altW Domu Kultury w Sławie każdy poniedziałkowy poranek zaczynamy ze śpiewem na ustach.
Na próbach spotykają się bowiem członkowie zespołu piosenki autorskiej i poezji śpiewanej "To my" ze Sławy.

 

W związku z dużą ilością zgłoszeń, w dniu dzisiejszym tj. 15 maja zakończyliśmy przyjmowanie kart uczestników na ostatnie eliminacje XVII Festiwalu piosenki "Śpiewać może każdy", które odbędą się 26 maja (piątek) o godz. 17:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie.

 

Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie zatrudni osobę do pracy w sezonie letnim (lipiec - sierpień) w charakterze parkingowego. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt:
Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie
ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 19
67-410 Sława
tel/fax. 68 356 64 52
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Oczekiwania:
- obsługa kasy fiskalnej,
- odpowiedzialność,
- dokładność w wykonywaniu swoich obowiązków,
- dobra komunikacja z klientami,
- uczciwość,
- punktualność.

 

alt11 maja 2017 r. w Domu Kultury w Śmieszkowie odbyły się eliminacje powiatowe Lubuskiej Gali Tanecznej, realizowanej w ramach Programu Promocji Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2017. Organizatorami Gali było Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Do konkursu zgłosiło się 10 grup tanecznych z powiatu wschowskiego.

Rada artystyczna obradowała w składzie: Weronika Osowiec – specjalista ds. edukacji tanecznej RCAK w Zielonej Górze, oraz Adrian Rolla z Referatu Rozwoju Lokalnego i Promocji Gminy w Urzędzie Miejskim w Sławie.

Po zakończeniu pokazów tanecznych wszystkich grup i burzliwych obradach, rada postanowiła nominować do finału wojewódzkiego:

 

alt10 maja 2017 r. w Domu Kultury w Sławie uczestniczki zajęć wokalnych: Małgorzata Sacha, Aleksandra Mroskowiak i Iga Jóźwiak pod okiem instruktora muzycznego, Pana Henryka Cyrana ćwiczyły między innymi emisję głosu i interpretacje wokalną.
Przypominamy, że zajęcia w Domu Kultury w Sławie są bezpłatne!

Zapraszamy.

 

 

altJak w każdy wtorek, tak i 9 maja 2017 r. zespół piosenki biesiadnej "Sławianie" działający przy Akademii Dorosłego Człowieka w Sławie spotkał się na zajęciach wokalnych w sławskim domu kultury. Przy akompaniamencie zespołu przygotowywali się do XI Festiwalu Piosenki Biesiadnej, który odbędzie się 21 maja w Czerwieńsku. Sławski zespół otrzymał od organizatora, którym jest Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Czerwieńsku nominację do udziału w tym festiwalu, co oznacza docenienie dotychczasowych dokonań zespołu.

Życzymy powodzenia!
D.D SCKiW

 

altW poniedziałek, 8 maja 2017 r., w Domu Kultury w Sławie odbyły się zajęcia formacji tanecznej "TUTU". Pod czujnym okiem instruktorki, Pani Grażyny Żelichowskiej, dziewczęta przygotowują się do Lubuskiej Gali Tanecznej, która odbędzie się w czwartek, 11 maja 2017 r. w Domu Kultury w Śmieszkowie.
W konkursie swój udział zgłosiło 10 zespołów z powiatu wschowskiego. My trzymamy kciuki za nasze roztańczone dziewczęta!
D.D SCKiW

 

altLubisz śpiewać? Chcesz się sprawdzić? Zgłoś się do nas !!!

26 maja 2017 roku o godz. 17:00 zapraszamy do Domu Kultury w Sławie przy ul. Głogowskiej 5, na ostatnie już, czwarte eliminacje do finału XVII Festiwalu piosenki "Śpiewać może każdy" Sława 2017.

Przypominamy, że Festiwal jest konkursem o zasięgu ponadregionalnym, a

 

altJarmark Produktu Lokalnego za nami. Podczas dwudniowej imprezy uczestnicy mieli szansę wziąć udział w warsztatach rękodzieła wędkarskiego, ceramicznych, a także odwiedzić liczne stoiska z rękodziełem oraz ze świeżymi, najwyższej jakości produktami. Na tegorocznym jarmarku było ok. 70 wystawców z różnych stron Polski. Wśród mnogości straganów każdy z pewnością znalazł coś dla siebie. Do tego na rynku rozbrzmiewała muzyka folkowa i cygańska,

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin