altW poniedziałek, 8 maja 2017 r., w Domu Kultury w Sławie odbyły się zajęcia formacji tanecznej "TUTU". Pod czujnym okiem instruktorki, Pani Grażyny Żelichowskiej, dziewczęta przygotowują się do Lubuskiej Gali Tanecznej, która odbędzie się w czwartek, 11 maja 2017 r. w Domu Kultury w Śmieszkowie.
W konkursie swój udział zgłosiło 10 zespołów z powiatu wschowskiego. My trzymamy kciuki za nasze roztańczone dziewczęta!
D.D SCKiW

 

altLubisz śpiewać? Chcesz się sprawdzić? Zgłoś się do nas !!!

26 maja 2017 roku o godz. 17:00 zapraszamy do Domu Kultury w Sławie przy ul. Głogowskiej 5, na ostatnie już, czwarte eliminacje do finału XVII Festiwalu piosenki "Śpiewać może każdy" Sława 2017.

Przypominamy, że Festiwal jest konkursem o zasięgu ponadregionalnym, a

 

altJarmark Produktu Lokalnego za nami. Podczas dwudniowej imprezy uczestnicy mieli szansę wziąć udział w warsztatach rękodzieła wędkarskiego, ceramicznych, a także odwiedzić liczne stoiska z rękodziełem oraz ze świeżymi, najwyższej jakości produktami. Na tegorocznym jarmarku było ok. 70 wystawców z różnych stron Polski. Wśród mnogości straganów każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. Do tego na rynku rozbrzmiewała muzyka folkowa i cygańska,

 

altW piątkowe popołudnie, 21 kwietnia 2017 r. na terenie Domu Kultury w Śmieszkowie, odbył się „Piknik wiosenny”.
Punktualnie o godzinie 16:00 dzieci i młodzież wraz z opiekunami licznie wypełnili Dom Kultury. Można śmiało powiedzieć, że nikt się nie nudził. Każde dziecko mogło wziąć udział w niezliczonej liczbie konkursów i zabaw. Oprócz konkursów sportowych takich jak slalom z piłką, bieg w workach czy rzut woreczkiem do celu,

 

altNa terenie SCKiW został wyremontowany domek letniskowy, 5 osobowy. Zapraszamy.

 

 

 

 

 

alt

 

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

altSerdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach ceramicznych podczas Jarmarku Produktu Lokalnego tj. 29 - 30 kwietnia 2017 r.

 

alt24 kwietnia 2017 roku w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego, odbywającego się w ramach PRO ARTE 2017 – programu promocji twórczości dzieci i młodzieży.
Do konkursu zgłosiło się 62 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu wschowskiego.
Podczas konkursu, występów wysłuchało i oceniło jury w składzie:
• Janusz Młyński – aktor Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze,
• Renata Garbaciak – kierownik wypożyczalni dla dorosłych Biblioteki Publicznej w Sławie,
• Urszula Drożdżyńska – animator kultury, nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie.

W kategorii klas I – III jury, po przesłuchaniu 30 osób, przyznało nominacje do udziału w wojewódzkim spotkaniu finałowym, które odbędzie się 18 maja 2017 roku, w Centrum Kultury w Żaganiu, następującym osobom:

 

alt21 kwietnia 2017 roku, w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyły się III eliminacje XVII Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy”, którego Finał odbędzie się 4 czerwca 2017 roku na scenie przy plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Do konkursu zgłosiło się 35 uczestników w 4 kategoriach wiekowych.
W grupie I (rocznik 2005-2008 i młodsi) po przesłuchaniu 7 wykonawców komisja postanowiła przyznać statuetkę małego mikrofonu:
Amelii Płóciennik z MGOK w Ślesinie.
Ponadto w tej grupie wyróżnienia i prawo występu podczas Finału XVII Festiwalu Piosenki "Śpiewać może każdy", który odbędzie się 04.06.2017, otrzymała:

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin