altMarcelina Sobczak z sekcji wokalnej Domu Kultury w Sławie, we wtorek 27 października wzięła udział w kolejnym etapie konkursu „Wygraj szansę”, otrzymała wyróżnienie. Z Marceliną do Zielonej Góry udali się wszyscy uczestnicy zajęć wokalnych z Domu Kultury w Sławie wraz z opiekunem Henrykiem Cyranem, kibicując koleżance. Konkurs był w całości nagrywany i zostanie emitowany przez producenta telewizyjnego TV Media z Łodzi.

Serdeczne gratulacje dla młodej artystki oraz opiekuna.

 

altDnia 21 października 2015r. uroczyście obchodzono Święto Seniora w Śmieszkowie .
Po uroczystej mszy św. w intencji seniorów w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja zaproszono wszystkich gości do Domu Kultury w Śmieszkowie. Sołtys Edward Kurpisz złożył życzenia seniorom. Następnie dzieci i młodzież z Domu Kultury w Śmieszkowie zaprezentowały specjalnie na tę okazję przygotowany program artystyczny. Było to bardzo miłe i wesołe spotkanie, które przy suto zostawionych stołach trwało do późnego wieczora. Seniorzy świetnie się bawili tańcząc i śpiewając piosenki biesiadne.
Organizatorzy :
- Sołtys wsi Śmieszkowo wraz z Radą Sołecką
-Stowarzyszenie AktywnychKobiet                                      

- Dom Kultury w Śmieszkowie

 

altDnia 20 października 2015 roku w Domu Kultury w Ciosańcu odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Dla gości na scenie wystąpił Zespół „Sławienie” Akademii Dorosłego Człowieka w Sławie, który zaprezentował popularne piosenki biesiadne i ludowe. Akompaniował zespół w składzie: Henryk Cyran- gitara akustyczna, Stefan Jankowski- akordeon, nagłośnienie Andrzej Klupś. Następnie wszyscy wspólnie odśpiewali uroczyste Sto lat. W dalszej części spotkania odbyły się liczne zabawy integracyjne oraz konkursy z nagrodami.

Dzień Seniora to szczególne święto, święto osób starszych, którym składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pogody ducha i wielu lat życia w gronie najbliższych oraz spełnienia najskrytszych marzeń.

 

altPomimo chłodu i niepewnej pogody III Jesienny Piknik Rodzinny „Dyniowy zawrót głowy” można uznać za udany. Event z dynią w tle odbył się na placu za Domem Kultury w Sławie w niedzielę tj. 18 października. Była to impreza dla wszystkich dorosłych i dzieci. Od rzeźbienia w dyni, robienia korali z owoców jesiennych, malowania twarzy, sztafety rodzinnej po sprawdzanie swoich sił w rzucie dynią do skrzynki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie spośród licznych konkursów i zabaw. Można było również wygrać drobne nagrody, a także zasmakować pysznego co nieco, które przygotowały panie z Ligi Kobiet Lipinki oraz ze Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet Tarnów Jezierny.

 

altNasi młodzi artyści po raz kolejny spotkali się z profesjonalistami z Kazimierza Dolnego.

W Piątek 16 października, podczas zajęć plastycznych w Domu Kultury w Sławie odwiedzili nas niecodzienni goście. Na spotkanie z naszymi młodymi twórcami przybyli znakomici artyści z Kazimierza Dolnego, którzy gościli w Sławie na plenerze malarskim. Artyści przeprowadzili zajęcia plastyczne, a dzieci i młodzież korzystały z ich cennych rad. Było to bardzo udane spotkanie i ciekawe doświadczenie, o czym świadczy duże zainteresowanie dzieci i zadowolenie naszych gości.

 

 

 

alt

 

altW piątek 2 października 2015r. w Domu Kultury w Sławie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Programu ,,Wygraj Szansę". Uczestniczyło w nim 4 wokalistów z sekcji wokalnej SCKiW: Kacper Mikołajczuk, Aleksandra Mroskowiak, Marcelina Sobczak, Oliwia Taras. Po zaprezentowaniu piosenek komisja w składzie: Dyrektor SCKiW Małgorzata Sobczak i Tomasz Łuczak, nominację przyznała Marcelinie Sobczak- gratulujemy.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe upominki ufundowane przez Urząd Miasta w Sławie. Finał odbędzie się 27 października 2015r. w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego.

 

 

altPo przerwie wakacyjnej, 26 września po Gminie Sława kursował „Kulturalny Autobus”, który zawiózł uczestników do Głogowa. Dzieci odwiedziły Radio Plus i redakcję gazety Głos Głogowa oraz zwiedziły Kolegiatę.

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy na zajęcia LATINO SOLO. Przyjdź z mamą, siostrą, przyjaciółką i daj się porwać gorącej latynoskiej muzyce. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w środy o godz. 19.00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie.
Zabierz ze sobą:
obuwie zmienne, strój dowolny, niekrępujący ruchów.
Opłata dla grupy 20 osobowej - 12 zł za miesiąc od osoby (4 godziny).

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin