alt11 maja 2017 r. w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiej Gali Tanecznej, realizowanej w ramach Programu Promocji Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017. Organizatorami Gali było Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Do konkursu zgłosiło się 10 grup tanecznych z powiatu wschowskiego.

Rada artystyczna obradowała w składzie: Weronika Osowiec – specjalista ds. edukacji tanecznej RCAK w Zielonej Górze, oraz Adrian Rolla z Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji Gminy w Urzędzie Miejskim w Sławie.

Po zakończeniu pokazów tanecznych wszystkich grup i burzliwych obradach, rada postanowiła nominować do finału wojewódzkiego:

 

w kategorii wiekowej 13-16 lat grupę "Magic 5" z Gimnazjum nr 2 we Wschowie oraz w kategorii wiekowej do 12 lat Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie.

Zostały przyznane również nagrody finansowe, ufundowane przez Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakułę. I tak: nagrodę 500,00 zł przyznano dla grupy "Magic 5" ze Wschowy, nagrodę w wysokości 300,00 zł otrzymał Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca w Krzepielowie, nagrodę 200,00 zł otrzymała "Grupa My" ze stowarzyszenia "Przy szkole" w Łysinach.

Wyróżnienia otrzymali: grupa taneczna "Śmieszki" oraz grupa taneczna "Zuzie" działające w Domu Kultury w Śmieszkowie, Mała Grupa Taneczna I i Mała Grupa Taneczna II – obie działające przy Szkole Podstawowej w Łysinach, Formacja taneczna "TUTU" z Domu Kultury w Sławie, zespół "Małe kroczki" oraz "Iluzja" z Domu Kultury w Ciosańcu.

Każdy zespół otrzymał upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Wschowie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za nominowanych do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w dniach 8-9 czerwca 2017 roku w Żarach.

Do zobaczenia na parkiecie!

D.D.SCKiW 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin