altJak każe tradycja, w pierwszy weekend sierpnia obchodzone jest święto miasta – Lato bez granic.  W tym roku, jak zawsze atrakcji nie brakowało. W piątek, 4 sierpnia oficjalnemu otwarciu Dni Sławy 2017 towarzyszył zespół „Orfeus,”, który uświetnił to wydarzenie krótkim występem poprzedzającym  koncert. W Remizie strażackiej można było obejrzeć wystawę zdjęć lotniczych Marka Krukiela, natomiast  w Auli Gimnazjum prezentowane były prace Pani Marii Anuszkiewicz.  Po oficjalnym rozpoczęciu Dnia Sławy 2017 , w kościele im. Michała Archanioła w Sławie odbył się główny koncert zespołu „Orfeus”. Publiczność była zachwycona koncertem. Zespół jest wszechstronny i jego repertuar jest bardzo różnorodny, dlatego maja ogromną rzeszę wielbicieli swojego talentu.

Po występie zespołu, publiczność mogła przenieść się na sławską plażę i trochę rozluźnić. Na scenie  wystąpił bowiem Kabaret „Weźżesz”, który zapewnił widzom ponad godzinę dobrej zabawy. Na zakończenie dnia wystąpił sławski artysta – raper TOPIK, który wspomagany był przez Izabelę Jankowiak i DJ Noreckiego. Młodzi artyści bardzo podobali się publiczności, o czym świadczy domaganie się bisów. Tym miłym akcentem zakończył się artystyczny piątek.

W sobotę,

5 sierpnia, na wszystkich czekała moc atrakcji. Odbywały się różnego rodzaju zawody, turnieje, regaty, mecze. Jednym z ważniejszych punktów dnia był tradycyjny przemarsz ulicami Sławy barwnego korowodu.  Do wspólnej zabawy zgłosiło się prawie 40 ekip, które prezentowały w korowodzie swoje walory. W korowodzie prezentowały się władze miasta, mażoretki wschowskie z orkiestrą, delegacje z Luckau, Drezna, Polanicy, Jaremcza, Vadul Lui Voda,  szkoły, kluby sportowe, sołectwa, zakłady pracy, domy kultury, sklepy, fundacje, centrum sportu, karnawaliści, rowerzyści, ligi kobiet, akademia dorosłego człowieka, aktywni „zabiegani”, szczudlarze i wiele innych towarzyszących im osób. 

Wieczorem wszyscy skupili się na zapowiadanych wydarzeniach muzycznych. Na sławskiej plaży, o godz. 20:00 wystąpił zespół „ABBA SHOW”. Perfekcyjne brzmienie, aranżacje, prowadzenie koncertu oraz zachowanie na scenie do złudzenia przypomina wielką legendę ze Szwecji.

Natomiast o godz. 22:00 na scenę wkroczyła gwiazda wieczoru, zespół LemON z Igorem Herbutem na czele. Koncert był fantastyczny. Lider zespołu ma wielki dar nawiązywania kontaktu z publicznością. Wszyscy bawili się wyśmienicie. Na scenie LemON dał naprawdę niesamowite show, były bisy, a po koncercie lider zespołu znalazł także czas dla swoich fanów. Chwilę  porozmawiał, rozdawał autografy i fotografował się z fanami. Na zakończenie wieczoru, nad sławskim jeziorem rozbłysły wspaniałe fajerwerki, które jak co roku obwieszczają zakończenie koncertowej soboty. W ten sposób zakończył się drugi dzień obchodów święta miasta.

W niedzielę, 6 sierpnia, czekała nas jeszcze taneczna i muzyczna uczta. O godz. 17:00, przy scenie na sławskiej plaży wystąpiły dziewczęta z grup tanecznych działających w Domu Kultury w Sławie, TUTU i PSOTKI. Przedstawiły swoje układy taneczne, które prezentują podczas różnych wydarzeń kulturalnych zarówno na terenie naszej gminy, jak i za granicą. Natomiast o godz. 18:00 na scenie wystąpiło trio muzyczne „Son de Cuba”. Wspaniali muzycy przenieśli nas w świat roztańczonej i rozśpiewanej Kuby, pachnącej cygarami i sławnym kubańskim rumem. Bardzo otwarci, wspaniali ludzie, którzy w Sławie byli pierwszy raz, ale obiecali, że nie ostatni!

W ten oto sposób zakończyliśmy obchody Lata bez granic – Sława 2017.

Mamy nadzieję, do zobaczenia za rok!!!

Organizatorzy: Urząd Miejski w Sławie, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku

Sponsorzy:

Nadleśnictwo Sława Śląska, Sławski Zakład Przetwórstwa Mięsa i Drobiu „Balcerzak i Spółka”,

Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Sławie, Bank Spółdzielczy we Wschowie

Partnerzy:

Sport GÓRSKI, Lubuski Klub Żeglarski, Centrum Sportu X-Fit

Patronat medialny: TVP 3 Gorzów Wlkp., portal zw.pl, Słowo Ziemi Wschowskiej, Gazeta Lubuska, Radio Elka, Tygodnik Krąg, Panorama Leszczyńska, Radio Plus, Głos Głogowa, portal przenet.pl, newslubuski.pl.

D.D. SCKiW 

 

 

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński