altW dniach 25 i 26 listopada 2015 r. w Domu Kultury w Sławie specjalnie dla dzieci przygotowano projekcję filmu animowanego pt. „Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów”. „Na dużym ekranie” wszyscy z wielkim zainteresowaniem oglądnęli bajkę, pełną humoru i dowcipu. Gościliśmy grupy z Zespołu Szkół w Ciosańcu, Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławie oraz Przedszkola Samorządowego w Sławie.
Organizatorzy: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.
Projekt THe KINO dofinansowano ze środków Powiatu Wschowskiego oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sławie.

 

alt24 listopada 2015 w Domu Kultury w Sławie odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Alfredem Siateckim - autorem książki "Szósty klucz do bramy".

 

altW dniach 9 - 20 listopada 2015 r. w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyła się wystawa fotografii "Śmieszkowo w obiektywie". Wystawa obejmowała zdjęcia z lat 1946 - 2000, które prezentowały różne dziedziny życia mieszkańców wsi. Wzbudziła ona duże zainteresowanie wśród obecnych i byłych mieszkańców Śmieszkowa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dziś tj. 16.11.2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na Nazwę Stołówki SCKiW w Sławie. Spośróód 33 propozycji komisja jednogłośnie wybrała nazwę CHOCHELKA, której autorem jest Paweł Kończyk, uczeń ZSP w Sławie. Zwycięzca otrzymuje miesięczny abonament na obiady w stołówce o wartości 180 zł.
Serdecznie gratulujemy.
Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną poinformowani o terminie wspólnego poczęstunku.

 

altPo raz kolejny otrzymaliśmy zgodę na utworzenie Sztabu 24. Finału Wielkiej Orkiestry Światecznej Pomocy. Razem z Wielką Orkiestrą gramy 10 stycznia 2016 r.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kliknij na dokument, aby powiększyć.

 

altW niedzielę, 8 listopada odbył się ostatni w tym roku koncert w ramach VIII Międzynarodowych Spotkań Muzycznych u św. Michała Archanioła w Sławie, podczas którego można było posłuchać Muzyki Dawnych Bardów. Wystąpili: Lindsay Dawidson - dudy szkockie oraz Irena Czubek Dawidson - harfa, prezentując prawdziwą, szkocką muzykę. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Burmistrz Sławy.

 


 

altW sobotę, 31 października 2015 r. kolejny raz kursował Kulturalny Autobus, który zawiózł uczestników do jednostki wojskowej w Lesznie. Atrakcji nie brakowało. Dzieci zostały oprowadzone po jednostce, poznały historię i zwyczaje panujące w wojsku. Najciekawsze jednak było dopiero przed nimi. Pokaz wyposażenia militarnego i aut wojskowych, to wzbudziło największe zainteresowanie. Uczestnicy bacznie przyglądali się obsłudze broni wojskowej, mogli dokładnie ją obejrzeć i dotknąć, chętnych nie brakowało. Zobaczyli wyposażenie aut wojskowych, a także mieli możliwość wejść do środka. Wyjazd upłynął w bardzo miłej atmosferze, dzieci wróciły do domu pełne wrażeń i bardzo zadowolone.

 

alt„Grzybki, orzeszki, ciasteczka i inne pyszności z jesiennych rozmaitości” - pod takim hasłem przebiegało jesienne popołudnie w Domu Kultury w Ciosańcu.

Punktualnie o godzinie 16:00 sala domu kultury wypełniła się po brzegi mieszkańcami Ciosańca i okolicznych miejscowości.

Pieczenie ciasteczek, robienie różyczek z liści, ludzików z kasztanów, mini straszków na wróble to tylko nie liczne atrakcje jakie czekały na odwiedzających w tym dniu dom kultury.

Każdy z obecnych mógł częstować się darami jesieni, czyli jabłkami, gruszkami i orzechami rozsypanymi w wiklinowych koszach, ponadto dzieci mogły napić się rozgrzewającej w jesienne chłody herbatki, a dorośli pobudzającej kawy z ekspresu ciśnieniowego.

Można było również degustować przetwory na zimę i wymieniać się przepisami. Natomiast każda z Pań otrzymała upominek w postaci przecieru pomidorowego domowej roboty.

Podczas spotkania cały czas unosił się cudowny zapach pieczonych ciasteczek w barwach jesieni, które na koniec wszyscy z apetytem zjedli.

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin