alt31 maja 2017 w Domu Kultury w Śmieszkowie obyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Mamy i Taty. Dzieci zaprezentowały przygotowany program artystyczny oraz układy taneczne, a na koniec wręczyły prezenty i złożyły życzenia. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy zasiedli wspólnie do słodkiego poczęstunku.

Organizatorzy:
Dom Kultury w Śmieszkowie
Szkoła Podstawowa w Śmieszkowie
Rada Rodziców
D.D SCKiW

 

altW niedzielne popołudnie, 28 maja 2017 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyło się kolejne już spotkanie z podróżnikiem. Naszym gościem była Weronika Mliczewska – antropolożka, reżyserka filmów dokumentalnych, fotografka, dla której najważniejszy jest drugi człowiek. Opowiedziała o swojej pasji, jaką są podróże i kontakt z innymi kulturami. Na początku wprowadziła nas w świat Majów, wśród których żyła przez kilka tygodni, by przenieść nas do kolorowej Japonii, przepłynąć z nami Amazonkę i zakończyć swoją opowieść w Indiach. Pani Weronika po zakończonej opowieści z chęcią odpowiadała na pytania oraz podpisywała swoją książkę „Na początku jest koniec”. Pani Weronika gościła również w Domu Kultury w Krzepielowie. Kto nie był, niech żałuje.

Zapraszamy na kolejne spotkanie z podróżnikiem do Sławy, które odbędzie się w niedzielę 25 czerwca 2017 r.

organizatorzy:
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku

inicjatywa dofinansowana ze środków Gminy Sława
mecenat: Bank Spółdzielczy we Wschowie
wsparcie: OLYMPUS i Piekarnia Gierczak

D.D. SCKiW


 

altW piątkowe popołudnie, 26 maja 2017 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyły się ostatnie już, IV eliminacje Festiwalu piosenki „Śpiewać może każdy” Sława 2017. Na ostatnie eliminacje wpłynęła ogromna ilość zgłoszeń. Ostatecznie w  eliminacjach wzięły udział 34 osoby, w  czterech kategoriach wiekowych.

Rangę tego Festiwalu potwierdza fakt, że chęć sprawdzenia swoich umiejętności wokalnych zgłosiły osoby z odległych miejscowości jak Rzeczyca w województwie łódzkim, Kiączyn w powiecie szamotulskim. Rzesza uczestników pochodzi z województwa lubuskiego i ościennych: wielkopolskiego i dolnośląskiego.

Rada artystyczna w składzie:

 

altalt

 

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na kolejne "Spotkanie z podróżnikiem", które odbędzie się 28 maja 2017 r. w Domu Kultury w Sławie o godz. 16:00 oraz w Domu Kultury w Krzepielowie o godz. 18:30.
Gościem będzie Weronika Mliczewska, która opowie o swojej "Podróży za marzeniami".
Szczegóły pokazu w Sławie: http://www.tworczehoryzonty.pl/…/430-weronika-mliczewska-w-…
Szczegóły pokazu w Krzepielowie: http://www.tworczehoryzonty.pl/…/432-weronika-mliczewska-w-…

 

alt28 maja 2017 r. (niedziela) o godz. 15:00 na boisku przy Gimnazjum w Sławie odbędzie się VI Festyn Rodzinny. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji m.in.: gry i zabawy rodzinne, grill, kawa, herbata, ciasto, występy artystyczne, zumba, loteria z nagrodami. Dodatkowo odbędą się pokazy musztry, judo oraz ptaków drapieżnych. Dochód z festynu zostanie przekazany na wyjazdy wakacyjne dzieci i młodzieży.
Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Organizator: Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Michała Archanioła w Sławie.

 

alt23 maja o godzinie 18:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie, odbyła się projekcja filmu Marcina Wrony pt." Demon". Po projekcji publiczność spotkała się z aktorką Agnieszką Żulewską, która zagrała w tym filmie pierwszoplanowa rolę. Z entuzjazmem opowiedziała widzom o pracy na planie, o swojej pasji, jaką jest aktorstwo oraz o doświadczeniach w tym zawodzie. Publiczność była zachwycona otwartością aktorki. Z ciekawością wysłuchała jej opowieści o świecie filmu.

Seans i spotkanie z aktorką zostało zorganizowane w ramach cyklu "Spotkania z filmowcami", którego organizatorami są: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.

Inicjatywa dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego i Gminy Sława.

 

altDzieci i młodzież z pracowni plastycznej Domu Kultury w Sławie pracujące pod czujnym okiem plastyczki, pani Anny Tomiczek, wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Makulatura to nie śmieć- owady", organizowanym przez MDK Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Na konkurs nadesłano 1245 prac z całej Polski, z ponad 100 placówek oświatowych, wychowawczych i kulturalnych. Komisja oceniając prace kierowała się estetyką wykonania, samodzielnością, pomysłowością w wykorzystaniu materiałów, kreatywnością i niestandardowym podejściem do formy. Spośród tak dużej ilości nadesłanych prac zostały zauważone "owadzie" dzieła naszych wychowanków. W kategorii Szkoła Podstawowa klasy IV - VI wyróżnienie otrzymała nasza reprezentantka, Alicja Przydróżna, natomiast do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się prace Laury Schudaj oraz Oktawii Suchorskiej.

Serdecznie gratulujemy młodym twórcom i życzymy dalszych sukcesów!!!
D.D SCKiW

 

 

altW Domu Kultury w Sławie od poniedziałkowego poranka świetne nastroje. Jak pisaliśmy wcześniej, zespół "Sławianie" ze Sławy, otrzymał nominację do udziału w XI Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Czerwieńsku, który odbył się w niedzielę, 21 maja 2017 roku.
Śpieszymy poinformować, że sławski zespół odniósł ogromny sukces.
Po pierwsze - zdobył I miejsce w kategorii "Instrumenty żywe"!!!
Po drugie - zdobył główną nagrodę - Grand Prix XI Festiwalu Piosenki Biesiadnej Czerwieńsk 2017.
Po trzecie - otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1600 zł.
Po czwarte - utwory zespołu zostaną zaprezentowane w Radiu Zachód, w audycji "Swojskie klimaty". Informację o dniu i godzinie emisji materiału zamieścimy na stronie internetowej i fanpag`u SCKiW.

Na festiwalu wystąpiło 19 zespołów, a wśród nich kilkunastoosobowa grupa członków Akademii Dorosłego Człowieka ze Sławy,

 

altStowarzyszenie Twórcze Horyzonty i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku zapraszają na "Spotkania z filmowcami" w Sławie.
23 maja o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Sławie
w ramach "Spotkań z filmowcami" gościem będzie Agnieszka Żulewska.
Spotkanie poprzedzi projekcja filmu "Demon" Marcina Wrony, w którym aktorka zagrała pierwszoplanową rolę.
szczegóły: http://www.tworczehoryzonty.pl/…/436-demon-i-spotkanie-z-ag…
Inicjatywa dofinansowana ze środków
Powiatu Wschowskiego i Gminy Sława. Wstęp: wolny - ilość miejsc ograniczona.

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin