Uwaga! Z przykrością informujemy, że nie przyjmujemy już zgłoszeń na majowe IV eliminacje XV Festiwalu Piosenki "Śpiewać może każdy".

 

altKolejne osiągnięcie Kacpra
Młody wokalista Kacper Mikołajczuk otrzymał wyróżnienie w finale Lubuskiego Dziecięcego Festiwalu Piosenki, który odbył się 9 maja 2015r. w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury. Na konkurs zjechali najmłodsi wokaliści z całego województwa, którzy otrzymali nominacje w eliminacjach powiatowych. Kacper zaśpiewał piosenkę "Przyjaciel deszczową porą".

Kacper uczęszcza na zajęcia wokalne do Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku- Domu Kultury w Sławie, gdzie ćwiczy pod okiem instruktora - pana Henryka Cyrana.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

altPiątkowe (08.05.20915) Spotkanie z podróżnikiem w Domu Kultury w Sławie. Tym razem o wyprawie antarktycznej opowiedział Piotr Horzela.

 

altDnia 8.05.2015 r. pod pomnikiem pamięci przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego odbyła się uroczystość związana z obchodami 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.

 

 

 

 

 

 

 

altStowarzyszenie Twórcze Horyzonty
przy współorganizacji ze Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie:

przygotowaliśmy dla Państwa kolejne "Spotkanie z podróżnikiem", które (jak na majowy wieczór przystało) będzie pełne ciepła, humoru i bardzo dobrych zdjęć natury. Jedyne co w tym wszystkim nie pasuje do całości to temat opowieści, jaką Piotr Horzela pragnie zaprezentować : ANTARKTYKA   DOM ? PRACA ? PINGWINY" - ale nie sądźmy po pozorach.

Spotkanie wyjątkowo zostało przeniesione na piątkowy wieczór
08 maja godz. 18:00
Dom Kultury w Sławie, ul. Głogowska 5 

wstęp wolny

 

alt

Jarmark Produktu Lokalnego 2-3maja 2015 

Jak to dawniej bywało na sławskim rynku, pojawiły się stragany z rękodziełem, regionalnymi przysmakami, tradycyjnymi specjałami. Pajda chleba ze smalcem, wędliny i sery produkowane tradycyjnymi metodami, według starych receptur i wiele różnych specjałów, wyroby artystyczne od rękodzielników, twórców, przedsiębiorców. Na jarmark zgłosiło się 60 wystawców z całej Polski ale nie tylko przyjechali  również wystawcy z Litwy. Oprócz rozmaitości straganów czekało wiele innych rozrywek.

2 maja od godz. 10.00 z miejsca imprezy nadawało na żywo specjalne studio radiowe Radia PLUS i Radia Zet Gold. Dla dzieci warsztaty radiowe prowadzone były warsztaty radiowe, warsztaty kulinarne, strefa plastyczna i strefa gier. Wystąpił czeski zespół muzyki dawnej REMDIH, odbył się pokaz kulinarny

 

alt1 maja 2015r. zespół Stacja Poezja dał koncert na scenie przy plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie. Publiczność mogła wysłuchać poezji śpiewanej  i piosenki autorskiej.

Skład zespołu

Damian Świtoń (wokal, gitara)

Halina Gall

Tadeusz Zielnica (basista)

Tomasz Łuczak (gitara)

Krzysztof Pietrzak (instrumenty perkusyjne)

 

alt26.04.2015r. odbył się koncert Zespołu Muzyki Dawnej Floripari z Zamku Królewskiego na Wawelu w ramach VIII Międzynarodowych Spotkań Muzycznych „U św. Michała Archanioła w Sławie” pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy Cezarego Sadrakuły
Dyrektor festiwalu Sebastian Ciemnoczołowski
Dyrekcja artystyczna Ewa i Mariusz Monczak

FLORIPARI wystąpił w składzie
Aleksander Tomczyk renesansowe i barokowe instrumenty dęte i perkusyjne, kierownictwo artystyczne
Violetta Szopa - Tomczyk -skrzypce
Joanna Trafas - sopran
Marta Klimczyk- wirginał, 
Mateusz Kowalski - viola da gamba

 

alt25.04.2015r. w ramach "kulturalnego autobusu" dzieci wyjechały do Wolsztyna i zwiedziły z przewodnikiem Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski
Organizatorzy: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, Urząd Miejski w Sławie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławie

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin