okazję bawić się przy muzyce rodem z Bieszczad. Wszystkim bardzo się podobało,

co wyrażali gromkimi brawami w trakcie koncertu i po jego zakończeniu. Na scenie wystąpił także zespół „Oreada”, który zagościł u nas aż spod Łodzi i działający po sąsiedzku, czyli „Projekt Fraktala” z Głogowa, który gra z nami nie pierwszy raz i chętnie do nas wracają. Publiczność była zachwycona muzyką, która doskonale wkomponowała się w magiczny charakter imprezy. W przerwie między koncertami, pani Agata Wojciechowska oraz Anna Tomiczek prowadziły przeróżne konkursy z nagrodami, w których brali udział zarówno dorośli, jak i dzieci i wszyscy świetnie się bawili. Przez cały czas trwania imprezy, na stoisku obok sceny robiono ręcznie wianki, do których mocowano świeczki, żeby każdy mógł puścić je na wodę wraz z najskrytszym życzeniem do spełnienia. W tym miejscu serdecznie dziękujemy Panu Robertowi z Głogowa, który bardzo chętnie pomagał nam mocować świeczki na wiankach. Wszyscy chętni szukali także zagubionego kwiatu paproci, który z trudem, ale został odnaleziony przez dwie małe koleżanki. Zostały one za to nagrodzone upominkami. Przez cały czas trwania imprezy na sławskiej plaży płonęło ognisko.
Po zakończonych koncertach wszyscy uczestnicy zabawy zebrali się na plaży i puścili na wodę swoje wianki. Zapadł właśnie zmierzch, więc widok był niesamowity, wszyscy robili sobie pamiątkowe zdjęcia.
Na zakończenie odbyło się wspaniałe widowisko, ogniowe show w wykonaniu grupy młodych ludzi „Fire Power” działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Bojadłach. Występ był zachwycający. Po chwilach zupełnej ciszy wybuchała burza braw.
Wspaniałe show i niesamowita atmosfera stworzona przez licznie przybyłych uczestników tej zabawy, zespoły muzyczne i wszystkich biorących udział w imprezie sprawiły, że naprawdę była to wyjątkowa noc. Mamy więc nadzieję, że do zobaczenia za rok!!!
Organizatorami imprezy było Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Urząd Miejski w Sławie.
Patronat medialny: Gazeta Lubuska, portal zw.pl, News Lubuski, Tygodnik Krąg, Głos Głogowa, Słowo Ziemi Wschowskiej, Radio Elka, Panorama Leszczyńska, TVP 3 Gorzów Wlkp, przenet.pl, Radio Plus Głogów, Radio Muzyczna Cyganeria.
SCKiW dziękuje Komendantowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławie, Mariuszowi Drogoszowi oraz wszystkim strażakom za pomoc przy organizacji Nocy Świętojańskiej.
D.D SCKiW 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin