alt25.04.2015r. w ramach "kulturalnego autobusu" dzieci wyjechały do Wolsztyna i zwiedziły z przewodnikiem Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski
Organizatorzy: Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, Urząd Miejski w Sławie, Ośrodek Pomocy Społecznej w Sławie

 

altWyniki piątkowych (24.04.2015) III eliminacji XV Festiwalu Piosenki "Śpiewać może każdy"
Statuetkę małego mikrofonu
w I grupie (rocznik 2002-2004) nie przyznano
w II grupie (rocznik 1999-2001)
otrzymała Aleksandra Mizgalska Studio Piosenki Melody Śrem
w III grupie (rocznik 1996-1998)
Joanna Kenigsberg Centrum Kształcenia Muzycznego Kożuchów
w IV grupie (rocznik 1995 i starsi) nie przyznano

Ponadto wyróżnienia i prawo do występu podczas XV Festiwalu Piosenki ,,Śpiewać może każdy” Sława 2015 (14.06.2015r.) otrzymali:

 

alt17 kwietnia 2015 r. w Domu Kultury w Sławie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego wzięło w nich udział 35 osób. Nominowani uczestnicy konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe we Wschowie.

Komisja konkursowa w składzie: Anna Zadłużna z Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, Urszula Drożdżyńska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sławie i Renata Garbaciak z Biblioteki Publicznej w Sławie.

 

alt17.04.2015 w CKiR we Wschowie odbyły się eliminacje powiatowe dla powiatu Lubuskiego wschowskiego Lubuskiego Dziecięcego i Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Pro Arte 2015.

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie reprezentowali Kacper Mikołajczuk i Izabela Jankowiak z sekcji wokalnej DK w Sławie.Decyzją Rady Artystycznej Izabela Jankowiak otrzymała wyróżnienie a Kacper Mikołajczuk otrzymał nominację i będzie reprezentować powiat wschowski w przeglądzie wojewódzkim dziecięcej edycji festiwalu, który odbędzie się 9.05.2015r w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury.
Gratulujemy!

 

altSławskie Centrum Kultury i Wypoczynku „zsieciowało się” do grupy kultura.lubuskie podczas II Lubuskiego Forum Kultury organizowanego przez RCAK w Lubniewicach. Obecnie w sieci uczestniczy prawie 50 instytucji kultury z województwa lubuskiego. Porozumienie z rąk pana Tomasza Siemińskiego -Dyrektora RCAK oficjalnie odebrała Monika Pełka -kierownik Domu Kultury w Sławie. Uczestnictwo w forum to między innymi współpraca z instytucjami kultury, połączenie sił, dzielenie się kapitałem wiedzy i wymiana doświadczeń oraz budowa nowych strategii kulturalnych.

 

altWspólne zdobienie pisanek w Domu Kultury w Ciosańcu w dniu 01.04.2015 r.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

altWe współczesnym świecie gdzie dominują gry, Internet, telewizja, bardzo ważne jest zakorzenianie wśród dzieci wartości kulturalnej i szacunku do sztuki teatralnej. W tym celu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, który przypada na dzień 27 marca 2015 roku Dom Kultury w Ciosańcu odwiedziły dzieci z klasy „0” oraz Oddziału Przedszkolnego w Ciosańcu.

 

altRokrocznie na tydzień przed Wielkanocą w gminie Sława odbywa się Konkurs i Wystawa Wypieków Wielkanocnych, który tym razem odbył się w sali wiejskiej w Lipinkach. Chętnych do wzięcia udziału w konkursie było jak zwykle wielu, bo przyjęto aż 26 zgłoszeń indywidualnych i 12 grupowych. Apetycznych wypieków oddanych do oceny było 91. Komisja w składzie: Pan Jerzy Żarczyński oraz Panie Elżbieta Wicher, Anna Masłowska i Monika Miziewicz musieli dokonać nie lada wyczynu by spośród tylu doskonałych słodkości i wyłonić te najlepsze.

 

altWyniki piątkowych (27.03.2015) II eliminacji XV Festiwalu Piosenki "Śpiewać może każdy"

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin