altPiąty dzień ferii zimowych w Domu Kultury w Śmieszkowie upłynął pod hasłem "Rusz głową". Odbyły się konkursy i rebusy.
W drugiej części dnia młodzi uczestnicy wzięli udział w zabawach plastycznych , okazali się bardzo kreatywni i stworzyli ładne i oryginalne prace . Miła zabawa , a także towarzysząca sympatyczna atmosfera sprawiła , że feriowicze świetni się bawili.

 

 

 

 

 

altW piątek 20 lutego 2015 roku dzieci i młodzież z Domu Kultury w Krzepielowie uczestniczyły w pieszej wycieczce do stajni mistrza Jarosława Skrzyczyńskiego. Pod nieobecność mistrza przybyłych po obiekcie oprowadzał ojciec Pana Jarosława Tadeusz Skrzyczyński. Dzieci zapoznały się z urządzeniami służącymi do treningu koni takimi jak karuzela , bieżnia dla koni sterowane komputerowo, zwiedziły parkur ,mogły zobaczyć treningi koni w skokach przez przeszkody. Zwiedziły również stanowisko służące do kąpieli ,solarium i przebieralnię .Na zakończenie wizyty w stajni wszyscy zostali poczęstowani słodyczami .Jednak najbardziej dzieciom spodobała się możliwość pogłaskania koni, podania im marchewki i kostek cukru.

 

 

 
alt„Wesołe ferie z Domem Kultury w Ciosańcu”
od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 18:00
23.02..2015 r. (poniedziałek) 
13:00 - 16:00  - „Od ziarenka do Bochenka” zajęcia kulinarne
16:00 - 18:00 - Projekcja bajki "Król lew"
24.02.2015 r. (wtorek)  
13:00 -  15:00 - "Projektuję swój własny kalendarz" – październik, listopad
15:00 - 16:00 – „Zabawka ze skrawka” – szyjemy pacynki
16:00 - 18:00 - "Taneczne ferie w rytmie zumby" - zajęcia taneczne dla dzieci
25.02.2015 r. (środa)
13:00 - 16:00 – „Drzewko szczęścia” – zajęcia manualne
16:00 - 17:00 - "Projektuję swój własny kalendarz" - grudzień
17:00 - 18:00 - Zabawy integracyjne
 

altW ostatnim dniu, pierwszego tygodnia ferii w Domu Kultury w Ciosańcu, dzieci oraz młodzież szyły etui na telefony i tablety.

Podczas zajęć uczestnicy mieli okazję poznać podstawowe techniki ręcznego szycia, rozwinąć wyobraźnię poprzez projektowanie pokrówców oraz popracować przy relaksującej muzyce i w wspaniałej atmosferze.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

 

altW czwartek 19 lutego 2015 roku w Domu Kultury w Krzepielowie odbyły się zajęcia taneczne. W zajęciach wzięły udział dzieci i młodzież uczestniczące w zajęciach w świetlicy profilaktycznej ,bibliotece i domu kultury. Dzieci wspaniale się bawiły i tańczyły do wielu melodii i poznawały różne tańce .Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem i zostaną powtorzone w drugim tygodniu ferii.

 

 

 

 

 

 

altPodczas czwartego dnia ferii zimowych w Domu Kultury w Sławie odbyły się zajęcia plastyczne ph: „Dusza instrumentu”, a także spotkanie z muzykiem Mariuszem Łuczakiem „Bliżej muzyki”. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać tajemnicę gry na perkusji.

 

 

 

 

 

 

altW czwartym dniu odpoczynku zimowego w Domu Kultury w Ciosańcu odbyły się zajęcia plastyczne pn."Prosto z serca" na których uczestnicy zajęć wykonywali trójwymiarowe obrazki.

W drugiej części dnia odbyła się "Karaokowa imprazka" na której każdy mógł poczuć sie jak prawdziwa gwiazda i zaśpiewać znane piosenki swoich idoli. Dużym zainteresowanie cieszyły się również zabawy integracyjne w których wszyscy bardzo chętnie brali udział.

 

altW czwartym dniu ferii zimowych odbyła się wycieczka do lasu.
Celem wycieczki było uwrażliwienie dzieci na potrzeby dokarmiania zwierząt leśnych zimą. Udaliśmy się do lasu z torbami warzyw , ziarna i innych przysmaków. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem rozkładali przysmaki dla zwierząt. Mamy nadzieję , że po naszym wyjeździe w lesie zapanowała cisza ,a zwierzęta niczym nie spłoszone bez trudu odnalazły karmę.

 

 

 

 

altW trzecim dniu ferii zimowych  członkowie Zespołu Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca  z Krzepielowa prowadzili warsztaty tańca i piosenek ludowych w Domu Kultury w Sławie. Zespołowi towarzyszył akompaniator Stanisław Suda.

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin