altZ końcem sierpnia w Domu Kultury w Ciosańcu zakończyła się realizacja projektu pn."Wakacyjne spotkania z tańcem od dwóch lat do lat stu".

Projekt realizowany był w miasiącach lipiec - sierpień 2014 roku i obejmował zajęcia  z tańca hip - hop dla dzieci    i młodzieży oraz zumby z elementami fitness dla dorosłych.

W warsztatach uczestniczyło łącznie  60 osób, 30 na zajęciach z tańca hip - hop oraz 30 na zajęciach tańca zumba z elementami fitness.

 

 

alt27.09.2014 r. w sobotni wieczór o godzinie 18:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyło się spotkanie z podróżnikiem - Andrzejem Budnik pt."Chiny (nie)codzienne".

Gość pan Andrzej Budnik przedstawił opowieść z czterech pobytów w Państwie Środka na przestrzeni jednej podróży, która trwała ponad cztery lata. Chiny - kraj ogromny, bardzo zróżnicowany społecznie i kulturowo, za każdym razem ukazywał podróżnikom inne oblicze. Wędrując starali się omijać wielkie miasta i wybierać te mniejsze, które jednakże okazywały się być wielkości Warszawy. Chcieli być jak najbliżej ludzi, poznać ich troski i sukcesy, dni radosne i te smutne. Przez swoją otwartość i dociekliwość trafiali do chińskich domów i mieli okazję poznać ten kraj naprawdę od środka, z poziomu zwykłego mieszkańca. Na koniec pobytu, gdy już w Chinach się "zadomowili" przyszła największa próba - jak odnaleźć w dwumilionowym mieście dwa skradzione rowery, na których jechali z Bangkoku do Polski...

 

altPodczas tegorocznego Winobrania w Zielonej Górze odbyła się impreza pn. Lubuskie Smaki mająca na celu prezentację powiatów i gmin z całego województwa lubuskiego. Powiat Wschowski również miał okazję się zareklamować i przedstawić atrakcje i walory terenu i działalności kulturalnej. W dniu 6 września 2014 r. podczas pierwszego dnia Winobrania zaprezentował się cały powiat - przedstawiono bogaty program artystyczny, pojawiły się stoiska promocyjne Urzędu Miejskiego ze Sławy, UMiG ze Wschowy oraz Szlichtyngowej, a także Muzeum Ziemi Wschowskiej, Hodowli Zwierząt Zarodowych z Osowej Sieni. Swoją ofertę przedstawili również lokalni producenci i rękodzielnicy.

Gminę Sława na scenie w programie artystycznym reprezentowała Akademia Dorosłego Człowieka - Klub Piosenki Biesiadnej "Sławianie".

Dziękujemy za zaproszenie.

 

 

altRealizacja projektu polegała na przeprowadzeniu warsztatów tańca ludowego dla dzieci i młodzieży w wieku 5-13 lat oraz 14-21 lat. Głównym celem projektu było przypomnienie bogatej, wielokulturowej przeszłości regionu poprzez przeprowadzenie warsztatów tańca ludowego. Dzięki realizacji zadania była propagowana historia lokalna a co za tym idzie edukacja młodego pokolenia, wśród uczestników zwiększyło się poczucie przynależności do środowiska lokalnego, wzmocniły się więzi międzypokoleniowe, uczestnicy poznali historię i tradycję regionu, poziom aktywności społecznej uległ zwiększeniu. Przeprowadzenie warsztatów przyczyniło się do upowszechnienia kultury tańca ludowego wśród mieszkańców regionu i zachęciły do zapoznania się z kulturą regionu, przyczyniło się to do krzewienia tradycji ludowej regionu. Warsztaty tańca ludowego z profesjonalnym nauczycielem były prowadzone od 11.01.2014 do 28.06.2014 r. w sali Domu Kultury w Krzepielowie w wymiarze 72 godzin z podziałem na grupy. Grupa młodsza 1,5 godziny w każdą sobotę oraz grupa starsza 1,5 godziny również w każdą sobotę. Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku na realizację ww. projektu pozyskało środki w kwocie 9960,00 zł.

Realizacja projektu z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Obszarów Wiejskich Europa inwestująca w obszary wiejskie. Projekt pn. "Folklor w Krzepielowie" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013

alt   alt   alt   alt  alt

 

 

W tym roku Lubuskie Święto Plonów odbyło się 31 sierpnia 2014 r. w Kożuchowie. To święto wszystkich wsi i rolników. Organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji. Nie zabrakło uroczystego korowodu.

Powiat wschowski reprezentowała młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca „Krzepielów” wraz z Panią Zofią Tomczak Kierownikiem Domu Kultury w Krzepielowie. Podczas przemarszu młodzież niosła wieniec dożynkowy w kształcie wielkiego kosza pełnego tegorocznych plonów.

 

altDnia 16 sierpnia br. w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie odbył się Koncert Finałowy - Akordeon Nowa Podróż Muzyczna w ramach VII Polsko - Niemieckich Spotkań Muzycznych. Wystąpił Warszawski Duet Akordeonowy: Jacek Małachowski - akordeon o Piotr Kopietz - akordina, akordeon. Publiczność miała okazję wysłuchać muzyczną podróż przez utwory komponowane od XVII wieku do współczesności. W programie pojawiły się kompozycje Jana Sebastiana Bacha, Aram Chaczaturian, utwory Astora Piazzoli,  utwory radzieckie, ormiańskie jak również francuskie i jazzowe.

Dyrektor Festiwalu: Piotr Kokorniak Dyrektor Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie. Dyrekcja Artystyczna: Ewa i Mariusz Monczak - Fundacja Ars Activia.

Festiwal to letnie przedsięwzięcie artystyczne w  Sławie mające na celu prezentacje koncertów muzyki kameralnej o wysokim poziomie artystycznym. W ramach tegorocznej edycji festiwalu odbyły 3 koncerty, w których wystąpili tradycyjnie artyści z Polski i Niemiec.  Podczas koncertów można było wysłuchać trzech zróżnicowanych  stylistycznie i brzmieniowo koncertów.

 

alt09 sierpnia 2014 r. o godzinie 19:45 w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie odbył się Koncert Muzyki Celtyckiej - Celtic Ensemble w ramach VII Polsko - Niemieckie Spotkań Muzycznych u św. Michała Archanioła w Sławie pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy. Publiczność mogła wysłuchać muzykę celtycką z Anglii, Irlandii, Szkocji, Bretanii, Galicji i Kornwalii.

 

alt

 

altW sobotę 26 lipca o godz 19:45 w kościele p.w Miłosierdzia Bożego odbył się Koncert Inauguracyjny. Wystąpił jeden z najbardziej znanych wirtuozów fletni Pana z Berlina Helmut Hauskeller  z towarzyszeniem organisty Martina Hessa z Sonderhausen. W programie koncertu można było wysłuchać utwory dawnych mistrzów jak  J Michaela Praetoriusa, Girolamo Fantiniego, Jana Sebastiana Bacha, Michela Corretta Carla Ph. E. Bacha, Turlough O’Carolana, Theodora Dubois, jak i melodie ludowe z całego świata Chile, Irlandii, Rumunii i Ukrainy

Helmut Hauskeller studiował grę na fletni Pana z takimi mistrzami tego instrumentu jak Simion Stanciu, Gearges Zamfir. Od 1989 roku prowadzi aktywną działalność artystyczną, nagrywa płyty CD, rejestruje dla radia i telewizji koncerty z organami, zespołami kameralnymi i orkiestrami. Jego podróże koncertowe prowadziły przez Anglię, Finlandię Szwecję, Norwegię Włochy, Szwajcarię, Nigerię i USA.
Martin Hess, jest koncertującym organistą, od 1974 roku jest profesorem organów i fortepianu w Sonderhausen oraz dyrektorem artystycznym Turynckiego Lata Organowego.

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin