alt17 kwietnia 2015 r. w Domu Kultury w Sławie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego wzięło w nich udział 35 osób. Nominowani uczestnicy konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Wschowie.

Komisja konkursowa w składzie: Anna Zadłużna z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Urszula Drożdżyńska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie i Renata Garbaciak z Biblioteki Publicznej w Sławie.

 

alt17.04.2015 w CKiR we Wschowie odbyły się eliminacje powiatowe dla powiatu Lubuskiego wschowskiego Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Pro Arte 2015.

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie reprezentowali Kacper Mikołajczuk i Izabela Jankowiak z sekcji wokalnej DK w Sławie.Decyzją Rady Artystycznej Izabela Jankowiak otrzymała wyróżnienie a Kacper Mikołajczuk otrzymał nominację i będzie reprezentować powiat wschowski w przeglądzie wojewódzkim dziecięcej edycji festiwalu, który odbędzie się 9.05.2015r w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury.
Gratulujemy!

 

altSławskie Centrum Kultury i Wypoczynku „zsieciowało się” do grupy kultura.lubuskie podczas II Lubuskiego Forum Kultury organizowanego przez RCAK w Lubniewicach. Obecnie w sieci uczestniczy prawie 50 instytucji kultury z województwa lubuskiego. Porozumienie z rąk pana Tomasza Siemińskiego -Dyrektora RCAK oficjalnie odebrała Monika Pełka -kierownik Domu Kultury w Sławie. Uczestnictwo w forum to między innymi współpraca z instytucjami kultury, połączenie sił, dzielenie się kapitałem wiedzy i wymiana doświadczeń oraz budowa nowych strategii kulturalnych.

 

altWspólne zdobienie pisanek w Domu Kultury w Ciosańcu w dniu 01.04.2015 r.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

altWe współczesnym świecie gdzie dominują gry, Internet, telewizja, bardzo ważne jest zakorzenianie wśród dzieci wartości kulturalnej i szacunku do sztuki teatralnej. W tym celu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada na dzień 27 marca 2015 roku Dom Kultury w Ciosańcu odwiedziły dzieci z klasy „0” oraz Oddziału Przedszkolnego w Ciosańcu.

 

altRokrocznie na tydzień przed Wielkanocą w gminie Sława odbywa się Konkurs i Wystawa Wypieków Wielkanocnych, który tym razem odbył się w sali wiejskiej w Lipinkach. Chętnych do wzięcia udziału w konkursie było jak zwykle wielu, bo przyjęto aż 26 zgłoszeń indywidualnych i 12 grupowych. Apetycznych wypieków oddanych do oceny było 91. Komisja w składzie: Pan Jerzy Żarczyński oraz Panie Elżbieta Wicher, Anna Masłowska i Monika Miziewicz musieli dokonać nie lada wyczynu by spośród tylu doskonałych słodkości i wyłonić te najlepsze.

 

altWyniki piątkowych (27.03.2015) II eliminacji XV Festiwalu Piosenki "Śpiewać może każdy"

 

altSobotni kulturalny autobus (28.03.2015). Dzieci zwiedziły z przewodnikami sąsiednie miasto Głogów. Zobaczyły między innymi: pomnik Dzieci Głogowskich, Blok koszarowy, Stare Miasto, sukiennice i wieżę ratuszową.

 

altDnia 20 marca 2015 roku na placu rekreacyjnym w Ciosańcu powitano wiosnę.

Wszystkie bilety zostały sprzedane, cena nie była wygórowana – jeden uśmiech i przebranie wiosenne.

Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji:

- konkurs na najciekawszą Marzannę

- konkurs plastyczny

- konkursy edukacyjne

- pieczenie kiełbasek

- gry i zabawy ruchowe.

Ponadto został rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy strój wiosenny, w którym zostały przyznane trzy pierwsze miejsca zajęli :  Blanka Suplicka, Julia Kalitka, Mikołaj Sosnowski. Pogoda dopisała, wszyscy świetnie się bawili.

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom:

Sławskiemu Zakładowi Przetwórstwa Mięsa i Drobiu „Balcerzak i Spółka” sp. z o.o.

Zakładowi produkcyjnemu "Tarczyński S.A."

Urządowi Miejskiemu w Sławie

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin