altFerie zimowe w Domu Kultury w Sławie rozpoczęły się 03 lutego i potrwają so 14 lutego. Dla dzieci i młodzieży przygotowanych jest wiele ciekawych atrakcji, zajęć manualnych, plastycznych, muzyczno - tanecznych. Każdy dzień jest aktywny i inny od poprzedniego.

 

alt19 stycznia 2014r. (niedziela), o godz. 19.00 w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie odbył sie Koncert Noworoczny. Wystąpił Piotr Czajkowski z towarzyszeniem kwartetu z progrmamem pn."Karnawał w rytmach neapolitańskich". Piotr Czajkowski tenor liryczny zdobywca Złotego Medalu na Międzynarodowym Konkursie Verdiego w Bussego, rozpoczął swoją karierę w Teatrze Wielkim w Warszawie, a po wyjeździe z Polski był solistą wielu Teatrów Operowych m.in. w Kiel (Niemcy) Vichy (Francja), Karlsruhe (Niemcy), Luxemburgu, Dreznie, Istanbule (Turcja), Operze Kameralnej w Tel Avivie (Izrael), w Operze w Haifie (Izrael) w Sofii - Bułgaria, w Moskwie- Rosja, Wilnie - Litwa. Występował u boku Placido Domingo, Lucii Aliberti, Brendy Roberts, Regine Crespin i Juan Ponsa. Od 2000 regularnie występuje gościnnie dla Towarzystwa Wagnerowskiego w Dallas w Stanach Zjednoczonych.

 

altW Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Sławie 19.01.2014 r. odbył się koncert kolęd w wykonaniu Akademi Dorosłego Człowieka “Sławianie”.  W kościele podczas koncertu zasiadł prawie komplet publiczności, który wysłuchał tradycyjnych polskich kolęd w języku literackim oraz w gwarze góralskiej.

 

altW ramach działań pracowni plastycznej sławskiego Domu Kultury dzieci i młodzież biorą udział w różnorodnych konkursach artystycznych. Ostatnio młodzi próbowali swoich sił w Ogólnopolskim Konkursie fotograficznym i plastycznym z elementami literackimi pt. „Seniorzy Oczami Młodych”. Konkurs realizowano w ramach projektu wsparcia środowisk senioralnych zatytułowanego „Pasje przez pokolenia”, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2012-2013. Organizatorem przedsięwzięcia była fundacja „WIEM I UMIEM” z Gdańska.

 

altDzięki gorącym sercom mieszkańców naszej Gminy znów padł rekord. W tym roku uzbieraliśmy na rzecz WOŚP 20 031,33 zł oraz walutę obcą: 31,62 EUR w bilonie, 7,52  GBP w bilonie, 1 USD. Orkiestra zagrała tym razem, aby zakupić specjalistyczny sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. W akcję sztabu SCKiW włączyło się 31 wolontariuszy, którzy zbierali datki w miejscowościach Sława, Ciosaniec, Spokojna, Śmieszkowo, Stare Strącze, Krzepielów i Lipinki. Jak co roku atrakcji nie brakowało. Imprezę poprowadzili: pan Piotr Kokorniak – Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Henryk Cyran – szef Sztabu SCKiW Sława. Wszystko rozpoczęło się od godz. 17.00, na scenie wystąpili Oliwia Taras,Izabela Jankowiak, Kacper Mikołajczuk z sekcji wokalnej Domu Kultury w Sławie oraz zespół "Rad" z Zielonej Góry i Nowej Soli. Na imprezie pojawił się wielki dziesięciokilogramowy tort urodzinowy – ufundowany przez Piekarnię Dobrosława BIS A.A. Maciukiewicz Spółka Cywilna. Przez cały czas trwania Finału, odbywała się licytacja gadżetów przekazanych przez WOŚP w Warszawie oraz sponsorów. Podczas koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sławie „Pod młotek poszły” m.in.:

- roczny bilet na trasie Sława - Nowa Sól - Sława ufundowany przez Państwa Urszulę i Stanisława Matczak Przewozy Pasażerskie Leonidas S.C.,

- voucher na 50 litrów paliwa lub mycie samochodu oraz godzinną grę w bowling ufundowane przez P.H.U. "Mako" Mały Sp. J.,

 

alt09 grudnia 2013 r., o godz. 1000 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie dyplomów oraz nagród w III Gminnym Konkursie na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową pt. „Szopka bożonarodzeniowa – kreacja i tradycja” pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem pani Danuty Pitrowskiej – Sekretarz Gminy, laureatów konkursu wraz z rodzicami i opiekunami, członków komisji konkursowej pani Marleny John – pracownika Referatu Rozwoju i Promocji Gminy oraz Anny Tomiczek – plastyk SCKiW. Wysłuchano mini recitalu Izabeli Jankowiak z sekcji wokalnej Domu Kultury w Sławie pod kierunkiem instruktora Henryka Cyrana. Po wprowadzaniu uczestników uroczystości w magiczną, świąteczną atmosferę ujawniono nazwiska autorów nagrodzonych i wręczono dyplomy oraz nagrody. Podsumowania konkursu w imieniu Burmistrza Sławy dokonała pani Danuta Pitrowska – Sekretarz Gminy, dziękując za udział i gratulując wszystkim uczestnikom. Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku Piotr Kokorniak oraz proboszcz ks. Jerzy Ślusarczyk gratulują wszystkich laureatom i życzą samych sukcesów w kolejnych konkursach.

 

alt20 października 2013r. na terenie Domu Kultury w Sławie odbył się Jesienny Piknik Rodzinny „Dyniowy zawrót głowy”. W czas złotej polskiej jesieni próbowaliśmy odczarować dynie zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkurencjach m.in.: szukaniu „złotej dyni”,

 
alt
 

altW dniach 26-28 lipca 2013r. w Sławie odbyły się dni miasta pod nazwą „Lato bez granic-Sława 2013”. Największą gwiazdą tegorocznej imprezy był znany zespół De Mono oraz Czerwone Gitary, zespoły wystąpiły w sobotni wieczór na scenie przy plaży SCKiW. Występy przyciągnęły tysiące osób, które wysłuchały największych przebojów zespołów.

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin