altW piątek 7 marca w Domu Kultury w Ciosańcu z okazji Dnia Kobiet odbyło się "Popołudnie z poezją śpiewaną".
Po uroczystym powitaniu wszystkich Pań przez Radnego Powiatowego pana Zdzisława Siemczyka oraz Sołtysa pana Piotra Gracza i wręczeniu kwiatów, przyszedł czas na część artystyczną tego wydarzenia.
Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się dzieci oraz młodzież z Domu Kultury w Ciosańcu, prezentując humorystyczne scenki kabaretowe.
 

alt14 marca 2014 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbył się XI Turniej Profilaktyki „Żyj zdrowo i kolorowo”. W tym roku odbyły się konkurencje o charakterze teoretycznym i praktycznym, uczestnicy rozwiązywali krzyżówkę i test wiedzy z zakresu pierwszej pomocy i uzależnień, a na koniec drużyny prezentowały scenkę rodzajową z użyciem haseł profilaktycznych. Wszyscy uczniowie przystąpili do konkursu z dużym zaangażowaniem, widać było wyraźnie element współzawodnictwa, ale także świetną zabawę. Celem konkursu było propagowanie zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia, wzbogacenie wiedzy na temat szkodliwości używek oraz uświadomienie zagrożeń, jakie niosą za sobą uzależnienia. Nagrody ufundował Burmistrz Sławy, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie.

 

alt

Dnia 09.03.2014 r. o godzinie 16:00 w auli Gimnazjum im. L. Stępczaka z okazji Dnia Kobiet wystąpił Kabaret Jurki z Zielonej Góry. Do wspólnej zabawy wszystkich zgromadzonych zaprosił Pan Piotr Kokorniak – Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Przed kabaretowym spotkaniem przeboje o tematyce kobiecej z repertuaru polskich artystów zaśpiewała wokalistka ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku – Izabela Jankowiak. Następnie czteroosobowa formacja w składzie – Agnieszka „Marylka” Litwin – Sobańska,Wojtek Kamiński, Przemysław „Szasza” Żejmo oraz Marek Litwin zaprezentowała swoje najpopularniejsze skecze m. in. Ojciec, Piłkarz, Mirek, Andrzej, Mamusia, Kocia i wiele innych.

 

 

alt28.02.2014 r. w Domu Kultury w Sławie odbyły się I eliminacje XIV Festiwalu Piosenki " Śpiewać może każdy". Konkurs ma już wieloletnią tradycję i  cieszy się wśród dzieci, młodzieży i dorosłych dużym, wciąż rosnącym zainteresowaniem. Kolejny rok z rzędu mięliśmy okazję posłuchać młodych artystów interpretujących polską piosenkę, poziom był bardzo wysoki, ale wygrać musieli najlepsi.
Komisja konkursowa w składzie: Łukasz Kielnar - przewodniczący komisji, panTomasz Łuczak i pani Małgorzata Tryczyńska po wysłuchaniu   uczestników postanowiła nagrodzić następujące osoby:
statuetkę małego mikrofonu otrzymali:

w I grupie (rocznik 2002-2004) - Kacper Mikołajczuk ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie
w II grupie (rocznik 1999-2001) - Martyna Starosta z Gminazjum w Buku
w III grupie (rocznik 1996-1998) Urszula Nowacka z Zespołu Szkoł w Miejskiej Górce

 

alt

22 lutego 2014 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbył się wspaniały koncert wirtuoza bluesowej gitary Gwyna Ashtona`a. Publiczność podczas 2 - godzinnego koncertu miała okazję wysłuchać utwory autorstwa Gwyna Ashton`a. Koncert był prawdziwą ucztą gitarową, wyśmienita muzyka wprowadziła publiczność w świetną zabawę.

 

altPo raz kolejny 22 lutego 2014 roku dzieci wzięły udział w akcji noszącej tytuł "Kulturalny autobus". Celem przedsięwzięcia organizowanego przez Sławskie Centrum kultury i Wypoczynku w Sławie, jest zorganizowanie dzieciom aktywnego spędzania czasu wolnego i zajeć, które poprzez naukę bawią. Od najwcześniejszych godzin porannych po wsiach gminy Sława kursował autobus, który przywiózł dzieci do Domu Kultury w Śmieszkowie. Organizatorzy przygotowali dla dzieci  Spotkanie Walentynkowe. Dzieci brały udział w grach i zabawach związanych ze Świętem Zakochanych min. w zagadkach, guizach, konkursach tanecznych  szczególnie spodobał się dzieciom taniec w parach na gazecie. Każdy dostał czerwone serduszko, które mógł przekazać pózniej swojej sympatii. Było dużo śmiechu i zabawy. Ponadto dzieci zostały poczęstowane pysznym ciastem drożdżowym oraz napojem. Wszyscy świetnie się bawili, dobry nastrój dopisywał każdemu. Impreza zorganizowana przez Urząd Miejski w Sławie, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie oraz OPS- Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie.

 

altFerie pod śnieżynką” pod takim hasłem przebiegały tegoroczne ferie zimowe w Domu Kultury w Ciosańcu. Każdego dnia placówkę odwiedzało ponad dwadzieścia uczestników w dobrych humorach i z mocnym postanowieniem świetnej zabawy.

W pierwszym dniu ferii po krótkiej pogadance na temat zachowania bezpieczeństwa podczas trwania wypoczynku zimowego uczestnicy zajęć tworzyli prezentację komputerową „Feriowo – czyli zdrowo i bezpiecznie.

Następnego dnia odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej „W oczekiwaniu na... żurawie” pana Piotra Dziełakowskiego. W wydarzeniu wzięły udział nie tylko dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia w Domu Kultury, ale również mieszkańcy Ciosańca i dzieci z Świetlicy Profilaktycznej.

„Ciasteczko dla Babci i Dziadka” w trzecim dniu ferii dzieci rozwijały swoje talenty cukiernicze, ponieważ piekły ciasteczka na piątkowe spotkanie z Babcią i Dziadkiem.

100 kruchych ciasteczek z marmoladą zostało przygotowanych i czekało już tylko na piątkowe spotkanie.

 

altPierwszy dzień ferii zimowych w Domu Kultury w Śmieszkowie rozpoczął się spotkaniem dzieci i młodzieży z panią Celiną Margowniczy - przewodniczącą Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Gminie Sława oraz panią Wieńczysławą Koza - przewodniczącą Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Śmieszkowie, a także:  Komendantem Straży Miejskiej w Sławie panem Jerzym Rudnickim i współpracownikami, panem Robertem Wagnerem - szefem Ratownictwa Wodnego w Sławie, którzy wygłosili pogadankę na temat zachowania bezpieczeństwa podczas trwania tegorocznego wypoczynku zimowego oraz zwracali uwagę na warunki w jakich powinny być przetrzymywane zwierzęta domowe.

 

altFerie zimowe w Domu Kultury w Sławie rozpoczęły się 03 lutego i potrwają so 14 lutego. Dla dzieci i młodzieży przygotowanych jest wiele ciekawych atrakcji, zajęć manualnych, plastycznych, muzyczno - tanecznych. Każdy dzień jest aktywny i inny od poprzedniego.

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński