koszulkaJuż po raz 11 w Sławie organizowany jest Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,11 stycznia 2015 roku od godziny 9:00 będzie zorganizowana kwesta na rzecz XXIII Finału WOŚP. W kweście będzie uczestniczyć 30 wolontariuszy. W tym roku pieniądze będą zbierane  „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.

 

alt  W dniach 16-17.12.2014 r. w Domu Kultury w Sławie odbyło się wspólne malowanie bombek. Uczestnicy warsztatów mogli sami przygotować odzoby choinkowe, dzieciom nie brakowało pomysłów. Wszystkie pięknie ozdobione bombki i inne dekoracje trafiły na choinkę.

 

altDnia 13.12.2014 r. w Sulechowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W eliminacjach wzięły udział podopieczne sekcji wokalnej SCKiW - Domu Kultury w Sławie: Izabela Jankowiak i Aleksandra Mroskowiak - zaśpiewały dwie pastorałki skomponowane przez instruktora muzycznego Henryka Cyrana. Uczestniczki zaśpiewały przy akompaniamencie pana Henryka Cyrana i  pana Tomasza Łuczaka.

 

alt12 grudnia 2014 r., o godz. 10:00  w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie dyplomów oraz nagród w IV Gminnym Konkursie na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową pt. „Szopka bożonarodzeniowa – kreacja i tradycja” pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Uroczystość rozpoczął Piotr Kokorniak – dyrektor SCKiW powitaniem laureatów konkursu wraz z rodzicami i opiekunami, powitaniem członków komisji konkursowej pani Danuty Pitrowskiej – Sekretarz Gminy, księdza proboszcza Jerzego Ślusarczyka, Małgorzaty Sobczak - kierownika Referatu Rozwoju i Promocji Gminy oraz Anny Tomiczek – plastyk SCKiW. Po wprowadzaniu uczestników uroczystości w magiczną, świąteczną atmosferę ujawniono nazwiska autorów nagrodzonych i wręczono dyplomy oraz nagrody.

A oto wyniki:

 

altW SCKiW Domu Kultury w Śmieszkowie w dniu 5 grudnia br. odbył się towarzyski mecz piłki stołowej. W meczu zagrała drużyna ze Śmieszkowa kontra goście z Głogowa.

 

alt29.11.2014 r. w Domu Kultury w Sławie odbyło się spotkanie z podróżnikiem Anitą Demianowicz, która wprowadziła publiczność w podróż śladami marzeń do Ameryki Środkowej: do Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru i Meksyku. Zaprosiła do wspólnego wspinania się na wulkany i najwyższe szczyty, do wędrówek po mieście, do rozmów z miejscowymi, do przyjrzenia się kulturze Majów, zwyczajom bożonarodzeniowym i wielkanocnym, a także do przekonania się jak naprawdę wyglądał „koniec świata” w dniu 21 grudnia w dawnej stolicy Majów – w Tikal.

 

alt29 listopada 2014 r. w ramach akcji kulturalny autobus dzieci pojechały do Domu Kultury w Śmieszkowie. Z okazji Andrzejek organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników bardzo magiczne, pełne wróżb i zabaw spotkanie.

Można było miedzy innymi poznać swój przyszły zawód, dowiedzieć się o wspaniałej czekającej w przyszłości przygodzie, wycieczce. Nie zabrakło również zabaw plastycznych - domek czarownicy rysunek pastelami na papierze pakownym. Szalone miotły - zabawa integracyjna wszystkie dzieci tańczące w takt muzyki ustawione w kole. Na hasło prowadzącego wymieniającego litery alfabetu, do wnętrza koła wchodziły dzieci, których imię zaczynało się na wyznaczoną literę i wiele wiele innych zabaw.

 

alt Dnia 30.10.2014 r. o godzinie 17:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbył się koncert muzyczny "Liryczne Jesienne Koncertowanie".
Wystąpili: Katarzyna Diokić - recytacja, Henryk Cyran i Tomasz Łuczak - piosenka, Izabela Jankowiak - piosenka, Marcelina Sobczak - recytacja, Zespół "KL" -piosenka, Stacja Poezja - piosenka. Można było wysłuchać utwory muzyczne: Agnieszki Osieckiej, Ryszarda Riedla, Marka Sochackiego, Krzysztofa Klenczona, Wojciecha Bellona, Marka Grechuty. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za udział i zaprezentowanie swoich umiejętności.

Motto:
"Zamykam drzwi i wszystkie wspomnienia
Odkrywam świat, przyjaźń, ludzi i siebie
Tamten blask jakoś stracił znaczenie
Tamten czas pozostawiam dla Ciebie"

 

alt23 października 2014 r. w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyła się uroczystość ŚWIĘTO SENIORA. Dzieci i młodzież z Domu Kultury zaprezentowały program artystyczny wokalno - taneczny. Przy słodkim poczęstunku i wspólnym śpiewaniu piosenek biesiadnych, czas upłynął w miłej i pełnej dobrego humoru atmosferze.  Organizatorami imprezy  było SCKiW - Dom Kultury w Śmieszkowie, Sołtys, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet filia Śmieszkowo, Rada Sołecka wsi Śmieszkowo.

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin