altSławskie Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Akademia Dorosłego Człowieka zapraszają na bezpłatne ćwiczenia ruchowe i taneczne z elementami jogi, które są doskonałym sposobem na aktywność ruchową oraz miłe spędzenie czasu

poniedziałki w godz. 12.30 -13.30

wtorki w godz. 9.30 - 10.30

sala kameralna Domu Kultury w Sławie

 

alt12.03.2015 roku w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Po uroczystym powitaniu wszystkich Pań przez sołtysa Edwarda Kurpisza oraz pana radnego Pawła Żygadło, wręczono kwiaty. Czas miło płynął na rozmowach przy słodkim poczęstunku i wspólnym śpiewaniu.

 

 

 

 

 

 

altW sobotę 14.03.2015 r. na świetlicy wiejskiej w Bagnie odbył się Dzień Kobiet, na którym gościnnie zaprezentowały swój program artystyczny dzieci z SCKiW Dom Kultury w Ciosańcu pod kierownictwem Pani Agaty Wojciechowskiej.

 

 

altDnia 12 marca 2015 roku w Domu Kultury w Krzepielowie odbyło się spotkanie Sołtysa Tadeusza Skrzyczyńskiego z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowe. Na spotkanie, które zostało zorganizowane z okazji Dnia Sołtysa przybyli uczniowie z klas 4, 5, 6  wraz z Dyrektorem Szkoły i wychowawcami. Sołtys  poinformował zebranych o planach i zamierzeniach jakie mają być  realizowane w naszej wsi w obecnym roku. Następnie odpowiadał na zadawane  pytania, których było wiele. Na zakończenie  Zofia Tomczak kierownik Domu Kultury złożyła Sołtysowi  życzenia i wręczyła kwiaty a przybyli uczniowie zostali poczęstowani słodyczami, które przyniósł Pan Sołtys.                           

 

 

 

altDnia 8 marca 2015 roku w Krzepielowie obchodzono Dzień Kobiet. W sali wiejskiej zebrało się 65 Pań w różnym wieku. Dla przybyłych na tę uroczystość przygotowano słodki poczęstunek. Uroczystość rozpoczęła się występem Zespołu Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca  w Krzepielowie. Dzieci i młodzież pięknie zaśpiewały oraz wyrecytowały wiersze dedykując je Kobietom. Po śpiewie i wierszach młodzi tancerze z wielką werwą zatańczyli wiązankę tańców lubuskich, które zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kobiety uczestniczące w tym spotkaniu, śpiewały piosenki ludowe razem z Zespołem, gdyż wiele z nich przed laty było członkami Zespołu. Organizatorami uroczystości była grupa Aktywni - Kreatywni, Dom Kultury w Krzepielowie oraz Sołtys i Rada Sołecka. W czasie uroczystości można było podziwiać wystawę rękodzieła : decupage, kwiaty z bibuły i krepiny, papierową wiklinę, jajka wielkanocne wykonane różnymi metodami.

 

altW minioną niedzielę  w Domu Kultury w Ciosańcu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet. 

Na wstępie Sołtys pan Maciej Kras oraz Radny Powiatowy pan Zdzisław Siemczyk powitali zgromadzone Panie oraz złożyli serdeczne życzenia. Oprócz życzeń każda z Pań otrzymała również kwiatka.

 

alt

Tak jak w latach poprzednich na czas ferii zimowych Dom Kultury w Ciosańcu cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci.

 

altDnia 27.02.2015 r. na sali kameralnej Domu Kultury w Sławie odbyły się I eliminacje XV Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy”.

Komisja w składzie:

przewodnicząca Małgorzata Tryczyńska, Tomasz Łuczak, Katarzyna Bartusz wysłuchała 15 uczestników.

A o to wyniki:

 

 

altW ostatnim dniu ferii w Domu Kultury w Śmieszkowie dzieci malowały sobie buzie, słuchały wierszy J. Tuwima oraz brały udział w zabawach sportowych. Ferie zimowe minęły bardzo szybko, były pełne wrażeń i na długo pozostaną w pamięci uczestników.

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin