alt12 grudnia 2015 na terenie Domu Kultury w Sławie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie dyplomów oraz nagród w V Gminnym Konkursie na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową pt. „Szopka bożonarodzeniowa – kreacja i tradycja” pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy. W konkursie wzięło udział 29 szopek.  Autorzy wykazali niezwykłą pomysłowość, zarówno odnośnie formy szopki, jak również wykorzystanego do jej budowy materiału. Jury w składzie  Ks. Proboszcz Jerzy Ślusarczyk– Przewodniczący komisji konkursowej, Tomasz Krzymiński – kierownik Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji Gminy - Urząd Miejski  w Sławie oraz Anna Tomiczek  - plastyk SCKiW, po wnikliwej analizie wykonanych szopek dokonało oceny:

 


 

altW ramach akcji "Kulturalny Autobus", 28 listopada 2015 r. w Domu Kultury w Sławie odbyła się zabawa andrzejkowa.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Odbyły się zabawy taneczne i konkursy, np. szalone miotły. Nie mogło zabraknąć wróżb (wróżby przepowiadające przyszłość, butelka, wróżenie z kart), które są nieodłącznym elementem zabaw andrzejkowych. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczestników cieszyło się "drzewko szczęścia", na którym każdy mógł powiesić napisane na kartce swoje marzenie. Został przygotowany również słodki poczęstunek w postaci cukierków i napoi. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zaproponowanych zabawach i konkursach. Było to magiczne spotkanie w bardzo miłej atmosferze.
Organizatorzy:
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, Urząd Miejski w Sławie, Ośrodek Pomocy Społecznej - Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

altW piątek, 27 listopada w Domu Kultury w Sławie odbyło się ostatnie w tym roku "Spotkanie z Podróżnikami". Tym razem Jakub Rybicki zabrał uczestników w niesamowitą podróż rowerem po zamarzniętym, najgłębszym jeziorze świata.

 

altJak wiadomo Andrzejki to jeden z tych wyjątkowych, magicznych dni, w którym wróżą sobie chłopcy i dziewczęta. Andrzejki dla dzieci i młodzieży odbyły się 25 listopada w Domu Kultury w Śmieszkowie. Podczas zabawy zostały przeprowadzone wróżby: lanie wosku, magiczne kubki oraz grosik szczęścia. Na uczestników czekał słodki poczęstunek - ciasteczka z wróżbą "Katarzynki" upieczone przez mamy. Podczas zabawy panowała miła i magiczna atmosfera.

 

altWe wtorek, 24 listopada 2015 r. w Domu Kultury w Krzepielowie spotkały się klasy IV, V, VI na wieczorze Andrzejkowym. W czasie tego magicznego wieczoru były wróżby, lanie wosku, gry i zabawy.  Napoje dla uczestników zakupiła Rada Rodziców przy tutejszej szkole. Młodzież bawiła się wspaniale przy muzyce, którą przygotował Pan Krzysztof Jaroszewicz. Następna impreza już w styczniu, tak obiecano rozbawionej młodzieży.

 

altW dniach 25 i 26 listopada 2015 r. w Domu Kultury w Sławie specjalnie dla dzieci przygotowano projekcję filmu animowanego pt. „Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów”. „Na dużym ekranie” wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądnęli bajkę, pełną humoru i dowcipu. Gościliśmy grupy z Zespołu Szkół w Ciosańcu, Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławie oraz Przedszkola Samorządowego w Sławie.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.
Projekt THe KINO dofinansowano ze środków Powiatu Wschowskiego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie.

 

alt24 listopada 2015 w Domu Kultury w Sławie odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Alfredem Siateckim - autorem książki "Szósty klucz do bramy".

 

altW dniach 9 - 20 listopada 2015 r. w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyła się wystawa fotografii "Śmieszkowo w obiektywie". Wystawa obejmowała zdjęcia z lat 1946 - 2000, które prezentowały różne dziedziny życia mieszkańców wsi. Wzbudziła ona duże zainteresowanie wśród obecnych i byłych mieszkańców Śmieszkowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin