altŚwiąteczne i kreatywne było „Mikołajkowe” popołudnie w Domu Kultury w Ciosańcu.
Podczas spotkania robiono świąteczne kartki, aniołki, zawieszki na choinkę, tworzono rozmaite stroiki i świeczniki. Punktem kulminacyjnym tego popołudnia była niespodzianka, a mianowicie odwiedziny Świętego Mikołaja. Radości było co niemiara, gdyż każdy otrzymał od Mikołaja paczkę i mógł się z nim sfotografować. Całe spotkanie umilały świąteczne pierniczki, rogaliki i ciasteczka upieczone przez zaprzyjaźnione z Domem Kultury Mamy.
Kierownik Domu Kultury w Ciosańcu składa serdeczne podziękowania sołtysowi panu Maciejowi Krasowi oraz Radzie Sołeckiej za ufundowanie paczek.
Paniom: Małgorzacie Prządce, Iwonie Szlafce, Irenie Kras, Ewelinie Kalitce, Monice Ratajczak i Dorocie Sosnowskiej za słodkości, a także Kornelii Sosnowskiej za wykonanie zdjęć.
A. Wojciechowska SCKiW

 

alt29 listopada 2016 roku w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyła się zabawa andrzejkowa dla dzieci ph.: "Czary - mary".
W czasie tego magicznego wieczoru były wróżby, lanie wosku, magiczne kubki, cukierki z niespodzianką oraz gry i zabawy.
D. Durek SCKiW

 

alt30 listopada 2016 roku w Domu Kultury w Ciosańcu odbyło się spotkanie andrzejkowe „W krainie czarów”.Celem spotkania było przybliżenie dzieciom ludowych zwyczajów i obrzędów związanych z andrzejkowym świętem. Zabawa rozpoczęła się od tradycyjnego lania wosku na wodę, z kształtu jaki powstał dzieci odczytywały jaki zawód jest im przeznaczony. Następnie wrzucano monetę do „studni” przez lewę ramię, myśląc o życzeniu które ma się spełnić i wypowiadając, „Hokus, pokus, czary mary, aby życzenia się spełniały”. Ustawiano buty do wyjścia z sali, rzucano kości, odczytywano znaczenia imion.Podczas trwania spotkania odbywały się również liczne zabawy integracyjne np. „Taniec z miotłą". Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał ciasteczko z wróżbą.

A. Wojciechowska SCKiW

 

 

alt29 listopada 2016 roku o godz. 10:00 w Domu Kultury w Ciosańcu odbyła się trzecia edycja gminnego przeglądu "Polskie Pieśni i Piosenki Patriotyczne".
Na scenie wykonawcy ze szkół ze Starego Strącza, Krzepielowa i Ciosańca zaprezentowali takie utwory jak: "Warszawskie dzieci", "Piechota", "My, Pierwsza Brygada", "Rozkwitały pąki białych róż", "Ostatni list", "Dziewczyna z granatem".
Laureatami w pierwszej kategorii wiekowej klas IV - VI została grupa "Trio" ze Szkoły Podstawowej w Starym Strączu, która wykonała utwór "Piechota", natomiast Laureatką w drugiej kategorii wiekowej klas I-III Gimnazjum została Aleksandra Dudek z Zespołu Szkół w Ciosańcu, która wykonała utwór "Dziewczyna z granatem".
Wszyscy wykonawcy otrzymali upominki, natomiast zwycięzcy bony w wysokości 100 złotych ufundowane przez Urząd Miejski w Sławie.

A. Wojciechowska SCKiW

 

 

alt

 

 

 

 

Kliknij, aby powiększyć.

 

altW piątek 25 listopada 2016 roku z okazji Dnia Pluszowego Misia w Domu Kultury w Ciosańcu dzieci szyły pluszaki.

 

altOd 21 do 25 listopada 2016 roku w Oddziale Przedszkolnym w Ciosańcu odbywały się zajęcia pn. „Tydzień z teatrem”.
Były więc liczne atrakcje, między innymi 22 listopada dzieci z klasy „0” odwiedziły Dom Kultury, gdzie wspólnie przygotowały przedstawienie kukiełkowe „Tęczowe duszki”.
Na początku dzieci przygotowały dekoracje oraz kukiełki potrzebne w przedstawieniu, były to: król, tęczowe duszki,

 

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - Dom Kultury w Ciosańcu zaprasza do udziału w Gminnym Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej pt.: „Polskie Pieśni i Piosenki Patriotyczne” 29 listopada 2016 roku godz. 10:00.

Zgłoszenia do 25 listopada 2016 roku na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Dom Kultury w Ciosańcu Ciosaniec 19

67-410 Sława.

Konkurs przeznaczony dla uczniów klas III – VI Szkoły Podstawowej oraz Szkół Gimnazjalnych.

Karta zgłoszenia

Regulamin

 

alt26 listopada 2016 r. w ramach akcji „kulturalny autobus” w Domu Kultury w Sławie odbyła się magiczna, andrzejkowa impreza, podczas której dzieci bawiły się z zespołem czarodziejów i wróżbitów. Kilkugodzinna zabawa przeplatana była wróżbami i konkursami andrzejkowymi takimi jak: latanie na miotle, zgaduj-zgadula. Największym zaciekawieniem wśród dzieci było lanie wosku i odczytanie z niego wróżby. Wesoła muzyka zachęcała do wspólnych tańców. Został przygotowany także „bufet słodkości” i wszystkie dzieci otrzymały złote dukaty, które zamieniały na watę cukrową. Tego dnia dobrej zabawy i emocji było co niemiara.
Organizatorzy:
Urząd Miejski w Sławie
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie
/SCKiW-MP/

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin