alt29.11.2014 r. w Domu Kultury w Sławie odbyło się spotkanie z podróżnikiem Anitą Demianowicz, która wprowadziła publiczność w podróż śladami marzeń do Ameryki Środkowej: do Gwatemali, Hondurasu, Salwadoru i Meksyku. Zaprosiła do wspólnego wspinania się na wulkany i najwyższe szczyty, do wędrówek po mieście, do rozmów z miejscowymi, do przyjrzenia się kulturze Majów, zwyczajom bożonarodzeniowym i wielkanocnym, a także do przekonania się jak naprawdę wyglądał „koniec świata” w dniu 21 grudnia w dawnej stolicy Majów – w Tikal.

 

alt29 listopada 2014 r. w ramach akcji kulturalny autobus dzieci pojechały do Domu Kultury w Śmieszkowie. Z okazji Andrzejek organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników bardzo magiczne, pełne wróżb i zabaw spotkanie.

Można było miedzy innymi poznać swój przyszły zawód, dowiedzieć się o wspaniałej czekającej w przyszłości przygodzie, wycieczce. Nie zabrakło również zabaw plastycznych - domek czarownicy rysunek pastelami na papierze pakownym. Szalone miotły - zabawa integracyjna wszystkie dzieci tańczące w takt muzyki ustawione w kole. Na hasło prowadzącego wymieniającego litery alfabetu, do wnętrza koła wchodziły dzieci, których imię zaczynało się na wyznaczoną literę i wiele wiele innych zabaw.

 

alt Dnia 30.10.2014 r. o godzinie 17:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbył się koncert muzyczny "Liryczne Jesienne Koncertowanie".
Wystąpili: Katarzyna Diokić - recytacja, Henryk Cyran i Tomasz Łuczak - piosenka, Izabela Jankowiak - piosenka, Marcelina Sobczak - recytacja, Zespół "KL" -piosenka, Stacja Poezja - piosenka. Można było wysłuchać utwory muzyczne: Agnieszki Osieckiej, Ryszarda Riedla, Marka Sochackiego, Krzysztofa Klenczona, Wojciecha Bellona, Marka Grechuty. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za udział i zaprezentowanie swoich umiejętności.

Motto:
"Zamykam drzwi i wszystkie wspomnienia
Odkrywam świat, przyjaźń, ludzi i siebie
Tamten blask jakoś stracił znaczenie
Tamten czas pozostawiam dla Ciebie"

 

alt23 października 2014 r. w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyła się uroczystość ŚWIĘTO SENIORA. Dzieci i młodzież z Domu Kultury zaprezentowały program artystyczny wokalno - taneczny. Przy słodkim poczęstunku i wspólnym śpiewaniu piosenek biesiadnych, czas upłynął w miłej i pełnej dobrego humoru atmosferze.  Organizatorami imprezy  było SCKiW - Dom Kultury w Śmieszkowie, Sołtys, Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet filia Śmieszkowo, Rada Sołecka wsi Śmieszkowo.

 

alt25 października br. po raz 46 po Gminie Sława kursował Kulturalny Autobus. Dzieci i młodzież tego dnia odwiedziła Ochotniczą Straż Pożarną w Sławie. Strażacy przygotowali mnóstwo atrakcji - pokazy sprzętu gaśniczego, pokazy wozów strażackich, sprzętu technicznego używanego podczas akcji ratunkowych.

 

alt"Maroko - U bram Afryki" taki tytuł nosił pokaz slajdów Bartka Piziaka z Krakowa, który był kolejnym gościem w ramach"Spotkań z podróżnikami" w Sławie, realizowanych przez Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Twórcze Horyzonty.
Pokaz odbył się się w sobotę 25.10.2014 r. o godzinie 18:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie - ul. Głogowska 5.

Pokaz przybliżył jeden z muzułmańskich krajów północnej Afryki - Maroko, który jest przedsionkiem Czarnego Lądu. Królestwo Maroka to zarówno piękne plaże nad Oceanem Atlantyckim, majestatyczne góry Atlas oraz nieokiełznane tereny Sahary.

Prezentowane fotografie odkrywają bogactwo Maroka - jego historię, kulturę, mniejszości etniczne, a przede wszystkim aktualną sytuację kraju, nazywanego często Lwem Maghrebu. W trakcie pokazu odwiedziliśmy plac Dżemma Efna el-Fna, zagubiliśmy się w zaułkach starej mediny w Fezie, zobaczyliśmy jak wygląda życie rybaków z As-Sawiry oraz tradycyjnie potargowaliśmy się na marokańskich sukach. Nie zabrakło także miejscowych specjałów: miętowej herbatki, gotowanych ślimaków i tadżinu. A całość dopełniła fantastyczna muzyka rai i gnaoua.

 

alt19 października 2014 r. na terenie Domu Kultury w Sławie odbył się II Jesienny Piknik Rodzinny „Dyniowy zawrót głowy”. Uczestnicy mogli wziąć udział w konkurencjach m.in.: szukaniu „złotej dyni”, dyniowym slalomie, rzeźbieniu z dyni, zbieraniu kasztanów, rzucie ziemniakiem do celu. W każdej konkurencji na zwycięzców czekały ciekawe nagrody. Ponadto wszyscy uczestnicy były nagradzani słodyczami ufundowanymi przez państwo Elżbietę i Marcina Piasny właścicieli Marketu Groszek i Astra oraz przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie. Publiczności zaprezentowały się zespoły taneczne TUTU i PSOTKI , Klub Piosenki Biesiadnej „Sławianie” z miejscowego domu kultury oraz dzieci i młodzież z sekcji wokalnej SCKiW – Domu Kultury w Sławie. Swój talent wokalny zaprezentowali: Paulina Pesz, Oliwia Taras, Kacper Mikołajczuk, Marcelina Sobczak, oraz duet KJ - Julia Jurewicz i Kamila Mroskowiak. Do najsmaczniejszych atrakcji należała degustacja pysznych sezonowych specjałów takich jak: pychotki dyniowej, skubańca dyniowego, ciastek marchewkowych i zupy dyniowej przygotowanych przez Ligę Kobiet z Lipinek. Konkurs na największą dynię w Gminie Sława wygrał pan Przemysław Michalewicz ze Sławy, który wyhodował dynię o obwodzie 291 cm. Drugie miejsce zajął pan Grzegorz Michalak z Nowego Strącza, którego dynia mierzyła w obwodzie 255 cm, natomiast trzecie miejsce zajęła pani Alicja Polańska z Lipinek, której dynia mierzyła 253 cm.

 

alt

 

alt12 października 2014 r. w Kościele pw. św. Michała Archanioła odbył się spektakl teatralny poetycko-muzyczny poświęcony Janowi Pawłowi II pt.: „Co może jeden człowiek" na podstawie scenariusza i reżyserii Jana Nowickiego.
Wystąpił zespół De Profundis  w składzie: Cezary Chmiel - syntezatory, Tomasz Kudyk – trąbka i Marek Stryszowski - saksofony, wokal, flet oraz Jan Nowicki.

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin