alt

22 lutego 2014 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbył się wspaniały koncert wirtuoza bluesowej gitary Gwyna Ashtona`a. Publiczność podczas 2 - godzinnego koncertu miała okazję wysłuchać utwory autorstwa Gwyna Ashton`a. Koncert był prawdziwą ucztą gitarową, wyśmienita muzyka wprowadziła publiczność w świetną zabawę.

 

altPo raz kolejny 22 lutego 2014 roku dzieci wzięły udział w akcji noszącej tytuł "Kulturalny autobus". Celem przedsięwzięcia organizowanego przez Sławskie Centrum kultury i Wypoczynku w Sławie, jest zorganizowanie dzieciom aktywnego spędzania czasu wolnego i zajeć, które poprzez naukę bawią. Od najwcześniejszych godzin porannych po wsiach gminy Sława kursował autobus, który przywiózł dzieci do Domu Kultury w Śmieszkowie. Organizatorzy przygotowali dla dzieci  Spotkanie Walentynkowe. Dzieci brały udział w grach i zabawach związanych ze Świętem Zakochanych min. w zagadkach, guizach, konkursach tanecznych  szczególnie spodobał się dzieciom taniec w parach na gazecie. Każdy dostał czerwone serduszko, które mógł przekazać pózniej swojej sympatii. Było dużo śmiechu i zabawy. Ponadto dzieci zostały poczęstowane pysznym ciastem drożdżowym oraz napojem. Wszyscy świetnie się bawili, dobry nastrój dopisywał każdemu. Impreza zorganizowana przez Urząd Miejski w Sławie, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie oraz OPS- Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie.

 

altFerie pod śnieżynką” pod takim hasłem przebiegały tegoroczne ferie zimowe w Domu Kultury w Ciosańcu. Każdego dnia placówkę odwiedzało ponad dwadzieścia uczestników w dobrych humorach i z mocnym postanowieniem świetnej zabawy.

W pierwszym dniu ferii po krótkiej pogadance na temat zachowania bezpieczeństwa podczas trwania wypoczynku zimowego uczestnicy zajęć tworzyli prezentację komputerową „Feriowo – czyli zdrowo i bezpiecznie.

Następnego dnia odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej „W oczekiwaniu na... żurawie” pana Piotra Dziełakowskiego. W wydarzeniu wzięły udział nie tylko dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia w Domu Kultury, ale również mieszkańcy Ciosańca i dzieci z Świetlicy Profilaktycznej.

„Ciasteczko dla Babci i Dziadka” w trzecim dniu ferii dzieci rozwijały swoje talenty cukiernicze, ponieważ piekły ciasteczka na piątkowe spotkanie z Babcią i Dziadkiem.

100 kruchych ciasteczek z marmoladą zostało przygotowanych i czekało już tylko na piątkowe spotkanie.

 

altPierwszy dzień ferii zimowych w Domu Kultury w Śmieszkowie rozpoczął się spotkaniem dzieci i młodzieży z panią Celiną Margowniczy - przewodniczącą Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Gminie Sława oraz panią Wieńczysławą Koza - przewodniczącą Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Śmieszkowie, a także:  Komendantem Straży Miejskiej w Sławie panem Jerzym Rudnickim i współpracownikami, panem Robertem Wagnerem - szefem Ratownictwa Wodnego w Sławie, którzy wygłosili pogadankę na temat zachowania bezpieczeństwa podczas trwania tegorocznego wypoczynku zimowego oraz zwracali uwagę na warunki w jakich powinny być przetrzymywane zwierzęta domowe.

 

altFerie zimowe w Domu Kultury w Sławie rozpoczęły się 03 lutego i potrwają so 14 lutego. Dla dzieci i młodzieży przygotowanych jest wiele ciekawych atrakcji, zajęć manualnych, plastycznych, muzyczno - tanecznych. Każdy dzień jest aktywny i inny od poprzedniego.

 

alt19 stycznia 2014r. (niedziela), o godz. 19.00 w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie odbył sie Koncert Noworoczny. Wystąpił Piotr Czajkowski z towarzyszeniem kwartetu z progrmamem pn."Karnawał w rytmach neapolitańskich". Piotr Czajkowski tenor liryczny zdobywca Złotego Medalu na Międzynarodowym Konkursie Verdiego w Bussego, rozpoczął swoją karierę w Teatrze Wielkim w Warszawie, a po wyjeździe z Polski był solistą wielu Teatrów Operowych m.in. w Kiel (Niemcy) Vichy (Francja), Karlsruhe (Niemcy), Luxemburgu, Dreznie, Istanbule (Turcja), Operze Kameralnej w Tel Avivie (Izrael), w Operze w Haifie (Izrael) w Sofii - Bułgaria, w Moskwie- Rosja, Wilnie - Litwa. Występował u boku Placido Domingo, Lucii Aliberti, Brendy Roberts, Regine Crespin i Juan Ponsa. Od 2000 regularnie występuje gościnnie dla Towarzystwa Wagnerowskiego w Dallas w Stanach Zjednoczonych.

 

altW Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Sławie 19.01.2014 r. odbył się koncert kolęd w wykonaniu Akademi Dorosłego Człowieka “Sławianie”.  W kościele podczas koncertu zasiadł prawie komplet publiczności, który wysłuchał tradycyjnych polskich kolęd w języku literackim oraz w gwarze góralskiej.

 

altW ramach działań pracowni plastycznej sławskiego Domu Kultury dzieci i młodzież biorą udział w różnorodnych konkursach artystycznych. Ostatnio młodzi próbowali swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie fotograficznym i plastycznym z elementami literackimi pt. „Seniorzy Oczami Młodych”. Konkurs realizowano w ramach projektu wsparcia środowisk senioralnych zatytułowanego „Pasje przez pokolenia”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013. Organizatorem przedsięwzięcia była fundacja „WIEM I UMIEM” z Gdańska.

 

altDzięki gorącym sercom mieszkańców naszej Gminy znów padł rekord. W tym roku uzbieraliśmy na rzecz WOŚP 20 031,33 zł oraz walutę obcą: 31,62 EUR w bilonie, 7,52  GBP w bilonie, 1 USD. Orkiestra zagrała tym razem, aby zakupić specjalistyczny sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W akcję sztabu SCKiW włączyło się 31 wolontariuszy, którzy zbierali datki w miejscowościach Sława, Ciosaniec, Spokojna, Śmieszkowo, Stare Strącze, Krzepielów i Lipinki. Jak co roku atrakcji nie brakowało. Imprezę poprowadzili: pan Piotr Kokorniak – Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Henryk Cyran – szef Sztabu SCKiW Sława. Wszystko rozpoczęło się od godz. 17.00, na scenie wystąpili Oliwia Taras,Izabela Jankowiak, Kacper Mikołajczuk z sekcji wokalnej Domu Kultury w Sławie oraz zespół "Rad" z Zielonej Góry i Nowej Soli. Na imprezie pojawił się wielki dziesięciokilogramowy tort urodzinowy – ufundowany przez Piekarnię Dobrosława BIS A.A. Maciukiewicz Spółka Cywilna. Przez cały czas trwania Finału, odbywała się licytacja gadżetów przekazanych przez WOŚP w Warszawie oraz sponsorów. Podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławie „Pod młotek poszły” m.in.:

- roczny bilet na trasie Sława - Nowa Sól - Sława ufundowany przez Państwa Urszulę i Stanisława Matczak Przewozy Pasażerskie Leonidas S.C.,

- voucher na 50 litrów paliwa lub mycie samochodu oraz godzinną grę w bowling ufundowane przez P.H.U. "Mako" Mały Sp. J.,

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński