altW niedzielne popołudnie 6 września odbyło się kolejne Spotkanie z Podróżnikami. Tym razem swój pokaz slajdów zaprezentował Piotr Strzeżysz, który zabrał uczestników prezentacji w podróż Rowerem z Alaski do Patagonii.

 

 

 

 

 

 

 

alt

 

alt

 

alt01.09.2015 r. Mszą Świętą z udziałem pocztów sztandarowych, młodzieży sławskich szkół w kościele pw. Miłosierdzia Bożego  rozpoczęły się rocznicowe obchody 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Druga część uroczystości odbyła się pod pomnikiem, w miejscu Pamięci Narodowej  (przy ul. Odrodzonego Wojska Polskiego).  Uroczystości poprowadził Dyrektor PSP w Sławie - Jacek Smektała. Głos zabrali Dyrektor SCKiW w Sławie - Małgorzata Sobczak, a także Burmistrz Sławy - Cezary Sadrakuła. Po przemówieniach poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem.

 

altBaczność...Spocznij...Na plażę marsz! Piknik Służb Mundurowych i Ratownictwa Medycznego pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy. 29 sierpnia 2015r. na plaży SCKiW pojawiły się strefy: medyczna*wojskowa* policyjna *straży pożarnej *nadleśnictwa *artystyczna* kulinarna *myśliwska*.
Główny sponsor imprezy firma DUON - jest jednym z wiodących niezależnych dystrybutorów gazu ziemnego w Polsce oraz najszybciej rozwijającym się sprzedawcą na krajowym rynku energii elektrycznej i gazu.

W programie odbyły się:
· Zabawy z patrolem WOPR Sława, pokaz akcji reanimacyjnej na Jeziorze Sławskim
· Pokaz sprzętu policyjnego, tajniki daktyloskopii
· Prezentacja broni palnej, bojowej, saperskiej i inne ciekawostki wojenne m.in. amerykańska broń M1 i M14
· Stanowisko z wyposażeniem indywidualnym żołnierza Wojska Polskiego, urządzenia treningowe CYKLOP i CZANTORIA, materiały promocyjne
· Karetki typu S i typu P, przyczepa ambulatoryjna, darmowe pomiary ciśnienia
· Samochód rozpoznawczo-gaśniczy Nadleśnictwa Sława Śląska
· Przejażdżki historycznym samochodem
· Ciekawostki Koła Łowieckiego „Ryś”, jastrząb Chary i sowa

 

altProsimy o wypełnienie ankiety klikając w poniższy link:
https://docs.google.com/forms/d/1vQto7Gp1UGDhf1kflWG80mFH6PaFMMJ-icOmHcnLC9c/viewform?c=0&w=1

 

altstowarzyszenie Twórcze Horyzonty zaprasza na "Spotkanie z Podróżnikiem" - Piotrem Strzeżyszem.
Swoją opowieść Strzeżysz przedstawi w Sławie w niedzielę 06 września o godz. 16:00 w sali kameralnej  przy ul. Głogowskiej 5
Prelegent był już gościem w Sławie - będzie więc okazja posłuchać o dalszym ciągu jego przemierzaniuprzez obie Ameryki. 
 

Trasę z Alaski do Patagonii Piotr próbował przejechać trzy razy. W 2011, po przepedałowaniu w zimowych warunkach ponad sześciu tysięcy kilometrów, podróż przerwał w Las Vegas. Drugi wyjazd, rozpoczęty w 2013 roku w Anchorage na Alasce, zakończył się w okolicach Portland złamaniem kolana. Wszystkie rzeczy, łącznie z rowerem, Piotr zostawił w garażu znajomych w Portland, a sam, wrócił do Polski na leczenie. W maju 2014 roku, z nie do końca zrośniętym kolanem, podjął kolejną próbę dotarcia do Patagonii. Tym razem zaczął z miejsca, w którym przerwał podróż kilka miesięcy wcześniej.

Jak zakończyła się trzecia podróż i o wszystkich perypetiach z nią związanych będzie można posłuchać na pokazie, na który serdecznie zapraszamy.

wstęp wolny

 

 

Inicjatywa jest realizowana dzięki dotacji Gminy Sława
współorganizatorem jest Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie

Mecenat : Bank Spółdzielczy we Wschowie
wsparcie: Grand Aspen
Piekarnia Gierczak
Kaja Komputer
th

 

alt

 

altNajpiękniejszą kobietą sławskiej plaży okazała się Kinga Bilińska z Wrocławia. I wicemiss została Jolanta Frankowska z Jakószowa, a II wicemiss Katarzyna Strzelecka z Miękini. Tytuł Miss Publiczności zdobyła Kinga Bilińska. Zieloną kartę do konkursów Foto Models Poland otrzymała Daria Jarzyna z Nowego Tomyśla oraz Queen Of Poland otrzymała Dominika Filipowicz z Zielonej Góry, która została również Miss Sławskiej Plaży "Czytelników Gazety Lubuskiej".
22 sierpnia 2015r. o godz. 15.00 na plaży Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie odbyły się X Wybory Miss Sławskiej Plaży. Imprezę poprowadzili Izabela Maciuszek – aktorka filmowa i telewizyjna, prezenterka oraz wokalista Kolorowych Gitar.

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin