W domu kultury w Sławie odbyły się przesłuchania online w ramach I etap eliminacji Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy” Sława 2021. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.
Wśród nadesłanych nagrań wyłoniono osoby, które wystąpią w finale Festiwalu;
GRUPA I – roczniki 2012 i młodsi
- Hanna Urban z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Miasteczku
- Kinga Rataj reprezentująca Szkołę Podstawową im. Górnośląskich Noblistów w Katowicach
- Gabriela Szumna z Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie
- Julia Tumko również reprezentująca Gminny Ośrodek Kultury w Lipnie
GRUPA II – roczniki 2008-2011
- Kornelia Kujbida z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Miasteczku
- Katarzyna Dzięcioł ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie
- Ariena Wiktorska ze Studia Piosenki i Tańca „Fart” w Bielawie
- Maja Gontarczyk reprezentująca Szkołę Podstawową Nr 5 w Żarach
- Amelia Mueller z Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie
- Anita Czerwińska również z Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie
- Emilia Szcześniak ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie
- Julia Lisowska ze Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie
- Gabriela Stefaniszyn z Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie
- Klara Kmieciak ze Wschowy
- Oliwia Szumna z Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie
- Patrycja Glapiak również z Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie
- Aleksander Fiuk z Lubogoszczy uczestnik projektu „Niewielka Orkiestra Siedzących na Chacie”
- Natalia Lemantowicz, reprezentantka Studia Artystycznego „BANDA RABANDA” z Chorzowa
GRUPA III – roczniki 2004-2007
- Kinga Urban z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Miasteczku
- Jakub Cisakowski również reprezentujący Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Miasteczku
- Ida Szebla ze Studia Piosenki i Tańca „FART” w Bielawie
- Maja Kowalczyk z Gminnego Ośrodka Kultury w Lipnie
- Zuzanna Lemantowicz reprezentująca Warsztatowe Studio Wokalne oraz III LO w Chorzowie
- Patrycja Sinicka z Miejskiego Domu Kultury w Bogucicach-Zawodzie
- Julia Tłuczkiewicz z Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim
- Jagoda Rataj z IX Liceum Ogólnokształcącego o profilu aktorskim w Krakowie
GRUPA IV – roczniki 2003 i starsi
- Daria Kujbida z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Miasteczku
- Roksana Niezgoda ze Sławocina
- Aleksandra Równiak z Dobieżyna
- Julia Kamińska ze Studia Wokalnego „KATHARSIS” w Świdnicy
Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom.
Zapraszamy jednocześnie wszystkich chętnych na drugie eliminacje, które odbędą się 31 maja 2021 roku. Termin przysyłania zgłoszeń i nagrań – do 28 maja 2021 roku.