alt28 maja 2017 r. (niedziela) o godz. 15:00 na boisku przy Gimnazjum w Sławie odbędzie się VI Festyn Rodzinny. Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji m.in.: gry i zabawy rodzinne, grill, kawa, herbata, ciasto, występy artystyczne, zumba, loteria z nagrodami. Dodatkowo odbędą się pokazy musztry, judo oraz ptaków drapieżnych. Dochód z festynu zostanie przekazany na wyjazdy wakacyjne dzieci i młodzieży.
Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Organizator: Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Michała Archanioła w Sławie.

 

alt23 maja o godzinie 18:00 w sali kameralnej Domu Kultury w Sławie, odbyła się projekcja filmu Marcina Wrony pt." Demon". Po projekcji publiczność spotkała się z aktorką Agnieszką Żulewską, która zagrała w tym filmie pierwszoplanowa rolę. Z entuzjazmem opowiedziała widzom o pracy na planie, o swojej pasji, jaką jest aktorstwo oraz o doświadczeniach w tym zawodzie. Publiczność była zachwycona otwartością aktorki. Z ciekawością wysłuchała jej opowieści o świecie filmu.

Seans i spotkanie z aktorką zostało zorganizowane w ramach cyklu "Spotkania z filmowcami", którego organizatorami są: Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku.

Inicjatywa dofinansowana ze środków Powiatu Wschowskiego i Gminy Sława.

 

alt

 

 

 

 

Kliknij na plakat, aby powiększyć.

 

altDzieci i młodzież z pracowni plastycznej Domu Kultury w Sławie pracujące pod czujnym okiem plastyczki, pani Anny Tomiczek, wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Makulatura to nie śmieć- owady", organizowanym przez MDK Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Na konkurs nadesłano 1245 prac z całej Polski, z ponad 100 placówek oświatowych, wychowawczych i kulturalnych. Komisja oceniając prace kierowała się estetyką wykonania, samodzielnością, pomysłowością w wykorzystaniu materiałów, kreatywnością i niestandardowym podejściem do formy. Spośród tak dużej ilości nadesłanych prac zostały zauważone "owadzie" dzieła naszych wychowanków. W kategorii Szkoła Podstawowa klasy IV - VI wyróżnienie otrzymała nasza reprezentantka, Alicja Przydróżna, natomiast do wystawy pokonkursowej zakwalifikowały się prace Laury Schudaj oraz Oktawii Suchorskiej.

Serdecznie gratulujemy młodym twórcom i życzymy dalszych sukcesów!!!
D.D SCKiW

 

 

altW Domu Kultury w Sławie od poniedziałkowego poranka świetne nastroje. Jak pisaliśmy wcześniej, zespół "Sławianie" ze Sławy, otrzymał nominację do udziału w XI Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Czerwieńsku, który odbył się w niedzielę, 21 maja 2017 roku.
Śpieszymy poinformować, że sławski zespół odniósł ogromny sukces.
Po pierwsze - zdobył I miejsce w kategorii "Instrumenty żywe"!!!
Po drugie - zdobył główną nagrodę - Grand Prix XI Festiwalu Piosenki Biesiadnej Czerwieńsk 2017.
Po trzecie - otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1600 zł.
Po czwarte - utwory zespołu zostaną zaprezentowane w Radiu Zachód, w audycji "Swojskie klimaty". Informację o dniu i godzinie emisji materiału zamieścimy na stronie internetowej i fanpag`u SCKiW.

Na festiwalu wystąpiło 19 zespołów, a wśród nich kilkunastoosobowa grupa członków Akademii Dorosłego Człowieka ze Sławy,

 

altStowarzyszenie Twórcze Horyzonty i Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku zapraszają na "Spotkania z filmowcami" w Sławie.
23 maja o godzinie 18:00 w Domu Kultury w Sławie
w ramach "Spotkań z filmowcami" gościem będzie Agnieszka Żulewska.
Spotkanie poprzedzi projekcja filmu "Demon" Marcina Wrony, w którym aktorka zagrała pierwszoplanową rolę.
szczegóły: http://www.tworczehoryzonty.pl/…/436-demon-i-spotkanie-z-ag…
Inicjatywa dofinansowana ze środków
Powiatu Wschowskiego i Gminy Sława. Wstęp: wolny - ilość miejsc ograniczona.

 

altOśrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Zielonej Górze zaprasza na spotkania otwarte dla osób, grup, organizacji pozarządowych, parafii zainteresowanych rozkręceniem biznesu w formie spółdzielni socjalnej i uzyskaniem na ten cel bezzwrotnej dotacji:

 

Termin: 30 maja 2017 o godz. 16.30

Miejsce:

Urząd Miejski, ul. Henryka Pobożnego 10, Sława

 

Oferujemy:
- kompleksową pomoc w założeniu biznesu w formie spółdzielni socjalnej,

 

altNadleśnictwo Sława Śląska zaprasza na leśny dogtrekking.

Poniżej linki do artykułów, w których znajdują sie szczegółowe informacje na temat imprezy.

http://www.slawaslaska.zielonagora.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/zaproszenie-na-lesny-dogtrekking#.WR0xt9ykKM8

http://naturalnaslawa.pl/pl/zaproszenie-na-lesny-dogtrekking

 

 

altW Domu Kultury w Śmieszkowie trwają zajęcia z modelarstwa plastikowego, podczas których dzieci wykonują statki i żaglówki.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zajęcia z szydełkowania dla początkujących, które rozpoczynają się od 24 maja 2017 o godzinie 16:00

Natomiast od 7 czerwca 2017 będzie można podziwiać wystawę Rękodzieła Artystycznego Pani Zofi Kotowskiej z Krzepielowa.

Wszystkich, którzy jeszcze nie zdecydowali się w jaki sposób spędzić wakacje zachęcamy do zapisu na zajęcia ph. ,,Wakacje z tańcem i ruchem" kontakt: 683 566 108.

W Domu Kultury w Śmieszkowie można zagrać i zapoznać się z tajnikami gry w piłkarzyki. Liczna grupa osób czy to

 
Please wait while JT SlideShow is loading images...
StołówkaStołówkaStołówkaStołówkaStołówka
Nasi partnerzy

Urząd Miejski w SławieKomenda Powiatowa Policji we Wschowie Ochotnicza Straż PożarnaGazeta Lubuska WOPR Ratownictwo Wodne SławaBalcerzak i SpółkaBank Spółdzielczy we WschowieZiemia WschowskaGłogów MIXNadleśnictwo Sława ŚląskaZWiK Sława Sp. z o.o.Gospodarstwo ekologiczne AgatkaBrowar EDIKozie Sery PazdrowscyRELAXRadio plus GłogówTarczyński

 
 
 
 
  Licznik odwiedzin