plakat

 

ZESPÓLW niedzielny wieczór  18.01.2015 r w kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie odbył się Koncert Noworoczny, wystąpił zespół Swing Motion. Było swingowo, jazzowo oraz filmowo. Pojawiły  się m.in. takie utwory jak: Strangers in the night, Fly me to the moon, Cheek to cheek, Georgia on my mind.

Kościół ze swoją idealną akustyką i klimatem po raz kolejny pozwolił nam na duchowe doznania przy wyjątkowej muzyce.

Słowa uznania dla artystów wyraził Pan Burmistrz Sławy, a publiczność podziękowała owacjami na stojąco.

 

 

 

altJak co roku w Sławie odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pomimo fatalnej aury mieszkańcy Gminy pokazali, że mają wielkie i hojne serca.  Zebrana kwota jest wyższa niż w roku 2014 i wynosi 20.300,03 zł

Pieniądze trafiły na konto Fundacji, które w tym roku przeznaczone będą „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.                          

Serdecznie dziękujemy za tak ogromne zaangażowanie.

 

orkiestraBurmistrz Sławy , Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Michała Archanioła oraz Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie zapraszają na Koncert Noworoczny „SWING NIGHT”, CZYLI KARNAWAŁ W SWINGOWYCH KLIMATACH, który odbędzie się 18 stycznia 2015 o godz. 19:00 w Kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie. Wystąpi zespół Swing Motion w składzie:

 

koszulkaJuż po raz 11 w Sławie organizowany jest Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy,11 stycznia 2015 roku od godziny 9:00 będzie zorganizowana kwesta na rzecz XXIII Finału WOŚP. W kweście będzie uczestniczyć 30 wolontariuszy. W tym roku pieniądze będą zbierane  „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów”.

 

alt  W dniach 16-17.12.2014 r. w Domu Kultury w Sławie odbyło się wspólne malowanie bombek. Uczestnicy warsztatów mogli sami przygotować odzoby choinkowe, dzieciom nie brakowało pomysłów. Wszystkie pięknie ozdobione bombki i inne dekoracje trafiły na choinkę.

 

altDnia 13.12.2014 r. w Sulechowskim Domu Kultury odbyły się eliminacje do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W eliminacjach wzięły udział podopieczne sekcji wokalnej SCKiW - Domu Kultury w Sławie: Izabela Jankowiak i Aleksandra Mroskowiak - zaśpiewały dwie pastorałki skomponowane przez instruktora muzycznego Henryka Cyrana. Uczestniczki zaśpiewały przy akompaniamencie pana Henryka Cyrana i  pana Tomasza Łuczaka.

 

alt12 grudnia 2014 r., o godz. 10:00  w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie dyplomów oraz nagród w IV Gminnym Konkursie na najciekawszą szopkę bożonarodzeniową pt. „Szopka bożonarodzeniowa – kreacja i tradycja” pod honorowym patronatem Burmistrza Sławy oraz otwarcie wystawy pokonkursowej. Uroczystość rozpoczął Piotr Kokorniak – dyrektor SCKiW powitaniem laureatów konkursu wraz z rodzicami i opiekunami, powitaniem członków komisji konkursowej pani Danuty Pitrowskiej – Sekretarz Gminy, księdza proboszcza Jerzego Ślusarczyka, Małgorzaty Sobczak - kierownika Referatu Rozwoju i Promocji Gminy oraz Anny Tomiczek – plastyk SCKiW. Po wprowadzaniu uczestników uroczystości w magiczną, świąteczną atmosferę ujawniono nazwiska autorów nagrodzonych i wręczono dyplomy oraz nagrody.

A oto wyniki:

 

altW SCKiW Domu Kultury w Śmieszkowie w dniu 5 grudnia br. odbył się towarzyski mecz piłki stołowej. W meczu zagrała drużyna ze Śmieszkowa kontra goście z Głogowa.

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin