alt

Dnia 09.03.2014 r. o godzinie 16:00 w auli Gimnazjum im. L. Stępczaka z okazji Dnia Kobiet wystąpił Kabaret Jurki z Zielonej Góry. Do wspólnej zabawy wszystkich zgromadzonych zaprosił Pan Piotr Kokorniak – Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. Przed kabaretowym spotkaniem przeboje o tematyce kobiecej z repertuaru polskich artystów zaśpiewała wokalistka ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku – Izabela Jankowiak. Następnie czteroosobowa formacja w składzie – Agnieszka „Marylka” Litwin – Sobańska,Wojtek Kamiński, Przemysław „Szasza” Żejmo oraz Marek Litwin zaprezentowała swoje najpopularniejsze skecze m. in. Ojciec, Piłkarz, Mirek, Andrzej, Mamusia, Kocia i wiele innych.

 

 

alt28.02.2014 r. w Domu Kultury w Sławie odbyły się I eliminacje XIV Festiwalu Piosenki " Śpiewać może każdy". Konkurs ma już wieloletnią tradycję i  cieszy się wśród dzieci, młodzieży i dorosłych dużym, wciąż rosnącym zainteresowaniem. Kolejny rok z rzędu mięliśmy okazję posłuchać młodych artystów interpretujących polską piosenkę, poziom był bardzo wysoki, ale wygrać musieli najlepsi.
Komisja konkursowa w składzie: Łukasz Kielnar - przewodniczący komisji, panTomasz Łuczak i pani Małgorzata Tryczyńska po wysłuchaniu   uczestników postanowiła nagrodzić następujące osoby:
statuetkę małego mikrofonu otrzymali:

w I grupie (rocznik 2002-2004) - Kacper Mikołajczuk ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie
w II grupie (rocznik 1999-2001) - Martyna Starosta z Gminazjum w Buku
w III grupie (rocznik 1996-1998) Urszula Nowacka z Zespołu Szkoł w Miejskiej Górce

 

alt

22 lutego 2014 r. w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbył się wspaniały koncert wirtuoza bluesowej gitary Gwyna Ashtona`a. Publiczność podczas 2 - godzinnego koncertu miała okazję wysłuchać utwory autorstwa Gwyna Ashton`a. Koncert był prawdziwą ucztą gitarową, wyśmienita muzyka wprowadziła publiczność w świetną zabawę.

 

altPo raz kolejny 22 lutego 2014 roku dzieci wzięły udział w akcji noszącej tytuł "Kulturalny autobus". Celem przedsięwzięcia organizowanego przez Sławskie Centrum kultury i Wypoczynku w Sławie, jest zorganizowanie dzieciom aktywnego spędzania czasu wolnego i zajeć, które poprzez naukę bawią. Od najwcześniejszych godzin porannych po wsiach gminy Sława kursował autobus, który przywiózł dzieci do Domu Kultury w Śmieszkowie. Organizatorzy przygotowali dla dzieci  Spotkanie Walentynkowe. Dzieci brały udział w grach i zabawach związanych ze Świętem Zakochanych min. w zagadkach, guizach, konkursach tanecznych  szczególnie spodobał się dzieciom taniec w parach na gazecie. Każdy dostał czerwone serduszko, które mógł przekazać pózniej swojej sympatii. Było dużo śmiechu i zabawy. Ponadto dzieci zostały poczęstowane pysznym ciastem drożdżowym oraz napojem. Wszyscy świetnie się bawili, dobry nastrój dopisywał każdemu. Impreza zorganizowana przez Urząd Miejski w Sławie, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie oraz OPS- Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie.

 

altFerie pod śnieżynką” pod takim hasłem przebiegały tegoroczne ferie zimowe w Domu Kultury w Ciosańcu. Każdego dnia placówkę odwiedzało ponad dwadzieścia uczestników w dobrych humorach i z mocnym postanowieniem świetnej zabawy.

W pierwszym dniu ferii po krótkiej pogadance na temat zachowania bezpieczeństwa podczas trwania wypoczynku zimowego uczestnicy zajęć tworzyli prezentację komputerową „Feriowo – czyli zdrowo i bezpiecznie.

Następnego dnia odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej „W oczekiwaniu na... żurawie” pana Piotra Dziełakowskiego. W wydarzeniu wzięły udział nie tylko dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia w Domu Kultury, ale również mieszkańcy Ciosańca i dzieci z Świetlicy Profilaktycznej.

„Ciasteczko dla Babci i Dziadka” w trzecim dniu ferii dzieci rozwijały swoje talenty cukiernicze, ponieważ piekły ciasteczka na piątkowe spotkanie z Babcią i Dziadkiem.

100 kruchych ciasteczek z marmoladą zostało przygotowanych i czekało już tylko na piątkowe spotkanie.

 

altPierwszy dzień ferii zimowych w Domu Kultury w Śmieszkowie rozpoczął się spotkaniem dzieci i młodzieży z panią Celiną Margowniczy - przewodniczącą Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Gminie Sława oraz panią Wieńczysławą Koza - przewodniczącą Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet w Śmieszkowie, a także:  Komendantem Straży Miejskiej w Sławie panem Jerzym Rudnickim i współpracownikami, panem Robertem Wagnerem - szefem Ratownictwa Wodnego w Sławie, którzy wygłosili pogadankę na temat zachowania bezpieczeństwa podczas trwania tegorocznego wypoczynku zimowego oraz zwracali uwagę na warunki w jakich powinny być przetrzymywane zwierzęta domowe.

 

altFerie zimowe w Domu Kultury w Sławie rozpoczęły się 03 lutego i potrwają so 14 lutego. Dla dzieci i młodzieży przygotowanych jest wiele ciekawych atrakcji, zajęć manualnych, plastycznych, muzyczno - tanecznych. Każdy dzień jest aktywny i inny od poprzedniego.

 

alt19 stycznia 2014r. (niedziela), o godz. 19.00 w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie odbył sie Koncert Noworoczny. Wystąpił Piotr Czajkowski z towarzyszeniem kwartetu z progrmamem pn."Karnawał w rytmach neapolitańskich". Piotr Czajkowski tenor liryczny zdobywca Złotego Medalu na Międzynarodowym Konkursie Verdiego w Bussego, rozpoczął swoją karierę w Teatrze Wielkim w Warszawie, a po wyjeździe z Polski był solistą wielu Teatrów Operowych m.in. w Kiel (Niemcy) Vichy (Francja), Karlsruhe (Niemcy), Luxemburgu, Dreznie, Istanbule (Turcja), Operze Kameralnej w Tel Avivie (Izrael), w Operze w Haifie (Izrael) w Sofii - Bułgaria, w Moskwie- Rosja, Wilnie - Litwa. Występował u boku Placido Domingo, Lucii Aliberti, Brendy Roberts, Regine Crespin i Juan Ponsa. Od 2000 regularnie występuje gościnnie dla Towarzystwa Wagnerowskiego w Dallas w Stanach Zjednoczonych.

 

altW Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Sławie 19.01.2014 r. odbył się koncert kolęd w wykonaniu Akademi Dorosłego Człowieka “Sławianie”.  W kościele podczas koncertu zasiadł prawie komplet publiczności, który wysłuchał tradycyjnych polskich kolęd w języku literackim oraz w gwarze góralskiej.

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin