alt

 

 

 

Kliknij na zapytanie ofertowe, aby powiększyć.

 

alt17 września 2016 r. w ramach cyklu puk...puk.. KULTURA! Tropem średniowiecza spotkanie odbyło się w Goli, gdzie również na uczestników czekało pełno atrakcji i miłych przeżyć. Zachwycone dzieci brały udział w konkursach z nagrodami, przeciąganiu liny. Były występy wokalne i taneczne, ognisko, słodycze i puszczano gigantyczne bańki mydlane.

Organizatorzy: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, Sołtys i Rada Sołecka wsi Gola oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie.
/MP-SCKiW/

 

alt11 września 2016 r. na boisku sportowym przy świetlicy w Nowym Strączu odbyło się spotkanie kulturalne pod nazwą puk...puk.. KULTURA! Tropem średniowiecza. Uczestnicy imprezy przenieśli się na chwilę w dawne czasy. Nie zabrakło ciekawych atrakcji: była inscenizacja średniowieczna, występy taneczne, dawne gry, zabawy zespołowe i konkursy z nagrodami takie jak: ciuciubabka, bilard średniowieczny i spacer nosiwody. Dodatkowo na dzieci czekały słodkości,napoje, ognisko i dmuchana zjeżdżalnia.

Organizatorzy: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, Sołtys i Rada Sołecka wsi Nowe Strącze oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie.
/MP-SCKiW/

 

alt2 października 2016r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie w ramach cyklu „Spotkania z podróżnikami” gościliśmy panią Monikę Witkowską. Tym razem podróżniczka opowiedziała o fascynującej wyprawie po krajach Afryki: Kamerunie, Gabonie, Angoli i Gwinei Równikowej. Uczestnicy poznali kulturę i zwyczaje mieszkańców tej części świata. Prelekcja została uzupełniona ciekawymi zdjęciami przywiezionymi z podróży. Na koniec padło wiele pytań ze strony publiczności.
Inicjatywa dofinansowana ze środków Gminy Sława.
Mecenas: Bank Spółdzielczy we Wschowie.
Wsparcie:
OLYMPUS,
Piekarnia Gierczak,
Kaja Komputer.
Organizatorami cyklu są:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty,
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.

/MP-SCKiW/

 

altalt

 

 

 

Kliknij, aby powiększyć.

 

altW Domu Kultury w Sławie odbył się spektakl pt. "Para buch, koła w ruch, czyli kabaret na długiej przerwie". Teatr Obwoźny Włóczykij gościł ostatnio w Ciosańcu i Krzepielowie, a 30.08.2016 dał przedstawienie dla najmłodszych mieszkańców Sławy. Wstęp na spektakl był darmowy.
50 minutowy, zabawny występ zaangażował dzieci do wspólnej zabawy.

Tekst J. Paczkowska, foto H. Cyran

 

altW minioną sobotę (tj. 27.08.2016 r.) na plaży miejskiej w Sławie odbyła się druga edycja Pikniku Służb Mundurowych i Ratownictwa Medycznego pod patronatem Burmistrza Sławy.
Na terenie ośrodka SCKiW powstało wiele stref, m.in. strefa medyczna, wojskowa, policyjna, strażacka, nadleśnictwa, artystyczna i gastronomiczna. Atrakcji nie zabrakło dla nikogo. Imprezę rozpoczął piękny pokaz umiejętności Zespołu Mażoretek „Finezja” działających przy Stowarzyszeniu Kultury Ziemi Wschowskiej,

 

altObwoźny „Teatr Włóczykij” odwiedził ostatnio Dom Kultury w Ciosańcu oraz Krzepielowie. Spektakl, który zaprezentowano najmłodszym widzom trwał 40 minut i był oparty  na bajce Wandy Chotomskiej „Przygody jeża spod miasta Zgierza”. To przepiękna i wzruszająca opowieść o tym, jak trudno jest żyć bez rodziny oraz bliskich krewnych i dlaczego dziadkowie, babcie, ciocie, wujkowie i kuzynostwo są tak ważni w życiu młodego człowieka. Przedstawienie grane przez jednego aktora z użyciem tradycyjnych form teatralnych (tj. pacynki, kukiełki i maski) cieszyło się sporym zainteresowaniem i wywoływało entuzjastyczne reakcje małych widzów.

A. Paczkowska

 

altMiniony weekend upłynął pod znakiem wielkiej rozrywki i udanej zabawy. Tradycyjne święto naszego miasta jak zwykle przyciągnęło rzeszę mieszkańców i turystów. Historia Dni Sławy sięga 1991 roku, kiedy to po raz pierwszy zorganizowano cykl imprez masowych pod nazwą Jarmark Sławski. W tym roku imprezę rozpoczęto od wystawy malarskiej (piękne pejzaże malowane na liściach) pt. "Zaklinając czas w palecie barw" Ewy Lipnickiej oraz prezentacji kolejnej książki napisanej pod redakcją Alfreda Roslera pt. "Z Kresów do ... Sławy". Przeczytać można w niej wiele historii pokolenia naszych dziadków, przy czym każda z nich jest historią zarówno niewyobrażalną i straszną, a jednak tak boleśnie prawdziwą. Na scenie przy plaży głównej SCKiW tego wieczoru publiczność rozweselał kabaret K2 i Tomasz Jachimek.

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin